کد خبر: 23666تاریخ انتشار : 15:17:17 - چهار شنبه 22 آوریل 2015

حمیدرضا خصوصی:دولت علاقه مند به حذف خانوارهای پردرآمد از فهرست یارانه نیست

حمیدرضا خصوصی ثانی با اشاره به کش و قوس هایی که پیرامون خبر منتشر شده در رسانه های مبنی بر حذف یارانه ۵ گروه از اقشار پردرآمد، گفت: دولت دهم در اجرای هدف مندی یارانه ها و حذف دهک پردرآمد جامعه از فهرست یارانه بگیران کشور اشتباه کرد. وی در تشریح نگاه دولت تدبیر و […]

حمیدرضا خصوصی ثانی با اشاره به کش و قوس هایی که پیرامون خبر منتشر شده در رسانه های مبنی بر حذف یارانه ۵ گروه از اقشار پردرآمد، گفت: دولت دهم در اجرای هدف مندی یارانه ها و حذف دهک پردرآمد جامعه از فهرست یارانه بگیران کشور اشتباه کرد.

وی در تشریح نگاه دولت تدبیر و امید به این سیاست، اضافه کرد: دولت یازدهم نیز با موضع گیری های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در جایگاه سخنگوی دولت در این رابطه علاقه مند به اجرای این سیاست نیست.

دولت وادار به موضع گیری برابر حذف یارانه دهک پردرآمد شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیامد های احتمالی سیاسی و اجتماعی اجرای سیاست حذف دهک پردرآمد جامعه از فهرست یارانه بگیران کشور، اظهار کرد: حس می شود مسئولان دولتی در این زمینه وادار به موضع گیری در مورد حذف اقشار پردرآمد از فهرست پرداخت یارانه شده اند.

قانون بودجه سال ۱۳۹۴ دولت را موظف می‌سازد یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند و خانوارهای پردرآمد به تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین می‌شود./دیار باران