کد خبر: 23659تاریخ انتشار : 15:04:51 - چهار شنبه 22 آوریل 2015

در حال تکمیل و بازسازی سردهنه‌های تخریب شده در سیل اخیر هستیم

مدیر آبیاری فومنات از ادامه عملیات ساخت و تکمیل سردهنه های آبرسانی این شهرستان به منظور رفع مشکل خطر کم آبی شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه خبر داد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ حسین نوشاد روز چهارشنبه با اشاره به وقوع سیلاب و خسارت به 70سردهنه آبرسانی از […]

مدیر آبیاری فومنات از ادامه عملیات ساخت و تکمیل سردهنه های آبرسانی این شهرستان به منظور رفع مشکل خطر کم آبی شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ حسین نوشاد روز چهارشنبه با اشاره به وقوع سیلاب و خسارت به 70سردهنه آبرسانی از 20تا صددرصد در اراضی کشاورزی این شهرستان افزود: اولویت انجام سردهنه سازی با سردهنه های پوشش دهنده سطح زیر کشت بالا قرار گرفته است.

به گفته وی 70 سردهنه فومن برای شش هزار هکتار اراضی شالیکاری از چهار رودخانه اصلی شامل رودخانه های قلعه رودخان، گشت رودخان، گازروبار و ماسوله رودخان به صورت سنتی (بالای کانال و خارج از شبکه آبیاری مدرن) تحت پوشش قرار دارند.

نوشاد اضافه کرد: با تدابیر انجام شده و تاکید فرماندار در جلسه ستاد بحران فومن و بهره مندی از امکانات دیگر دستگاه ها و بخش خصوصی این مشکل بزودی رفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: همکاری ستاد بحران استان و در اختیار قرار دادن امکانات و دستگاه های مورد نیاز در پی پیگیری های فرمانداری فومن، تاثیر بسزایی در تسریع سردهنه سازی با توجه به وقوع سیل اخیر و نیز آغاز عملیات خزانه گیری کشاورزان در این شهرستان خواهد داشت.

امور آبیاری فومنات شهرستان های فومن،شفت، صومعه سرا و ماسال تحت پوشش خدمات خود قرار دارد.