کد خبر: 23653تاریخ انتشار : ۱۵:۰۲:۱۱ - چهارشنبه ۲ ارد ۱۳۹۴

زنگ سلامت در مدارس شهرستان فومن نواخته شد

به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان زنگ سلامت صبح امروز سه شنبه ۱ اردیبهشت در دبیرستان دخترانه خدیجه کبری(س) شهر ماکلوان به صدا در آمد. میرشمس مومنی زاده فرماندر شهرستان فومن گفت: هفته سلامت، فرصتی است که با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، ضمن تلاش […]

به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان زنگ سلامت صبح امروز سه شنبه ۱ اردیبهشت در دبیرستان دخترانه خدیجه کبری(س) شهر ماکلوان به صدا در آمد.

میرشمس مومنی زاده فرماندر شهرستان فومن گفت: هفته سلامت، فرصتی است که با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، ضمن تلاش در جهت ارتقای سلامت، زمینه یک عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت فراهم شود.

وی بر لزوم اجرای برنامه‌هایی در راستای فرهنگ سازی سلامت و جلب مشارکت جامعه تاکید کرد و افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردها و موفقیت‌های نظام سلامت و تکریم فعالیت‌های دست اندرکاران این حوزه است.

وی در ادامه به تبیین اهمیت و جایگاه سلامت و نقش انسان سالم در توسعه پایدار پرداخت و بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهت اجرای برنامه‌های مفید در راستای فرهنگ سازی سلامت تاکید کرد.

مومنی زاده افزود: در کشور هفته اول اردیبهشت به نام «هفته سلامت» نامگذاری شد تا با اجرای برنامه‌های متنوع، ضمن گرامیداشت این هفته، با اطلاع‌رسانی گسترده براساس شعار سال سازمان جهانی بهداشت، سطح آگاهی جامعه درباره مفاهیم سلامت افزایش یابد.

وی افزود: همه ساله در هفته سلامت دست اندرکاران نظام سلامت با مشارکت و همکاری سازمان‌های مرتبط با سلامت، برنامه‌های مختلفی با هدف ارتقای فرهنگ سلامت مردم و معرفی دستاوردها و خدمات این حوزه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

فرماندر فومن شعار امسال هفته سلامت را “ایمنی غذا ؛ از مزرعه تا سفره” عنوان کرد و افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی است تا ضمن تبیین اهمیت و جایگاه مهم و موثر سلامت در تحقق توسعه پایدار، در راستای ارتقای سلامت، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب با تاکید بر اصلاح روش‌های زندگی صورت گیرد.

در حاشیه این برنامه فرماندار شهرستان فومن از سفره سلامت تدارک دیده شده توسط دانش آموزان این مدرسه بازدید نمودند.

بازدید از ایستگاه سلامت که به مناسبت هفته سلامت در میدن ولیعصر (عج) شهر فومن دایر شده است از دیگر برنمه های فرماندر شهرستان فومن بود./مسعود بهاری

7474854545 87884218754  article4554451125454