کد خبر: 23613تاریخ انتشار : 15:07:02 - دوشنبه 20 آوریل 2015

کرامتی از آیت الله بهجت که شامل حال آقای اریب شد!

در باب احوالات و کرامات آیت الله العظمی بهجت فومنی و آیت الله اریب(ره) نقل و قول‌های معروفی وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها را نقل کرده‌ایم. به گزارش بهجت نیوز ؛ آیت الله شیخ جواد کربلایی نیز می گوید: « مرحوم آقای حاج عباس قوچانی که از شاگردان مرحوم آیت الله آقای […]

در باب احوالات و کرامات آیت الله العظمی بهجت فومنی و آیت الله اریب(ره) نقل و قول‌های معروفی وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها را نقل کرده‌ایم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ آیت الله شیخ جواد کربلایی نیز می گوید: « مرحوم آقای حاج عباس قوچانی که از شاگردان مرحوم آیت الله آقای حاج میرزا علی قاضی (ره) بودند در یک جلسه خصوصی بعد از تعریف و تمجید بسیار از آیت الله بهجت، به بنده فرمودند: من در سفر خود به ایران برای تشرف به زیارت امام رضا علیه السلام خدمت آقای بهجت رسیدم و در جلسه خصوصی بعد از اصرار زیاد از ایشان خواستم که درباره حالات شخصی و الطاف حق تعالی نسبت به خودشان و برخی از مکاشفاتشان سخن بگویند. ایشان حدود بیست امر مهم الهی و لطف خاص الهی را که حق تعالی به ایشان عطا فرموده بود برای بنده نقل کردند واز من پیمان گرفتند که به کسی نگویم، ولی بنده یک مورد را به برخی از رفقا گفتم.

من(کربلایی) از آقای قوچانی با اصرار خواستم آن یکی را به بنده بفرمایند. فرمودند: ایشان فرمودند: « بنده اگر بخواهم پشت سر خودم را ببینم، می بینم. » سپس می فرمودند: بعد از چند سال دیگر بنده به ایران مسافرت کردم و خدمت آیت الله بهجت رسیدم باز در جلسه خصوصی عرض کردم: آنچه را که چند سال پیش به بنده فرمودید آیا در قوه خودش باقی است؟ فرمودند: بله. »

سید حسین تقوی نقل می‌کند:

« یک بار به فومن رفته بودم، یک روز مانده به مراجعت خدمت آقای اریب، از علمای فومن رفتم، ایشان چند سکه داد و گفت: یکی از اینها را به آیت الله بهجت بده. وقتی برگشتم آن را خدمت آقا دادم. دوباره که می خواستم به فومن بروم آیت الله بهجت، 1000 تومان به من داد و فرمود: این را با یک واسطه به آقای اریب بدهید. آن مقدار پول را بردم به یک بازاری دادم و گفتم: این را به آقای اریب بده و نگو چه کسی داده، من در مغازه او نشستم او رفت و برگشت و دیدم خیلی تعجب کرده است. گفتم: چه شد؟ گفت: وقتی این پول را به آقای اریب دادم، گفت: قسمتی از خانه ما خراب شده بود و تعمیر کار آمده و گفته بود که 1000 تومان می گیرم درست می کنم. من که پولی نداشتم، به تعمیر کار گفتم: فعلاً صبر کن و اینک این پول درست به اندازه مخارج تعمیر خانه است »

  1. نام شما گفت:

    سیدنورالدین نعمتی