کد خبر: 23549تاریخ انتشار : 15:39:25 - یکشنبه 19 آوریل 2015

گلایه شهروندان فومنی از افزایش نرخ کرایه‌ها در شهر!

ماجرای دنباله دار بلاتکلیفی کرایه های تاکسی در آغاز هر سال، درحالی مثل همیشه مسافران را آزار می دهد که اقدام خودسرانه برخی رانندگان برای افزایش کرایه ها هنوز با واکنش مسئولان شهری مواجه نشده است. به گزارش بهجت نیوز ؛ روزهای ابتدایی سال که می‌شود به رسم سنت همیشگی کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند و […]

ماجرای دنباله دار بلاتکلیفی کرایه های تاکسی در آغاز هر سال، درحالی مثل همیشه مسافران را آزار می دهد که اقدام خودسرانه برخی رانندگان برای افزایش کرایه ها هنوز با واکنش مسئولان شهری مواجه نشده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ روزهای ابتدایی سال که می‌شود به رسم سنت همیشگی کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند و البته در سایه افزایش همین کرایه‌ها نیز اختلاف مسافر و راننده تاکسی هم بیشتر از دیگر زمان‌ها بالا می گیرد.

فرقی هم نمی‌کند که نمایندگان شورای شهر رأی بر افزایش داده باشند یا فرمانداری فومن افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها را ابلاغ کرده باشد. در این میان برخی رانندگان تاکسی هستند که نرخ‌هایشان را مصوب و به مسافران هم ابلاغ می‌کنند.

در حالی که هنوز نرخ‌های پیشنهادی جدید برای سال جدید تصویب نشده است اما افزایش قیمت برخی کالا‌ها و خدمات‌، ‌رانندگان تاکسی‌ها را بر آن داشته است که کرایه‌ها را بر حسب نظر خود از مسافران دریافت کنند!!

در این بین عدم نظارت بر مسافرکشان شخصی موجب شده تا مسافرانی که در محل‌هایی دسترسی به تاکسی ندارتد هم مبلغ بیشتری را به اجبار پرداخت کنند.

راننده یا مسافر ؛ کدام راست می‌گویند؟

در این شهر کمتر کسی است که برای یک بار هم که شده دعوای راننده تاکسی و مسافر را ندیده باشد یا خودش جر و بحث نکرده باشد. مثلاً کافی است راننده یا مسافر، پول خرد نداشته باشد یا مسافر به افزایش نرخ کرایه تاکسی اعتراضی داشته باشد آن وقت است که اگر یکی از طرفین کوتاه نیاید و به قول خودش از حقش نگذرد، مشاجره بالا می‌گیرد و کار به درگیری و در برخی موارد به کتک کاری هم می‌رسد.

راننده، مسافر را متهم به ناآگاهی می‌کند و مسافر هم راننده را به افزایش بی‌ملاحظه قیمت‌ها متهم می‌کند.جنجال کرایه تاکسی‌ها البته انگار پایانی ندارد امسال هم از ابتدای سال جدید کاری کشمکش بر سر افزایش کرایه تاکسی‌ها افزایش پیدا کرده است.

رُند نبودن کرایه ها مشکل ساز شده است

اما جنجال کرایه‌ها فقط به افزایش کرایه تاکسی‌ها ختم نمی‌شود معضل پول خُرد هم از جمله مشکلات تاکسی‌هاست،مسافری که حاضر به پرداخت مبلغ بیشتر از ۷۵۰ تومان نبود، گفت: وقتی مبلغ پنجاه تومانی را برای کرایه در نظر می گیرند یعنی از پیش تصمیم گرفته اند کرایه ها را ۸۰۰ تومان بگیرند. زیرا می دانند سکه پنجاه تومانی در کشور کم و بی مصرف است و جایی خرج نمی شود.

مسافر معترض دیگری گفت: چگونه است که اگر ما به جای ۷۵۰ تومان ۷۰۰ بپردازیم کسی قبول نمی کند اما خودشان کرایه را ۸۰۰ تومان حساب می کنند؟

خانم مسافری نیز ضمن اعتراض به افزایش ناعادلانه قیمت کرایه ها می گوید: در خبرها خوانده بودم کرایه ها 20 درصد اضافه می شود حال آنکه کرایه تاکسی از سه شنبه بازار تا روستاهای اطراف ، ۵۰ درصد افزایش یافته است.

تاکسی های تلفنی همچنان بی سر و سامان

شهروند دیگری نیز گفت : این مشکل فقط به رانندگان تاکسی یا نرخ متفاوت تاکسی محدود نمی شود آژانس ها و تاکسی های تلفنی نیز تک نرخی نیستند و مسافر نمی داند برای هر مسیر باید چه قدر بپردازد.

وی افزود: در یک روز من از مسیر میدان شهرداری تا شهرک امام(ره) را با مبلغ 2هزار تومان ؛ روز دیگر با 2هزار و پانصد تومان و حتی چند بار از بندهـ 3هزار تومان دریافت کرده‌اند.

این مسافر ادامه داد: اساسا حتی به عنوان مشترک آژانس هم نمی دانم چه موقع چه قدر باید پرداخت کنم و چه قدر خوب است که تاکسی های تلفنی هم موظف به ارائه برگه نرخ قیمت های مصوب باشند تا حداقل کیلومتر و قیمت شب و روز و درون و بیرون شهر در آن مشخص باشد و تلفن مرجعی برای شکایات در نظر بگیرند.

  1. شفتی گفت:

    بخشدار مرکزی و فرماندار شفت پاسخگو باشند
    آیا این تابلو درخور شهرستان سرسبز و توریستی شفت است؟
    http://gilkhabar.ir/74099/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%88-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%a8%d8%b2-%d9%88-%d8%aa%d9%88%d8%b1/