کد خبر: 23493تاریخ انتشار : 23:55:24 - چهار شنبه 15 آوریل 2015

دولت روحانی متعلق به هیچ جناحی نیست/ما به نوکری مردم افتخار می‌کنیم

سید محمود علوی وزیر اطلاعات دولت یازدهم با حضور در مسجد جامع شهرستان فومن در میان حضور پرشور مردم فومن به ایراد سخنرانی پرداخت. به گزارش بهجت نیوز ؛ وزیر اطلاعات گفت : دولت تدبیر وامید متعلق به همه است و خود را منتصب به هیچ جریان سیاسی نمی‌کند زیرا جمهوری اسلامی را متعلق به […]

سید محمود علوی وزیر اطلاعات دولت یازدهم با حضور در مسجد جامع شهرستان فومن در میان حضور پرشور مردم فومن به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش بهجت نیوز ؛ وزیر اطلاعات گفت : دولت تدبیر وامید متعلق به همه است و خود را منتصب به هیچ جریان سیاسی نمی‌کند زیرا جمهوری اسلامی را متعلق به همه مردم می‌داند.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات شامگاه امشب(26فروردین) در جمع مردم فومن در مسجد جامع این شهرستان اظهارکرد: طبیعت سنت الهی است که انسان‌های با ایمان دچار دشواری‌ها و مشکلات می‌شوند امام پیروزی‌ها و موفقیت از آن آنهاست.

وی با اشاره به فرموده‌های قرآن که تا از لابه‌لای سختی‌ها و دشواری‌ها عبور نکنید به موفقیت نمی‌رسید، افزود: بنابراین آکنده بودن راه موفقیت و سختی‌ها و دشواری‌ها یک امر طبیعی است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در نقطه‌ای که انسان از همه چیز می‌برد و ناامید می‌شود و فقط به نصرت خداوند چشم دوخته است خداوند می‌فرماید که نصرتم نزدیک است و این سنت الهی است، گفت: ملت‌های خداجو باید از سختی‌ها، غم‌ها عبور کنند و در نقطه‌ای که یأس بر آنها مستولی شده خداوند متعال آنها را یاری می‌کند.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه کسانی که راه خدا را در پیش گرفته‌اند پیروز می‌شوند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در سال 41 و 42 بعد از فوت آیت‌الله بروجردی که توسط امام راحل با همراهی کردن دیگر مراجع همراه شد و در مرحله دوم در سال 56در هر دو مرحله انقلاب در شرایطی به پیروزی رسید که همه مبارزان دچار یأس و ناامیدی شده بودند و همه می‌گفتند دیگر مبارزه راه به جایی نمی‌برد و رژیم بر همه چیز و همه جا مسلط شده و موسسه آمریکایی که مسائل استراتژیک کشورها را مطالعه می‌کرد اعلام نمود ایران به جزیره ثبات تبدیل شده و تا 25 سال رژیم سیاسی ایران تهدیدی متوجه آن نیست.

وی با بیان اینکه در این نقطه یاری خدا به امام(ره) رسید و انقلاب ما در این نقطه به پیروزی دست یافت و سبب حیرت و شگفتی همه جهانیان شد، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در طول این 36 سال، از پیچ و خم‌ها عبور کردیم و هر لحظه تحلیل گران استراتژیک آمریکایی گفته‌اند جمهوری اسلامی ایران سه ماه دیگر سقوط می‌کند از آن تاریخ که آنها پیش‌بینی می‌کردند بیش از 35 سال گشته و به لطف پروردگار این درخت روز به روز تنومندتر شده و دشمن را به شگفتی درآورده و خود انقلابیون و کسانی که بنای این مقدس را گذارده به شگفتی در آورده است.

خداوند انقلاب اسلامی ایران را حفظ کرده است

وزیر اطلاعات با بیان اینکه خدا این انقلاب را حفظ کرده است، اظهار کرد: خداوند متعال با هیچ ملتی قرار قومی نبسته اگر به ملتی هدیه‌ای دهد نتیجه کار خودشان است، اگر ملتی هم از طرف خدا چوبی بخورد و به ذلت کشیده شود بازهم نتیجه کار خودشان است.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه اگر ملتی در بین مجموعه‌ها، جریانات سیاسی و گروهایش دعوا داشته باشد خداوند تضمین نکرده که چنین ملتی در جایگاهش عزتمند بماند، افزود: هر ملتی که راه دعوا و اختلا ف و تو سر هم زدن را پیش گرفته جز بدبختی و نکبت چیز دیگری نداشته است.

وی با بیان اینکه شرط اینکه خداوند متعال ملت سربلند ایران را یاری کند همانطور که تاکنون یاری کرده، وحدت و همدلی است، گفت: ملت ما از آغاز پیروزی انقلاب زیر یک پرچم به نام پرچم ولایت فقیه وحدت و برادر را حفظ کردند و به موازات حفظ این برادری خداوند عزت نظام جمهوری اسلامی را برای مردم فداکار و مومن حفظ کرده است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: تا زمانی که ما وحدت، برادری، همدلی و مودت و مهربانی را در بین خودمان تقویت کنیم یقینا پایه‌های عزت ملت اسلامی و مسلمان ایران بیشتر تبیین می‌شود از این باب باید از مقام معظم رهبری متشکر باشیم.

وی با بیان اینکه دولت روحانی از روز اولی که کار خود را آغاز نمود به عنوان نماد همه ملت و جریانات سیاسی است، اظهار کرد: دولت تدبیر وامید متعلق به همه است و خود را منتصب به هیچ جریان سیاسی نمی‌کند و در خدمت همه مردم است زیرا جمهوری اسلامی را متعلق به همه مردم می‌داند.

وزیر اطلاعات افزود: دولت روحانی همه جریانات سیاسی را در درون خانواده نظام ارزیابی می‌کند و به انها حق فعالیت سالم، صحیح و در چهارچوب نظام و احکام شرعی و اخلاق‌های اسلامی می‌دهد.

حجت‌الاسلام علوی گفت: فضای کشور نسبت به گذشته آرامش بیشتری دارد و جریانات سیاسی فعالیت‌های خود را بدون اینکه آسیبی به نظام برسانند، دارند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته 16 آذر در روز دانشجو در قالب دانشگاه مشکل داشتیم و دانشجویانی جمع می‌شدند روز دانشجو را گرامی بدارند به آنها حمله می‌شد و انها واکنش نشان می‌دادند در صورتی که در سال 92 و ز93 این خبرها نبود و در سال 93 در کل دانشگاه‌های کشور دانشجویان جمع شدند و سخنرانان از جریانات مختلف سیاسی سخنرانی کردند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: هیئت دولت و وزاری این دولت کسانی هستند از گرایش‌های سیاسی مختلف ولی به لطف پروردگار با یکدیگر مانند یک برادر دست در دست هم دادند با متانت و پختگی و سنجیدگی و حساب و کتاب کار مملکت را پیش می‌برند.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه افزایش و کاهش قیمت نفت بر روی اقتصاد کشور تاثیر می‌گذارد، اظهار کرد: در سال 84 صادرات نفت بالاتر از دو میلیون بشکه نفت بود و قیمت نفت بین 120 تا 140 دلار بود، این تحریم‌ها که دست و پای دولت را ببندد عملا وجود نداشت.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها بر روی اقتصاد کشور تاثیر گذاشت، افزود: در این شرایط دولت تدبیر و امید کار را بر عهده گرفته و سعی شده که کار را متوقف نکند و در عین حال کارهای عمرانی انجام شود.

وزیر اطلاعات گفت: رئیس جمهور در سفرهای استانی خود قول‌هایی که داده‌اند کارها یکی پس از دیگری شروع شده و تمام قول‌ها با جدیت دنبال می‌شود و در شرایطی که دولت برای حقوق کارمندان خود هم باید دچار مشکل شود ولی به لطف پروردگار به همه کارها رسیدگی می‌کند.

به دلیل محدودیت های امنیتی در فضای مراسم امکان تصویربرداری به خبرنگاران داده نشد.

  1. مجید گفت:

    اقای وزیر مردم این شهر خیلی از نظر بی کاری رنج میبرن ،،کاشک یه خبر خوبم هم میدادی بهمون بکاری فقر دزدی نزاع خیابانی روکم مبکنه

  2. جناب عاشوری ، آیا نمی توانستی وزیر راه و ترابری را دعوت کنی ، تا دست گل شما را که در ورودی در حال تکمیل است مشاهده نمایند. شاید دستور فوری برای پایان دادن به بن بست رساندن ورودی شهر سریعتر انجام گیرد.

  3. نام شما گفت:

    جناب آقای عاشوری،مردم للکام تاکی باید بوی نفت را تحمل کنند،