کد خبر: 23372تاریخ انتشار : 17:12:52 - سه شنبه 14 آوریل 2015

آیا این اظهارات عاشوری رنگ و بوی تبلیغاتی ندارد؟!

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی چندی پیش و در نخستین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه در فومن سخنان جالب و البته قابل تاملی را بر زبان راند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از خزرآنلاین ؛ وی با انتقاد از عملکرد دست اندرکاران پروژه مسکن مهر فومن گفت : “متاسفانه […]

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی چندی پیش و در نخستین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه در فومن سخنان جالب و البته قابل تاملی را بر زبان راند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از خزرآنلاین ؛ وی با انتقاد از عملکرد دست اندرکاران پروژه مسکن مهر فومن گفت : “متاسفانه پایه این پروژه از ابتدا در فومن اشتباه گذاشته شد و اگر به من بود مدیرعامل و هیات مدیره این پروژه را بازداشت میکردم!”

عاشوری افزود: “در خصوص اتمام پروژه مسکن مهر فومن در حال دریافت اعتباراتی هستیم که انشالله این پروژه را هرچه سریعتر به پایان برسانیم.”

بی تردید یکی از مهمترین وظایف یک نماینده رسیدگی به مطالبات به حق مردم حوزه انتخابیه اش از دولت است. نه تنها پروژه مسکن مهر سال هاست که در سایه برخی بی تدبیری ها که می تواند میراث دولت گذشته نیز باشد، مردم را با مشکلات فراوان روبرو کرده است بلکه به راحتی می توان با کمی دقت و البته نشستن پای درد و دل مردم، به موارد دیگری از این دست پی برد. مواردی که هر چند در دولت دکتر روحانی کمتر به چشم می آید اما همچنان تا ریشه کنی آنان زمان زیادی باقی است.

اینکه نماینده مردم فومن تا این حد نسبت به این موضوع حساسیت نشان می دهد و می گوید که “اگر به من بود مدیرعامل و هیات مدیره این پروژه را بازداشت میکردم” نشان از این دارد که وی بر کم کاری های انجام گرفته در این پروژه و جفایی که در حق مردم می رود به خوبی واقف است اما بی تردید بیان چنین جملات احساسی نمی تواند چاره ساز حل این مشکل قدیمی باشد.

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر طبق نقش نظارتی که دارند می توانند هر آن جا که لازم دیدند در راستای دفاع از حقوق موکلین خود به فرماندار، استاندار، وزیر مربوطه و حتی رئیس جمهور تذکر داده و خواستار رفع هر چه سریعتر مشکلات شوند. بسیار بعید است که نماینده فومن که حالا دیگر مشخص است که چقدر از بابت کم کاری های پروژه مسکن مهر فومن به تنگ آمده است، به مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان، استاندار یا وزیر راه و شهرسازی و یا حتی رئیس جمهور تذکر جدی داده باشد اما همچنان مسئولان مربوطه سعی بر برطرف نمودن مشکلات ننموده باشند و اقدام به لغو قرارداد با پیمانکاری که کار را به موقع به سرانجام نرسانده است، نکرده باشند!

بی تردید جملاتی از جنس “مدیر فلان دستگاه را بر سر جایش می نشانم”،”دست سواستفاده کنندگان را از فلان اداره قطع خواهم کرد” و … فارغ از اینکه تا چه اندازه پس از موفقیت فرد شعاردهنده در انتخابات، عملی شده است، بسیار به گوش حداقل مردم گیلان آشنا بوده و در حافظه تاریخی آنان ثبت شده است.

در پایان در خصوص مسکن مهر فومن باید گفت که شنیده های غیررسمی حکایت از نفوذ یکی از بستگان یکی از چهره های سیاسی استان در این پروژه و ارتباط دو طرفه وی با پیمانکاران و مسئولان امر است و بی تردید مقابله با این دلالی گری می تواند هر چه زودتر این پروژه را به سرانجام رسانده و گره ای از کار مردم باز کند.

نکته دیگر در میان سخنان آقای عاشوری اشاره وی به پیگری هایی برای احداث هتل 7 ستاره در جاده ماسوله می باشد. عاشوری هزینه احداث و اتمام این هتل را 120 میلیارد تومان ارزیابی می کند.

بدون تردید ساخت چنین هتلی آن هم در فضای بکر جاده ماسوله می تواند نقش موثر و شگرفی در بهبود وضعیت گردشگری استان ایفا کند اما اینکه چه موقع رویای ساخت این هتل به واقعیت می پیوندد، بحثی است که پاسخ آن را باید در سابقه تاریخی چنین ادعاهایی جستجو کرد.

بد نیست بدانیم اردیبهشت سال 1386 مشایی، رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، كلنگ نخستین هتل 7ستاره كشور را در روستای سفید تمشك شهرستان رامسر به زمین زد. پروژه‌ای كه اگر از همان روز اول كلنگ‌زنی آغاز می‌شد طبق برنامه زمان‌بندی عموم پروژه‌های هتل‌سازی در كشور (معمولاً‌ دوره ساخت 5 ساله‌ای را پشت سر می‌گذارند) تا کنون باید به بهره‌برداری می‌رسید. مشایی نیز همان زمان كلنگ‌زنی زمان اتمام این پروژه را 5 سال اعلام كرد اما تا کنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

نکته قابل تامل دیگر الطاق لفظ 7 ستاره به درجات یک هتل است. کامبیز رفیع زاده، کارشناس هتلداری در این باره می گوید: بر اساس طبقه بندی سازمان “UNWTO “حداکثر سقف ارزش گذاری هتلها، پنج ستاره در رتبه A است. هتل ها از یک تا پنج ستاره دارند، چطور ممکن است که هتل شش ستاره نداشته باشیم اما هتلی را هفت ستاره بنامیم؟!

کامبیز رفیع زاده با اشاره به هتل برج العرب دوبی که با عنوان هتل هفت ستاره دوبی معروف است، افزود: “هر قدر که امکانات این هتل کامل باشد بازهم در گروه هتل های پنج ستاره خوب قرار دارد. این هتل تنها هتل خوب دنیا نیست اما یکی از بهترین هتلهای 5 ستاره ممتاز است.”

کوروش امین، یکی دیگر از کارشناسان هتلداری هم با اعلام اینکه هتل هفت ستاره در دنیا وجود ندارد، می افزاید: “مگر مشکل صنعت گردشگری ایران نداشتن هتل هفت ستاره است که همه مسئولان گردشگری درصدد ساخت این رده از هتل هستند آن هم در کشوری که هتلهای پنج ستاره اش کیفیت خدمات هتل سه ستاره را دارند و با استانداردهای هتلداری در جهان هماهنگ نیستند.”

حال سوال اساسی اینجاست که به جای تلاش و پیگیری برای ساخت یک هتل به اصلاح 7 ستاره که در صورت آماده بودن تمام زیرساخت ها و بودجه لازم، حداقل 5 سال به طول می کشد بهتر نیست حداقل چند هتل سه ستاره در فومن و ماسوله احداث شده و سپس به سراغ احداث هتل های 7 ستاره برویم؟

در پایان امید است با توجه به نزدیکی انتخابات، تمامی افرادی که قصد حضور در انتخابات آتی را به عنوان کاندیدا دارند، اعم از نمایندگان فعلی و گزینه های جدید، تنها به سر دادن شعارهایی بپردازند که با توجه به فضای فعلی، قابلیت اجرایی شدن داشته باشد و از استفاده از برخی جملات احساسی برای تحریک احساسات مردمی به شدت پرهیز نمایند.

 1. مجید گفت:

  اقا عاشوری فقط تمام کارهای که طرح ملی هم هست میندازه جز کارای خودش مثل اینترنت ۳Gگاز رسانی تو روستا یا اب ،،تو هر خبری در مورد اینا حرف میزنه ،،عزیز مسعول چه کاری خودت کردی چه کاری رو خودت شروع و تموم کردی حیف که استانمون دست چنین افرادی افتاده ،،

 2. رضا گفت:

  حتی یه درحت در شفت وفومن نکاشت که یه نفر زیرش سایه بگیرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. نام شما گفت:

  این نماینده محترم، چه خوب و چه بد، همه ابتکارات و خلاقیت ها و کارهایش را تا اینجا عرضه کرده، از این جا به بعد، فقط از تجربه و اندوخته هایش مصرف می کند. لذا، آیده آل جایگزینی فردی خوب و خلاق است تا شهر و منطقه متوقف نماند. دیگران خیلی پیشرفت دارند……

 4. مسلم گفت:

  ای بابا تا وقتی که جناح بازی ساه بازی توی گیلان بوده وهست و ادامه دارد دل خوش سیری چند؟