کد خبر: 23360تاریخ انتشار : ۱۸:۰۵:۱۵ - سه شنبه ۲۵ فرو ۱۳۹۴

سیلاب بیش از دو میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی فومن خسارت وارد کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: به دنبال بارش دو روز گذشته بیش از دو میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی شهرستان فومن در غرب استان خسارت وارد شده است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ محمدعلی فرامینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان افزود: بر اثر طغیان رودخانه و […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: به دنبال بارش دو روز گذشته بیش از دو میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی شهرستان فومن در غرب استان خسارت وارد شده است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ محمدعلی فرامینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان افزود: بر اثر طغیان رودخانه و جاری شدن سیلاب علاوه بر خسارت به تاسیسات آبرسانی شش روستا در فومن بخشی از دیواره حفاظتی مجتمع آبرسانی روستایی سرداران شهید این شهرستان تخریب شد.

به گزارش اداره کل هواشناسی گیلان طی دو روز گذشته در منطقه غرب استان به دلیل وجود جریانات ناپایدار حدود ۵۵میلیمتر باران باریده است.

به گفته وی حدود ۳۰ متر از دیواره حفاظتی مجتمع بزرگ آبرسانی سرداران شهید فومن بر اثر وقوع سیلاب تخریب و خط انتقال این مجتمع آبرسانی شکسته شده است.

فر امینی تاکید کرد: به دنبال این حادثه طبیعی گروه نگهداری از مجتمع آبرسانی سرداران شهید فومن در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع این شکستگی اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع آبرسانی سرداران فومن بیش از ۸۰ روستا در شهرستان های فومن، صومعه سرا و بندرانزلی را تحت پوشش قرار می دهد.

به گفته فر امینی، همچنین بدنبال خسارت به شش روستای استان بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه ۵۰۰ میلیون ریال به تاسیسات آبرسانی این روستاها خسارت وارد شد.

وی اضافه کرد: در اثر این بارش ها به تاسیسات آبرسانی روستاهای کلرم، سیدآباد، کاسی سرا، ماکلوان، پلنگ دره آلیان و قلعه رودخان شهرستان فومن خسارت وارد شد که گروه تعمیرات این شرکت با حضور در این مناطق، نسبت به مرمت نقاط آسیب دیده اقدام کردند.

فر امینی گفت: بر اثر این حادثه سه حلقه چاه، یک دهنه چشمه و یکهزار و ۵۰۰ متر خط انتقال در این روستاها تخریب شد.

وی با یادآوری اینکه برای برقراری آب شرب این مناطق حدود ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون آب همه این روستاها در مدار بهره برداری قرار دارد.