کد خبر: 23343تاریخ انتشار : 17:01:13 - دوشنبه 13 آوریل 2015

جشن بزرگ میلاد کوثر در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد

خانم بیابانی دبیر ستاد میلاد جشن بزرگ کوثر در فومن گفت:امروز خط مقدم اقتصاد مقاوتی در جامعه زنان هستند. به گزارش بهجت نیوز ؛ همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) جشن بزر میلاد کوثر با حضورفرماندار فومن وجانشین فرماندهی سپاه فومن خواهران بسیجی و خانواده شهدا و با حضور پر شور زنان این شهر در […]

خانم بیابانی دبیر ستاد میلاد جشن بزرگ کوثر در فومن گفت:امروز خط مقدم اقتصاد مقاوتی در جامعه زنان هستند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) جشن بزر میلاد کوثر با حضورفرماندار فومن وجانشین فرماندهی سپاه فومن خواهران بسیجی و خانواده شهدا و با حضور پر شور زنان این شهر در سالن اجتماعات ارشاد برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ میرزاپور جانشین فرماندهی سپاه فومن ضمن تبریک این روز به بانوان شهرستان از حوزه مقاومت حضرت رقیه در برگزاری این جشن با شکوه تقدیر نمود.

وی خطاب به مادران و دختران حاضر در این جشن گفت:شما مادران عزیز اصل و ریشه تان از خوبی های فاطمه (س) است و سعی کنید این بانوی بزرگ را الگو قرار دهید.

میرزاپور با اشاره به اینکه با ارزش ترین مردان که برای مقاوت از میهن و ناموس جنگیدند و به شهادت رسیدند از دامن مادران مومن بودند تاکید کرد؛ ای مادران اگر می خواهید پیرو صادق زهرا و زینب باشید با نقش تربیتی زهرا فرزندان خود را پرورش دهید و از زهرا الگو برداری کنید.

وی تصریح کرد مادران با الگو گیری و درس گرفتن از این معلم بزرگ درس شهادت و ایثار و فداکاری و عفت را برای فرزندان تبئین کنند.

خانم بیابانی مسئول حوزه بسیج مقاومت خواهران شهرستان فومن و دبیر ستاد جشن میلاد کوثر در حاشیه این جشن گفتند:ما امروز گرامیداشت مقام مادر و روز زن را با حضور و مشارکت حوزه حضرت رقیه بسیج مقاومت خواهران شهرستان و امور بانوان فرمانداری و ارشاد اسلامی،بنیاد شهید،کمیته امداد،دانشگاههای آزاد ،پیام نور ،دامون،کانون بسیج فرهنگیان،مرکز بهداشت،شورای شهر و شهرداری فومن و ماکلوان ،ریاست صنعت ،،معدن و تجارت و هیئت زینبیون و.. داشتیم.

مسئول حوزه بسیج خواهران شهرستان فومن نقش زنان را در اقتصاد مقاومتی موثر خواند و گفت:امروز خط مقدم اقتصاد مقاومتی زنان جامعه هستندزیرا اگر زن خانه مدیریت سالم داشته باشد مرد نیز می تواند اقتصاد مقاومتی سالم داشته باشد

وی با اشاره به اینکه زنان این شهر با تسهیلات گرفتن از این حوزه به اقتصاد مقاومتی با ایجاد اشتغال کمک می کند افزود: ما در این بخش با دادن تسهیلات پرورش ماهی و قارچ و گلخانه و برنج و صنایع دستی و دیگر تولیدات را داشتیم.

خانم پور بارهمسر امام جمعه شهرستان صومعه سرا از سخنرانان این جشن تاکید کرد؛خداوند به زن جایگاه ویژه داده است.

وی با بیان اینکه با دین خدا مبارزه نکنید و ماندگار بودن انسان فقط به نسل پسر نیست گفت:خلق انسان با پیشرفت همه ی زمینه ها ست.

وی خداوند را حاکم بر زندگی انسان دانست و افزود: اگرانسان همه چیز داشته باشد ولی معنویات خدا بر زندگی او حاکم نباشد او از زندگی چیزی ندارد.

وی تصریح کرد: امروز ما در زندگی محو دنیا شدیم و از معنویات بدور.

وی ارامش و گفتمانها را در گذشته در خانواده ها حاکم دانست و گفت امروز ارامش و گفتمانهای نیک و مهربانانه از زندگی ما به دور است.

وی تصریح کرد؛امروز ماهواره و اینترنت خانواده را هدف قرار داده و تهاجم فرهنگی برخانواده اثر گزار شده

وی به زنان حاضر در جشن تاکید کرد اصل محبت را در خانواده اجرا کنید تا دشمن از طریق فضای مجازی وارد ذهن خانواده نشود.خانم پور بار به زنان تاکید کرد همسران و مادران خوب باشید تا استحکام جامعه را داشته باشیم.

وی زنان امروز را سربازان فردا برای تربیت فرزندان صالح فردای جامعه خوان د و گفت: دختران در خیابنهای شهر حافظ حرمت زنان و دختران شهر شوند زیرا برای جبران اسیب دیدن زنان جا و وقت کم است.

در این جشن بزرگ که با اجرای برنامه های متعدد و پخش کلیپ و پذیرائی همراه بود از مادران شهدا و زنان کار افرین شهرستان و انان که به نام فاطمه در این جشن حضور داشتند تقدیر به عمل آمد./زلیخا صفری