کد خبر: 23290تاریخ انتشار : 22:09:54 - سه شنبه 7 آوریل 2015

لوله‌کشی گاز به شهرک تاریخی ماسوله منتفی شد

شهردار ماسوله گفت: به دلیل حفظ بافت تاریخی، لوله‌کشی گاز به شهرک تاریخی ماسوله منتفی شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ علی خلیلی شهردار ماسوله با بیان اینکه این شهرک تاریخی از ابتدای سال تا کنون میزبان بیش از 300هزار گردشگر بوده است، اظهار داشت: کمبود پارکینگ گردشگران و فقدان رمپ ورودی و خروجی استاندارد […]

شهردار ماسوله گفت: به دلیل حفظ بافت تاریخی، لوله‌کشی گاز به شهرک تاریخی ماسوله منتفی شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ علی خلیلی شهردار ماسوله با بیان اینکه این شهرک تاریخی از ابتدای سال تا کنون میزبان بیش از 300هزار گردشگر بوده است، اظهار داشت: کمبود پارکینگ گردشگران و فقدان رمپ ورودی و خروجی استاندارد از مهمترین مشکلات این شهر گردشگری است و برای ایجاد پارکینگ باید اعتبارات میلیاردی در نظر گرفته شود.

وی شهرک ماسوله را از شهرهای تاریخی و توریستی سرسبز و خوش آب و هوای کشور معرفی کرد و افزود: نیازمند نگاه ویژه دولت در سفر به گیلان به شهرک تاریخی ماسوله در غرب این استان هستیم.

شهردار ماسوله از مهمترین درخواست‌های شهروندان این شهر در سفر ریاست جمهوری به گیلان را اختصاص دادن اعتبار برای احداث پارکینگ گردشگران دانست و گفت: بسیاری از گردشگران و مسافران این شهر ویژه گردشگری که بیشترین آمار گردشگر را به خود در گیلان اختصاص می‌دهد با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

خلیلی با اشاره به اینکه شهرک تاریخی ماسوله به لحاظ داشتن شرایط خاص روستائی و شهر نمی‌تواند لوله گذاری شود و گاز رسانی به این شهرک تاریخی از نگاه کارشناسان منتفی است، تاکید کرد: مردم شهر ماسوله باید از انرژی ارزان قیمت برق بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سفر هیئت دولت به گیلان، اعتباراتی برای زیر ساخت‌ها و ابنیه و پل‌ها و ایمن‌سازی نقاط حساس شهر و رودخانه‌های داخلی شهرک برای امنیت شهروندان و گردشگران اختصاص داده شود.

شهردار ماسوله مزار شهدای گمنام ماسوله را یادمان هشت سال دفاع مقدس خواند و گفت: به دلیل گردشگرپذیری این شهرک و ورود مسافران خارجی باید مزار شهدای گمنام ماسوله با فضا سازی زیبا و با شکل خاص و ویژه و تاریخی با در نظر گرفتن اعتباراتی ساخته شود./زلیخا صفری