کد خبر: 23192تاریخ انتشار : 16:33:41 - جمعه 10 آوریل 2015

تحول بیمارستان فومن و افزایش رضایت‌مندی بیماران

بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن با توجه وزیر بهداشت دچار تحول و موجب افزایش رضایت‌مندی بیماران غرب گیلان شده است. مدت‌هاست بیمارستان 85 تختخوابه امام حسن مجتبی (ع) فومن از ناکارآمدی گذشته بیرون آمده و تبدیل به مرکز خدمات‌رسانی پزشکی با تجهیزات جدید و تا حدودی مدرن شده است. بیمارستان فومن با پیگیری ناصر […]

بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن با توجه وزیر بهداشت دچار تحول و موجب افزایش رضایت‌مندی بیماران غرب گیلان شده است.

مدت‌هاست بیمارستان 85 تختخوابه امام حسن مجتبی (ع) فومن از ناکارآمدی گذشته بیرون آمده و تبدیل به مرکز خدمات‌رسانی پزشکی با تجهیزات جدید و تا حدودی مدرن شده است.

بیمارستان فومن با پیگیری ناصر عاشوری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت از چند ماه قبل دارای یک کلینیک تخصصی شهری و متخصصان تمام وقت و پاره وقت شده است.

سطح رضایت‌مندی مردم فومن و غرب گیلان از خدمات‌رسانی در بیمارستان فومن پس از مراجعه بسیار افزایش داشته است و 90 درصد مراجعه‌کنندگان از وضعیت موجود رضایت دارند و اکنون تنها مشکل موجود در بیمارستان وضعیت فیزیکی و ظاهر قدیمی و نبود تعداد کافی پرستار و پرسنل خدماتی و بهداشتی است.

توجه وزیر بهداشت به بیمارستان فومن / تحویل دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان فومن

رئیس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن با اشاره به کاهش پرداختی بیماران از 37.5 درصد به 6 درصد، گفت: زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت که از اردیبهشت 93 آغاز شده در بیمارستان فومن به صورت رایگان انجام می‌شود.

صمد بختیار با بیان اینکه هشت میلیون نفر در طرح تحول نظام سلامت زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند گفت: پس از سفر وزیر بهداشت به فومن تعداد پنج دستگاه ونتیلاتور به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فومن تحویل داده شد.

وی از خرید یک دستگاه لاپراسکوپی و انتقال آن به بیمارستان فومن خبر داد و افزود: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز در مصوبه نماینده شهرستان و وزیر بهداشت به بیمارستان فومن تحویل داده می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه بیمارستان فومن به قطب انجام سی‌تی‌اسکن و لاپراسکوپی در غرب گیلان تبدیل می‌شود، یادآور شد: بیماران در آینده‌ای نزدیک می‌توانند برای نیاز به این دستگاه‌ها به بیمارستان فومن مراجعه کنند.

وی از مدرن‌سازی بخش اورژانس فومن با حمایت‌های نماینده شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت با اعتبار یک‌میلیارد تومان خبر داد و گفت: با رویی گشاده و باز پذیرای کامل و تمام انتقادها و پیشنهادهای سازنده در پیشبرد اهداف وزارت بهداشت و مطالبات مردمی هستیم.

رئیس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن خاطرنشان کرد: طرح‌های بسیار خوبی مانند تجهیز بخش‌ها و اتاق‌ها، تعمیر تأسیسات برقی و مکانیکی و تعویض تمام تخت‌های بیمارستان انجام شده است.

وی بیشترین مشکل بیمارستان فومن را قدیمی بودن بنای ظاهری آن برشمرد و تصریح کرد: ظاهر زیبا در روحیه بیماران و مراجعه‌کنندگان تاثیرات مثبتی دارد.

بختیار با بیان اینکه برای تجهیز و تعمیر تاسیسات بیمارستان فومن 850 میلیون تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: دو متخصص ارتوپدی تمام‌وقت و پاره‌وقت در بیمارستان مستقر می‌شوند ضمن اینکه جراحان بیهوشی و عمومی نیز مقیم بیمارستان فومن هستند.

وی گفت: متخصصان اطفال، داخلی، جراحی، ارتوپدی، اورولوژیست، روان‌پزشکی و زنان زایمان در کلینیک تخصصی بیمارستان در داخل شهر فومن از ساعت سه تا هفت عصر بیماران را پذیرش می‌کند.

رئیس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن با تصریح بر اینکه متخصصان چشم، قلب، مغز و اعصاب نیز در بیمارستان مشغول به خدمات‌رسانی پزشکی هستند، یادآور شد: به دنبال جذب جراحان قلب، مغز و اعصاب هستیم.

رضایت‌مندی بیماران از خدمات‌رسانی بیمارستان فومن

یک بیمار بستری در بخش داخلی بیمارستان فومن نیز با بیان اینکه امکانات خوبی مانند تخت‌های جدید و یخچال در اتاق‌ها نصب شده است، گفت: از نظر بهداشتی بیمارستان نیازمند توجه بیشتری است.

نجمه پوریزدان افزود: احساس کمبود در بیمارستان فومن نمی‌کنیم و پرستاران و پرسنل این بیمارستان بسیار پرتلاش هستند.

بیمار دیگری نیز با اشاره به کمبود خدمات‌رسانی بهداشتی در بیمارستان فومن اظهار کرد: نسبت به مراجعه قبلی خود به بیمارستان فومن، شاهد تغییر امکانات بهداشتی و رفاهی و خدمات‌رسانی بیشتر پرستاران و پزشکان هستیم.

عیسی فلاح تفضلی، گفت: در بیمارستان‌های خصوصی با دریافت هزینه‌های زیاد تقاضای ما برطرف نشد اما از بستری خود در بیمارستان فومن راضی هستم.

دستگاه شوک نیاز مهم بیمارستان فومن / ضرورت توجه به پرستاران بیمارستان

سرپرستار بخش داخلی و جراحی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فضای اتاق‌های بخش این بیمارستان را کافی ندانست و اظهار کرد: بخش جدید بیمارستان در حال ساخت است که کمبود خدمات‌رسانی را پوشش می‌دهد.

فرشته علی‌پور، کمبود پرسنل خدماتی و پرستاران را یکی از مشکلات برجسته بیمارستان برشمرد و افزود: اتاق‌ بخش‌ها زیباسازی و به نمایشگرهای ال‌سی‌دی، یخچال و تخت و تشک‌های جدید تجهیز شده است.

وی بیمارستان را نیاز به زیباسازی بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: پرسنل، پزشکان و پرستاران بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) از ارائه هیچ خدماتی برای مراجعه‌کنندگان کوتاهی نمی‌کنند.

سرپرستار بیمارستان فومن خواستار تحویل یک دستگاه شوک جدید در بخش جراحی و داخلی شد و یادآور شد: پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ها با توجه به زحمات زیادشان مورد توجه زیادی نسبت به بیمارستان‌های مرکز استان قرار نمی‌گیرند./عرفان منصوریان