کد خبر: 23186تاریخ انتشار : 16:33:52 - جمعه 10 آوریل 2015

وزیری مانند وزیر بهداشت ندیده ام/اگر من بودم مسئولین مسکن مهر فومن را بازداشت میکردم

نماینده مردم فومن و شفت در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه شهرستان فومن به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در نشست با اصحاب رسانه فومن در محل فرمانداری با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار کرد: مسئولیت امانتداری، […]

نماینده مردم فومن و شفت در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه شهرستان فومن به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در نشست با اصحاب رسانه فومن در محل فرمانداری با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار کرد: مسئولیت امانتداری، اطلاع رسانی، روشنگری بر عهده رسانه است و در این راستا قلم می‌زنند.

وی با بیان اینکه سال 94 با توجه به نامگذاری آن توسط مقام معظم رهبری سال همدلی و همزبانی دولت و ملت است، افزود: همدلی دولت و ملت در حقیقت بابی است که وظایفی را دولت‌ها نسبت به مردم و ملت دارند و وظایفی را ملت نسبت به دولت دارد.

وی افزود : این نامگذاری دقیق برگرفته از خطبه های نهج البلاغه میباشد که در آن امام علی(ع) وظائف حکومت بر مردم و بالعکس را شرح داده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در مذاکرات هسته ای حمایت های رهبری و اقتدار ملت ایران نقش مهمی داشته است تاکید.کرد: اقتدار و آبروی ملت ایران باید در مذاکرات حفظ گردد و تندروی جریانات سیاسی هم برای ما قابل قبول و مورد حمایت رهبری عظیم شان میباشد.

عاشوری ایران را قدرت برتر منطقه برشمرد و گفت: دنیا ایران را در بین 8 کشور دارنده علم هسته ای قرار داده است و کشور های 5+1 باید پایبند توافقات نهایی باشند

عاشوری سپس با اشاره به تجلی مردم سالاری دینی و دموکراسی در ایران ، گفت : در سفری که طی هفته آینده میزبان اقای روحانی که رای ملت ایران را دارد در استان گیلان خواهیم بود.

عاشوری آمریکا را غیرقابل اعتماد برشمرد و تاکید کرد: نظر رهبری انقلاب و منافع ملی در مذاکرات باید مدنظر قرار بگیرد

وی گفت: درخواست نمایندگان از وزرا و معاونین وزرا این بوده انچه که در توان دولت است و قابلیت اجرا دارد در مصوبات بیاید و تصمیم‌گیری شود.

عاشورای تصریح کرد: تصمیماتی که گرفته شده  و می‌شود در چهارچوب قانون پروژه‌هایی که کد دار هستند در لایحه سالانه دولت 94-95 تصمیم‌گیری می‌شود و این تصمیمات و مصوبات محدود خواهد بود.

عاشوری افزود : امیدواریم که این سفر برای استان و همچنین شهرستان فومن خیر و برکت داشته باشد.

پیگیری پروژه های شهرستانی در سفر ریاست جمهوری

ناصر عاشوری گفت : در سفر آتی ریاست جمهوری به گیلان تعدادی پروژه در شهرستان فومن خواهیم داشت که برخی از آنها تقویت مانند جاده فومن و شفت و سراوان و همچنین احداث چند پل و برخی دیگر از پروژه ها جدید میباشند همانند دوعدد سد لاستیکی در شهرستان فومن که اعتبارات جدید دریافت خواهند کرد.

اقتصاد اول گیلان کشاورزی است نه گردشگری

نماینده مردم فومن با بیان اینکه اقتصاد اول گیلان در بخش کشاورزی میباشد ، افزود : کشاورزی چه از لحاظ حجم ریالی و چه از لحاظ افرادی که مشغول به کار هستند در جایگاه نخست قرار داد.

وی ادامه داد : اما صنعت گردشگری هم دارای ذخیره ریالی بزرگی برای شهرستانمان است که متاسفانه کمتر به آن توجه شده است.

عاشوری با بیان اینکه خودم شخصا دغدغه این مسئله را داشتم ، گفت : طبق برنامه پنجم توسعه باید بخش خصوصی برای صنعت گردشگری سرمایه گذاری بکند.

نماینده مردم فومن با اشاره به اینکه وضعیت گردشگری فومن نسبت به ده ساله گذشته فرق کرده است گفت : بیش از 400 خانه و کاشانه برای اسکان مسافرین تهیه شده است.

عاشوری افزود : در حال پیگیری کارهای هتل هفت ستاره‌ای در جاده ماسوله هستیم که هزینه احداث و اتمام آن 120 میلیارد تومان برآورد شده است که در این هتل هفت ستاره که در کشور از نظر زیبایی نظیر ندارد میتواند حتی میزبان مقامات ریاست جمهوری هم بود.

عاشوری سپس گفت : مجوز سومین دانشکده گردشگری کشور را برای فومن گرفته ایم و زمین هفت هکتاری برای این دانشگاه به همراه 250 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده ایم که در این دانشکده در 6 رشته جذب دانشجو خواهیم کرد.

نسل سوم اینترنت تلفن همراه در فومن

عاشوری با بیان اینکه اینترنت همراه و پرسرعت فومن با پیگیری ها گذشته دارای پهنای باند بیشتری شده است تصریح کرد: فومن،شفت و ماسوله تا پایان سه ماهه اول سال جاری با پیگیری های انجام شده دارای اینترنت نسل سوم 3g خواهند شد.

مسافرین به شهرستان را باید تکریم کنیم

نماینده مردم فومن در ادامه جلسه با اصحاب رسانه با بیان اینکه در سال های گذشته جرثقیل خودروی مسافرین را به پارکینگ میبرد و سه روز دردسر و مشکل برای مسافر و خانواده اش رقم میزد گفت : از سال گذشته با همکاری نیروی انتظامی تمصیم گرفته شد که این عمل در رابطه با مسافرین صورت نگیرد تا خاطره ای بد از این شهرستان در ذهن مسافرین به جا نگذارد.

عاشوری سپس ادامه داد : در برخی موارد شاهد هستیم که مغازه داران در جلوی مغازه خود اجازه پارک به سایر خودروها نمی‌دهند که باید از این دست برخوردها با مهمانان صورت نگیرد زیرا در دین مان آمده که احترام به مهمان هرچند کافر هم باشد واجب است.

این مسئول خطاب به فرهنگیان و افراد اهل قلم گفت : انتظار میرود که با همکاری بیشتر فرهنگ پذیرایی از مسافرین در شهر جا بیافتد.

وزیری مانند وزیر بهداشت ندیده ام

عاشوری با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت (سید حسن قاضی‌زاده هاشمی) به استان گیلان گفت : روزی که ایشان وارد گیلان شدند برنامه ای برای بازدید از شهرستان فومن نداشتند که با پیگیری های لازم برنامه ای برای حضور سرزده ایشان در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن تدارک دیدیم.

نماینده مردم فومن ادامه داد : ایشان پس از حضور در بیمارستان از نزدیک با مردم و پرستاران و مسئولین این بیمارستان گفتگو کردند و قول یک دستگاه سی تی اسکن به ارزش سه میلیارد تومان و همچنین ساخت دوباره طبقه اول اورژانس این بیمارستان را دادند.

عاشوری افزود : پس از خروج از بیمارستان اقای هاشمی از بنده بابت این دعوت و تذکراتی که برای پیگیری کارهای مردم داده‌ام تشکر کرد که من در پاسخ به ایشان گفتم که متاسفانه برخی وزیرا از تذکرات ما دلگیر میشوند اما خوشحال و ممنونیم از شما که پیگیر مشکلات هستید و اینگونه وزیر ندیده ام که بخاطر این مسائل از ما تشکر بکند.

اگر من بودم مسئولین مسکن مهر فومن را بازداشت میکردم!!

نماینده مردم فومن ایده مسکن مهر در سراسر کشور را یکی از خدمات دولت محمود احمد‌ی‌نژاد برشمرد و گفت : این طرح ها در سراسر کشور باعث شده تا تعداد زیادی از خانواده‌ها صاحب خانه شوند.

وی سپس با انتقاد از عملکرد دست اندرکاران پروژه مسکن مهر فومن گفت : متاسفانه پایه این پروژه از ابتدا در فومن اشتباه گذاشته شد و اگر به من بود مدیرعامل و هیات مدیره این پروژه را بازداشت میکردم.

عاشوری گفت : در خصوص اتمام پروژه مسکن مهر فومن در حال دریافت اعتباراتی هستیم که انشالله این پروژه را هرچه سریعتر به پایان برسانیم.

اعتبار 650 میلیاردی برای فولاد تیام فومن

وی با تصریح برپیگیری راه اندازی کارخانه فولاد فومن در نشست با وزیر صنعت و معدن و تجارت خاطرنشان کرد: 650 میلیارد تومان برای ساخت این کارخانه در نظر گرفته شده است.

ناصر عاشوری با اشاره به تحویل امتیاز این کارخانه به سرمایه گذار جدید و کاردان یادآور شد: با ظرفیت تولید در نظر گرفته نسبت به قبل و اخذ تسهیلات، این پروژه که 1000 و 200 میلیارد تومان هزینه دارد راه اندازی خواهد شد.

 1. مجید گفت:

  شما یه هتل بی ستار رو چند سال طول میدید ،،وبه اون روزی که هتل یک ستاره چه برسه به هتل هفت ستاره باورش خیلی سخته ،به نظره بنده نماینده های گیلان چیزی از رقابت یاد نگرفتن جلو زدن از استانهای دیگه ،،شما یه سری به شهر سرعین بزنید باجمعیت ناچیز و کمش ببینید چندتا هتل ،،و هتل اپارتمان ابجاد شده اینا جای نگرانی داره برای ما ما اصلان زیر ساخت گردش گری نداشتیم و تو دراز مدت به مشکل میخوریم ،به نظر من نماینده های گیلان اصلان بلد نیستن یه کاری رو تموم کنن مگیر اینکه اون طرح ملی باشه اتوماتبک بار به اتمام برسه ،،مسولان گیلانی ماها مشکل داریم درد تمون زیاد تورخدا شما یه کاری برامون انجام بدید اینو بدونید اینحا سرزمین تونه بچه های خودتونم باید همینجا کار کنن چرا برن تو شهرهای دیگه اواره شن ،،در مورد کشاورزی شما تهسیلاتتون انقدر باید زیاد باشه مثل استنهای دیگه با دستگاهای پیشرفته تو عرض چندماه و بدون مشکل کاشت و برداشت میکنن بدون زحمت کشاورز نباید حتمان کشاورز پیرش در بیاد یا دغدغه داشته باشه ،،،خدا کنه یک روز برسه همه تو استانمون کار کنن دست به دست هم بدن نه بریم شهرها و استنهای دیکه رو اباد کنیم ،،

 2. هم میهن گفت:

  با درود فراوان
  جناب آقای ناصر عاشوری!
  یک سوال از شما دارم و آن اینکه:
  شما روستای خشکنودهان را می شناسید؟!
  همان روستا که فرماندار اسبق شهرستان اهل آن روستا بود؟
  همون که گاز نداره؟!
  همون که با گرم شدن هوا اکثر مواقع آب لوله کشی یا قطع هست و یا فشار چندانی نداره؟
  همون روستا که …..
  همون….
  بگذریم………… هیچی ولش کن…….

 3. نبی گفت:

  به جای اینکه هتل 7 ستاره برای تهرانیها بسازید آب خوردن خودمان را تإمین کنید “از به خودمان بدهید تا سرگردان شهرهای بزگ نشویم