کد خبر: 23090تاریخ انتشار : 15:02:18 - چهار شنبه 8 آوریل 2015

مردم فومن از رئیس جمهور چه انتظاراتی دارند؟

رئیس جمهور به زودی همراه با تیم وزیران و معاونان به استان گیلان سفر خواهند کرد.بهجت نیوز در آستانه این سفر مهمترین مطالبه مردم فومن از رئیس جمهور را پیگیری کرده است. به گزارش بهجت نیوز ؛ شهرستان فومن یکی از شهرهایی است که از نظر شاخص های توسعه در بدترین حالت قرار دارد که […]

رئیس جمهور به زودی همراه با تیم وزیران و معاونان به استان گیلان سفر خواهند کرد.بهجت نیوز در آستانه این سفر مهمترین مطالبه مردم فومن از رئیس جمهور را پیگیری کرده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ شهرستان فومن یکی از شهرهایی است که از نظر شاخص های توسعه در بدترین حالت قرار دارد که در این میان کم کاری مسئولین دوره های مختلف نیز بی تاثیر نبوده است.

فومن از جمله مناطق با قدمت استان گیلان بوده که از ظرفیت های مناسبی برای توسعه بیشتر برخوردار است و نگاه فرا دست به این منطقه که به لحاظ نیروی انسانی،بسترهای اقتصادی،فرهنگی،توریستی و مذهبی در ردیف مناطق مستعد و برتر استان و حتی کشور است،براهمیت آن افزوده است.

شنیدن سفر رئیس جمهور به گیلان باعث شد تا مردم شهرستان فومن از قشرهای مختلف مطالبات خود را از وی مطرح کنند. ایجاد شغل و اتمام پروژه‌های چندین ساله‌ای که ناتمام مانده است از مهمترین مطالبات فومنی‌ها از رئیس جمهور میباشد که گوشه ای دیگر از این مطالبات را در زیر میخوانید:

یکی از ورزشکاران فومنی با بیان اینکه فومن یکی از قطب های مهم ورزش استان می‌باشد گفت: امکانات ورزشی باشگاهها و سالنهای ورزشی شهر چندان مناسب نیست و با توجه به اهمیت ورزش، ما قشر ورزشکار خواستار توجه ویژه رئیس جمهور به ورزشکاران این شهر هستیم و احداث یک سالن دیگر با جایگاه تماشاگران را خواستاریم.

حسین علیپور یکی از دانشجویان فومن اشتغال جوانان این شهر را از رئیس جمهور خواستار شد و گفت با این همه صرف هزینه و وقت در دانشگاه میخواهم دغدغه شغلی نداشته باشم اما نمیدانم چه آینده ای در انتظارم است. از رئیس جمهور کشورم میخواهم برنامه‌ای برای آینده شغل جوانان این دیار ارائه دهد تا بابت آینده کاری نگرانی نداشته باشند.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهر از جمله پل ورودی فومن و گازرسانی و آبرسانی به روستاهای مختلف شهرستان فومن همچنان از جمله مهم ترین مشکلات مردم محصوب میشود.

مسئله ای دیگری که حائز اهمیت است پتانسیل عظیم جذب توریست در شهرستان فومن است ؛ به طوری که بدون هیچ برنامه خاصی و صرفا به دلیل داشتن منابع طبیعی ، نوروز امسال شهرستان فومن در صدر پربازدیدترین شهرستان در استان گیلان قرار گرفت. با اینحال هیچ برنامه ای از سوی ادارات شهرستان برای جذب بیشتر سرمایه از این بخش مشاهده نمیشود که امیدواریم دولت راهکاری برای این معضل داشته باشد.

فارغ از تمام مشکلات اقتصادی ، دلسوزان دیار بهجت نگران دغدغه های فرهنگی این شهر هستند ؛ سیر صعودی خودکشی و افسردگی و در کنار آن رُشد قارچ‌گونه سفرهـ خانه‌ها در غفلت مسئولین فرهنگی شهرستان طی چند سال اخیر باعث این شده تا وضعیتی نه چندان مناسبت بر شهر حکمفرما شود. انتظار این است که معاونان و مشاوران تیم ریاست جمهوری به دغدغه‌های فرهنگی مردم این شهرستان رسیدگی کنند.

میرشمس مومنی‌زاده فرماندار فومن اما مهمترین خواسته‌های مردم این شهرستان در سفر ریاست جمهور را درخواست اعتبار برای تکمیل ورودی اصلی شهر فومن و سد خالصان و تعریض راه ماسوله به فومن و قلعه رودخان، توسعه راه‌های روستائی و استادیوم ورزشی و شهرک صنعتی عنوان میکند.

درهر‌حال سفر آقای روحانی به استان گیلان می تواند نوید بخش امید،آرزو و تزریق انگیزه بیشتر در راستای تحقق اهداف والای نظام مقدس اسلامی باشد.این سفر امیدواری دوباره مردم استان گیلان و بویژه فومن به سوی رشد،توسعه پایدار،پیشرفت و بالندگی است.

شهرستان فومن با وجود محرومیت های فراوانی که دارد،دارای پتانسیل ها، استعدادها و مزیت های متعددی در بخش های مختلف اقتصادی،فرهنگی، منابع طبیعی وآثار باستانی و مذهبی است که باید بر روی آن کار شود.

در نظرسنجی سایت شرکت کنید