کد خبر: 23080تاریخ انتشار : 13:51:04 - چهار شنبه 8 آوریل 2015

نقش بسیج در ایفای طرح اقتصاد مقاومتی مهم و تاثیرگذار است

ناصر عاشوری گفت : بسیج می تواند نقش مؤثری را در ایفای طرح اقتصاد مقاومتی داشته باشد. به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیج در سوابق خود توانمندی های بالقوه و بالفعل زیادی را نشان داده است گفت: در سال […]

ناصر عاشوری گفت : بسیج می تواند نقش مؤثری را در ایفای طرح اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیج در سوابق خود توانمندی های بالقوه و بالفعل زیادی را نشان داده است گفت: در سال های اخیر سازماندهی بسیج سبب شده است تا بتواند در رشته ها و صنف های مختلف توانمندی های خود را ارتقا دهد، بنابراین در مباحث ملی کشور مشارکت بسیج می تواند نقش آفرینی پر رنگی داشته باشد.

وی با اشاره به طرح اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: بسیج می تواند نقش مؤثری را در این زمینه ایفا کند بنابراین اگر بسیج برای ورود به چارچوب اقتصاد مقاومتی مصمم باشد قطعا اثربخشی بسیار مثبت و مفیدی خواهد داشت.

عاشوری تصریح کرد: بسیج به صورت خوشه ای عمل می کند و دارای یک تشکیلات منسجم سلسله مراتبی ملی، استانی، شهرستانی و روستایی است که می تواند ضمن توجه به توزیع، در توازن منطقه ای اقتصاد هم اثرگذار باشد و در کمک به توزیع، ثروت را بر اساس عدالت، ضرورت و مزیت هایی که استان ها دارند در اختیار تولید قرار دهد.

نماینده مردم فومن در مجلس با بیان اینکه مجلس و دولت خود را مقید به برنامه ریزی اقتصاد مقاومتی می دانند عنوان کرد: نمونه بارز این برنامه ریزی ها سیاست گذاری های موجود است، بنابراین بسیج می تواند در یک سطح پایین تر و در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مانور دهد و دولت هم می تواند تسهیلات لازم را در اختیار بسیج قرار دهد تا در نقاط مختلف کشور متناسب با نیاز آن منطقه فعالیت کند.

وی اظهار کرد: در مباحث سیاست های کلان پیش بینی های دولت در سال جاری این است که در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تکیه گاه لایحه دولت را از نفت دور کند و به حوزه های دیگر متمایل شود، حوزه هایی مانند درآمدهای گمرکی، معادن و گردشگری که بخشی از این کار انجام شده و مجلس هم کاهش تکیه به نفت را در راستای اقتصاد مقاومتی تصویب کرده است بدین معنا که شاکله دو سوم بودجه درآمدهای غیر نفتی است.