کد خبر: 22982تاریخ انتشار : 3:27:57 - شنبه 4 آوریل 2015

ایرج ندیمی:توافق هسته‌ای ایران بدون اذن رهبر معظم انقلاب قابل پیشبرد نیست

ایرج ندیمی درباره بیانیه لوزان اظهار کرد: این بیانیه چند محور و معیار را مورد ارزیابی دارد. وی با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حق خود را ثابت کرد، افزود: اثبات حق هسته‌ای ایران در خور احترام و تقدیر از تلاش‌گران است. نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به […]

ایرج ندیمی درباره بیانیه لوزان اظهار کرد: این بیانیه چند محور و معیار را مورد ارزیابی دارد.

وی با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حق خود را ثابت کرد، افزود: اثبات حق هسته‌ای ایران در خور احترام و تقدیر از تلاش‌گران است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه فرصتی وجود دارد که باید آن را برای حداکثری مذاکرات و ارتباطات آشکار و پنهان در داخل و خارج استفاده کرد، گفت: از این فرصت باید در کشورهایی که تحت تاثیر ۱+۵ در ابعاد قراردادها و ارتباطات و ترددها تردید داشتند استفاده کرد.

وی ادامه داد: بین اکثریت و اقلیت هر دستاوردی باید قابل اعتنا و تعقل باشد و ممکن است ما به همه خواسته‌ها و معقولات دست نیافته‌ باشیم اما به هیچ عنوان حق نداریم دستاورد را انکار کنیم.

ندیمی با تاکید بر اینکه مباحث مذکور و هسته‌ای ایران بدون اذن و نظر رهبر معظم انقلاب قابل پیشبرد نیست، خاطرنشان کرد: باید پشت صحنه این جریان از باب نرمش قهرمانانه و توافق عزتمندانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری مدیریت شود.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد رویکرد و عملکرد دولت با راهنمایی و رهبری مقام معظم رهبری حداقل‌هایی را از نظر روحی و روانی برای داخل و یا ارتباطات خارجی فراهم کرده و باید با هماهنگی و همدلی و همزبانی این حداقل‌ها را به حداکثرهای بیشتری تبدیل کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: در هر حال عناصر اثرگذار بر قوه مجریه از نظر سیاست‌های برون‌مرزی بر اساس قانون اساسی، رهبری و از نظر انعقاد قراردادها، مجلس است.

وی ادامه داد: کار دولت بی‌اذن رهبری و بدون هماهنگی با قوا صورت نگرفته و باید توافق حداقلی را تحت‌الشعاع دو موضوع مذکور یعنی اذن رهبری و قوای سه‌گانه تعریف کنیم.

ندیمی با اشاره به نظر آینده مجلس درباره توافق‌های هسته‌ای مذکور تصریح کرد: مجلس نمی‌تواند مخالف چند ارگان باشد ضمن اینکه اصل حرکت با توافق قوا بوده بنابراین تلاش دکتر ظریف و همکارانش باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مجلس نمی‌تواند مخالف دستاوردها باشد هر چند که ممکن است مطلوبیت برای مدیریت هسته‌ای مورد توجه باشد اما به هیچ‌عنوان انکار دستاورد عقلانی نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از نظر کارشناسی دولت را حمایت می‌کند، متذکر شد: مجلس در سال همدلی و همزبانی در مقابل دولت قرار نمی‌گیرد بلکه در کنار دولت است زیرا دولت انتخاب ملت است./فارس