کد خبر: 22968تاریخ انتشار : 3:06:54 - شنبه 4 آوریل 2015

اعطای بیش از ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان فومنی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فومن فومن گفت: ۲۸ میلیارد و دویست و چهل میلیون ریال وام خود اشتغالی به ۲۵۰ نفر از مددجویان این نهاد اعطا شده است. حسین جهانگیری، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد ایجاد اشتغال برای […]

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فومن فومن گفت: ۲۸ میلیارد و دویست و چهل میلیون ریال وام خود اشتغالی به ۲۵۰ نفر از مددجویان این نهاد اعطا شده است.

حسین جهانگیری، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد است، اظهار کرد: در این راستا در سال گذشته 28 میلیارد و دویست و چهل میلیون ریال وام خوداشتغالی به مددجویان این نهاد اعطا شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات به 250 مددجو پرداخت شده است، افزود: افراد پس از دریافت تسهیلات در زمینه دامپروری، شیلات، پرورش ماهی‌های گرم‌آبی و سردآبی، صنایع دستی، کشاورزی و … برای خود اشتغال ایجاد کردند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن با بیان اینکه این نهاد برای اشتغالزایی مددجویان کلاس‌های بلندمدت و کوتاه مدت فنی‌ وحرفه‌ای برگزار می‌کند، گفت: در سال 93، ۹۱۸ نفر از برگزاری این کلاس‌ها بهره‌مند شدند و قادر به دریافت مدرک شدند.

جهانگیری تصریح کرد: کلاس‌های فنی‌حرفه‌ای در قالب قالی‌بافی، خیاطی، کامپیوتر، قلاب‌بافی، آرایشگری، کشاورزی، کارآفرینی و … است که بالغ بر 480 میلیون ریال برای این کلاس‌ها هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد:ارائه تسهيلات اشتغال با سود كم از محل منابع امداد و از محل تسهیلات منابع بانکی پرداخت مي‌شود .
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن با بیان اینکه اعتبارات منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات به مددجویان صد در صد تخصیص داده شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است.

جهانگیری افزود: پرداخت تسهیلات و اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان و نیازمندان در قالب طرح‌های خودکفایی، توان افزایی و کارانگیزی است و میزان تسهیلات اشتغال آنان نیز با توجه به این سه مقوله پرداخت می‌شود .