کد خبر: 22908تاریخ انتشار : 19:12:22 - سه شنبه 31 مارس 2015

صله رحم برکات فراوانی دارد که مردم باید از فواید آن آگاه شوند

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه صله رحم سبب افزایش رزق و روزی و طول عمر می‌شود، گفت: صله رحم را در عید نوروز که بهار ارتباطات است، باید قدردانست. حجت‌الاسلام ولی‌رضا قربانی‌حق، مدیر حوزه علمیه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک سال نو اظهار کرد: نظام هستی برای خود یک قوانین […]

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه صله رحم سبب افزایش رزق و روزی و طول عمر می‌شود، گفت: صله رحم را در عید نوروز که بهار ارتباطات است، باید قدردانست.

حجت‌الاسلام ولی‌رضا قربانی‌حق، مدیر حوزه علمیه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک سال نو اظهار کرد: نظام هستی برای خود یک قوانین و الزاماتی دارد که از پشت پرده آن خبری نداریم.

وی با بیان اینکه آیات قرآن، روایات فراوان به ما گزارش می‌دهند که صله رحم سبب بسیاری از برکات و افزایش رزق و روزی و آبادی سرزمین‌ها، طول عمر و … است، افزود: طبق روایات کسانی که صله رحم می‌کنند اگر از عمرشان سه سال باقی مانده باشد، سه سال تبدیل به ۳۰سال می‌شود.

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه صله رحم سبب می‌شود که خداوند روز قیامت حساب انسان‌ها را آسان بگیرد، گفت: صله رحم برکات فراوانی دارد که مردم باید از فواید آن آگاه شوند.

حجت‌الاسلام قربانی‌حق با بیان اینکه برخی افراد به دلیل ملاحظات به کل صله رحم را قطع می‌کنند، تصریح کرد: قطع کردن صله رحم به هیچ وجه در اسلام جایز نیست حتی در استفتائات آمده است که حتی با افراد فامیلی که بی‌دین هستند حق قطع کردن صله رحم را نداریم.

وی با بیان اینکه افراد باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند و در صورت نیاز یکدیگر را نصیحت و ارشاد کنند ولی قطع رحم نکنند، خاطرنشان کرد: اگر واقعا احساس می‌شود که اختلاف به قدری زیاد است که نمی‌شود دور هم نشست با ارسال یک هدیه، پیامک و زنگ زدن از حال یکدیگر با خبر شوید.

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه سیم ارتباطی اتصال رحم نباید قطع شود، اظهار کرد: خداوند به گونه‌ای نظام هستی را طراحی فرموده که افرادی با یکدیگر رحم هستند نباید ارتباطشان را قطع کنند.

حجت‌الاسلام قربانی‌حق با بیان اینکه قطع رحم سبب کوتاهی عمر، بی‌برکتی در زندگی و فقر و فلاکت و … است، افزود: صله رحم یک امر بسیار مهمی است که اشخاص به بهانه‌های کوچک با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

وی با بیان اینکه صله رحم را در عید نوروز که بهار ارتباطات است باید قدر دانست، گفت: دید و بازدیدهایی که صورت می‌گیرد باید مراقب آفاتی مانند چشم‌ و هم‌چشمی، اسرافی‌گری، غیبت و … باشیم که این موضوع با قانون اسلام سازگاری ندارد.

مدیر حوزه علمیه فومن با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، تصریح کرد: کسان که اهل اسراف و تبذیر هستند، برادران شیطان هستند.

حجت‌الاسلام قربانی‌حق با بیان اینکه خانواده‌ها سعی کنند که جلوی اسراف را بگیرند، خاطرنشان کرد: یکی از آفاتی که دور هم نشینی دارد و باید جلوی آن گرفته شود، غیبت کردن و افترا زدن به دلیل گرم شدن مجلس است.

وی با بیان اینکه صله‌رحم یک کار پسندیده و نیکویی است، اظهار کرد: صله رحم شروطی دارد که نباید از آبرو و اعتبار دیگران در مجلس مایه گذاشت تا سبب بی‌آبرویی آنان شود.