کد خبر: 22869تاریخ انتشار : 19:01:12 - سه شنبه 31 مارس 2015

پاکسازی روستای زیبای دوبخشر شهرستان شفت از زباله+تصاویر

در گشت و گذارمان در ایام نوروز از روستای زیبای دوبخشر گذر کردیم در این روستا به همت جوانان روستا و دهیار کل مسیر روستا از زباله پاکسازی می شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ در عبور از کوچه ها دیدیم که این روستا کمتر زباله به خود جا داده و بیشتر روستا با گلهای […]

در گشت و گذارمان در ایام نوروز از روستای زیبای دوبخشر گذر کردیم در این روستا به همت جوانان روستا و دهیار کل مسیر روستا از زباله پاکسازی می شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در عبور از کوچه ها دیدیم که این روستا کمتر زباله به خود جا داده و بیشتر روستا با گلهای زیبا دیدنی است اگر چه این روستا توانسته بسیاری از بافت قدیمی خود را حفظ کند حانه هایی که در دو طبقه با رنگ امیزی و چوب زیبا و دیدنی است.

روستای دوبخشر به علت داشتن تپهای زیبا برای گردشگران از اهمیت ویژه برخوردار استکولک تپه ای است که در داخل جلگه ی هموار و مسطح بالا آمدهاست.این تپه زیبا پوشیده از درخت و باغ چای و از پدیده های نادر در جلگه های کنار دریای خزر از مازندران تا استارا است.

مردم دوبخشر دارای گویش زیبای تالشی و گیلکی هستند و این روستا به علت موقعیت جقرافیایی جلگه و کوههای کم ارتفاع برای اهالی امکان تولید محصول چای و برنج را فراهم کرده است

روستای دوبخشر از توابع بخش احمد سر گوراب در شهرستان شفت است.در گذشته این روستا دباغ شهر نامیده می شدچون دارای محله بودروستای دوبخشر دارای 288 خانوار و 896 نفر جمعیت است که بیشتر مردم منطقه با سوادهستند و دارای امکانات روستایی است.

مردم این روستا امروز علاوه بر تولید برنج و چای پرورش ماهیان و گاوداری نیز دارند.از ویژگی بارز این روستا خانه های روستای با قدمت و بافت قدیمی و گلهای زینتی است که چشم هر رهگذری را به خود جلب می کند.

این روستا امروز با همت جوانان عاری از زباله می شود تا رهگزران از عبور از این روستا به گلها و طبیعت زیبای آن با خاطر خوش بگزرند و برعکس بسیاری از روستا هایی که امروز از انها گزر کردم و ازرده خاطر از تجمع زباله در حاشیه راههای انها شدم خستگی از وجودم با حضور در این روستا رانده شد .

ما نیز به عنوان فردی کوچک از این منطقه برای انان که طبیعت را برای دیگران عاری از زباله می کنند ارزوی سالی خوش داریم./زلیخا صفری