کد خبر: 21641تاریخ انتشار : 20:30:10 - چهار شنبه 16 مارس 2016

عیدی به نیازمندان فراموش نشود؛

زحمت کشانی که با دلهره به پیشواز عید می روند!

با توجه به نزدیک شدن به بهار طبیعت و رونق گرفتن خرید و فروش های عیدانه مردم اما این موضوع از نگاه کارگران خدوم شهرداری جلوه ای دیگر دارد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ رفته رفته خیابان های اصلی شهر شلوغ می شود، به ویژه خیابان هایی که به نوعی بازار محسوب می شود و مردم طبق یک سنت دیرینه و عادت چندین ساله برای خرید شب عید به آنجا می روند، هرچند که بیش از خرید فقط نگاه می کنند، قیمت می پرسند و می روند.

در شهر شوری به پاست، مردم به دنبال خرید پوشاک نو، آجیل های جور واجور و کالاهایی از این دست هستند، کودکان نیز خوشحال تر به انتخاب لباس ها و خوردنی های گوناگونی برای خود مشغول هستند.

اما در این میان نگاه های پر از اضطراب و نگران کارگران شهرداری به نزدیک شدن شب عید و خریدهای آنچنانی آن، جای تأمل بسیار دارد!!!

کارگران خدماتی شهرداری؛ قشری زحمت کش و بی ادعا که شاید تصور کاری که آنها برای ما انجام می دهند برای خیلی از ما ها سخت و غیر قابل تصور باشد.

با چند نفر از این عزیزان هم کلام شدیم…

علی آقا از کارگران خدمات شهری شهرداری، نگران از رسیدن عید میگوید، از شرمندگی پیش روی خانواده و دو فرزند خردسالش گفت و اینکه حتی نمی داند برای عید حقوقش را دریافت می کند و یا خبر؟!!

کارگری دیگر که در کنارش قرار گرفته هم ناراحت است، می گوید حقوقش کفاف هزینه های زندگی اش را نمی دهد و بیشتر اوقات شرمنده و دست خالی به خانه می رود که این عذابش می دهد، او هم گفت نگران حقوق و مزایای عیدش است و نگرانی اش بیشتر به خاطر دخترش است که نسبت به هم سن و سالهایش از خیلی از امکانات محروم مانده است.

وی گفت : خسته است، از صبح زود در خیابان جارو میزنم،به دیوار تکیه داده بود، ازش پرسیدم خیلی خسته شدی؟ با لبخند گفت صبح خیلی زود بیدار شدم خسته هستم اما خوشحال از اینکه درآمدم حلال است و به مردم کمک میکنم.

از او پرسیدم خوشحالی که داریم به فصل بهار نزدیک میشیم؟ جواب داد” آره همه خوشحالن منم از خوشحالی مردم و به شکرانه اینکه هنوز زنده ام و میتونم بهار زیبایی که خداوند به ما هدیه داده رو ببینم، میتونم برای خانوادم کار کنم و روزی حلال ببرم خونه خوشحال هستم اما برای خانواده و مادر پیرم ناراحتم، ناراحت از اینکه مثل بقیه مردم نمی توانیم خرید برویم، نمیتوانیم چیزایی که دوس داریم بپوشیم و حتی بخوریم.

اما آنچه جالب به نظر می رسد مصاحبه های متعدد مسئولان (از سخنان نماینده شهر تا فرماندار و استاندار و …) در حمایت از مردم و خدمت گذاری به عامه! مردم است و تدارک نشست ها و مصاحبه های آنچنانی و هزینه های گزاف در این خصوص…

بهرحال از مسئولین امر انتظار می رود با توجه به نزدیک شدن به بهار طبیعت و خرید های شب عید دست به دست هم داده و در جهت رفع مشکلات همه مردم و به خصوص رفته گران رئوفی که ارزش کارشان بر کسی پوشیده نیست، تلاش کنند، بی شک تعهد نهاد های خدمت رسان در پرداخت بدهی شان به شهرداری یاسوج در تحقق این مهم انکار نشدنی است.

اگر قصد کمک رسانی دارید به این افراد را دارید میتوانید از طریق اینجا مبالغ خود را به دست شان برساند.