کد خبر: 18534تاریخ انتشار : 15:20:12 - دوشنبه 12 ژانویه 2015

اقدام علی مطهری غیرعقلانی بود/حصر سران فتنه کاملا قانونی است

نماینده مردم فومن و شفت در خصوص نطق روز گذشته علی مطهری در مجلس و تنش های ایجاد شده گفت: سخنان علی مطهری سوء استفاده از حق قانونی و جایگاه یک نماینده مجلس بود. به گزارش بهجت نیوز ؛ در جلسه دیروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، علی مطهری، در نطق میان دستور خود، علاوه بر […]

نماینده مردم فومن و شفت در خصوص نطق روز گذشته علی مطهری در مجلس و تنش های ایجاد شده گفت: سخنان علی مطهری سوء استفاده از حق قانونی و جایگاه یک نماینده مجلس بود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در جلسه دیروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، علی مطهری، در نطق میان دستور خود، علاوه بر انتقادات شدید علیه دولت یازدهم، به ادامه نظریات جنجالی خود در دفاع از سران فتنه پرداخت که این سخنان وی موجب اعتراض گسترده نمایندگان و در نهایت ورود رییس جلسه به بحث و نیمه تمام ماندن نطق این نماینده پرحاشیه شد.

مطهری در بخش پایانی سخنان نیمه کاره اش، نظم جلسه را به هم زد و در سخنان تنش آفرین، گفت: “اینجانب حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی هم چنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی می‌دانم”!؟

این سخنان با اعتراض قاطبه نمایندگان مجلس مواجه شد و برای دقایقی شعارهای “مرگ بر فتنه گر” و “مرگ بر فتنه گر” صحن علنی را در برگرفت.

اما در همین رابطه ناصر عاشوری در گفتگویی کوتاه با بهجت نیوز پیرامون اتفاقات دیروز مجلس گفت : اقدام مطهری مبنی بر مطرح کردن مسئله حصر خانگی سران فتنه در صحن علنی مجلس غیرقانونی و غیر عقلانی بود.

عاشوری با اشاره به اینکه علی مطهری باید خطوط قرمز را در نطق های خود رعایت میکرد گفت : متاسفانه آقای مطهری بخاطر این دست رفتارها به جایگاه خانوادگی خود ضربه خواهد زد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی از رسانه‌ها خبر درگیری فیزیکی بین نمایندگان را مطرح کردند،‌ گفت: برای دقایقی مجلس دچار تشنج شد اما درگیری فیزیکی به آن شکل که برخی منتشر کرده اند در کار نبوده است.

نماینده مردم فومن روابط و مقررات را در صحن علنی مجلس طبق آیین‌نامه داخلی تعیین کننده چارچوب ها نامید و گفت : به نظر میرسید که آقای مطهری از اول هم قصد ایجاد تشنج در مجلس را داشت و اگر چنین نبود باید گفته هایش را در چارچوب قوانین آئین نامه مجلس بیان و به تذکرات رییس جلسه احترام میگذاشت.

عاشوری گفت : مجموعه عملکرد اقای علی مطهری به هیچ وجه قابل دفاع نیست و ایشان نباید بیش از این به این دست از اظهارات دامن بزند و باعث تنش مجلس شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه یوم الله 9دی که نشان از خروش مردم ایران بر علیه فتنه گران بود را نباید آقای مطهری «یوم الشیطان» مینامید گفت : 9 دی را می توان روز پیروزی مردم بر سران و عوامل و عناصر فتنه دانست و حصر سران فتنه یک عمل کاملا قانونی و بجا است.

 1. نام شما گفت:

  احسنت به موضع صریح آقای عاشوری

 2. سهیل گفت:

  چه عجب یه بار یه حرکت انقلابی دیدیم
  اقای مطهری آبروی هرچی نماینده رو برده
  معلوم نیست میخواد معروف بشه یا واقعا ته دلش حرفی مونده

 3. پاسخ گستاخی های مطهری رو یک بار رهبری دادند معلونم تنیست این آدم چرا دست از این مسخره بازیا بر نمیداره
  از واکنش نماینده شهرمون هم بسیار خرسندیم
  احسنت

 4. جعفر گفت:

  عده‌ای از آدم‌ها حتی ۷ دقیقه تحمل این را ندارند که کسی پشت تریبون برود و حرف بزند حتی حرف مخالف. اتفاقا دیدن اینها برای جامعه و همه کسانی که این سیستم را می‌بینند خوب است٬ زیرا متوجه می‌شوند چه کسانی و چگونه و با چه ادبیاتی حرف می‌زنند و این خودش میدانی است برای نشان دادن هر آنچه دیگران در چنته خود دارند.آقای عاشوری بی قانونی را امثال شما انجام دادن که مجلس رو با چاله میدون اشتباه گرفتن.

 5. نام شما گفت:

  ﺩﻗﻴﻘﺎ ﺑﺎ ﻧﻆﺮ ﻧﻔﺮ ﺁﺧﺮ ﻣﻮاﻓﻘﻢ.ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﻓﺮﺻﺖ ﺻﺤﺒﺖ ﺩاﺩ و ﺩﻓﺎﻉ اﺯ ﺧﻮﺩ.ﻛﺎﺭ ﺩﻭﻟﺖ و ﻧﻆﺎﻡ ﺧﻼﻑ اﺻﻮﻝ ﻗﺎﻧﻮﻥ اﺳﺎﺳﻲ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺻﻼﺣﻴﺖ ﺩاﺩﻥ ﺣﺒﺲ ﺑﻪ اﻓﺮاﺩ ﺗﻮﺳﻄ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻗﻀﺎ ﻫﺴﺖ.ﭘﺲ ﭼﺮا ﺁﻗﺎﻱ ﻣﻂﻬﺮﻱ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﺪ?ﺟﻨﺎﺏ ﻋﺎﺷﻮﺭﻱ ﻭاﻗﻌﺎ ﺷﻤﺎ ﺑﺮاﻱ اﻳﺮاﻥ ﭼﻜﺎﺭ ﻛﺮﺩﻳﺪ?ﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﻧﻪ ﻋﻠﻢ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﺩاﺭﻳﺪ و ﻧﻪ ﺗﺤﺼﻴﻼﺕ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻲ

 6. جعفر گفت:

  بهجت نیوز ممنون بابت انتشار.البته این نظر دکتر پزشکیان بود که بنده کپی کردم.البته فکر نمیکردم انتشار بدید به همین دلیل منبع ذکر نکردم.پیروز باشید

 7. سبحان گفت:

  چه فرقی میکنه
  تا وقتی مجلسی ها برای گرفتن بودجه مجبورند که منت دولت رو بکشند این حرف ها فایده ای نداره
  مطهری هم داره قهرمان بازی در میاره
  تو اون خبر اقای عاشوری خوب فهموند که اعتدال و این چیزا عددی نیستند و خودش حرف آخر رو میزنه
  واقعا اهل سیاست هستش

 8. مجیدی گفت:

  کدام را باور کنیم ؛ دفاع عاشوری از وزیر علوم حامی فتنه یا موضعگیری علیه حرفهای مزخرف مطهری درباره 9دی

 9. نام شما گفت:

  آقای عاشوری برای دور بعدش چه انقلابی شده!!!!!!!!!!!!!!!
  نصب پرده حمایت از مهاجرانی و رای موافق به وزیر علوم معزول ،تا موضعگیری علیه سخنان مطهری هتاک !!!!!!!!!!!!!!
  مردم آگاهند و شورای محترم نگهبان ، دیده بان واقعی رفتار وحرکات نمایندگان ، برای حفظ ارزشها واستقلال و پیشرفت نظام مقذس جمهوری اسلامی می باشد!!!!!!
  البته فکر نکنم در مجلس ایشان چنین موضعی بگیرند!!!!!

 10. ییلاقی گفت:

  شما که در قدو اندازه فکری آقای مطهری نیستید که دردهای اورا درک کنید لطفا همان نانتان را به نرخ روز بخورید و نطق قانونی ایشان راغیر عقلانی وحمله نابخرادانه شما را دربالاترین مکان قانونگذاری ملت عقلانی بنامید ! مردم قضاوت کنند