کد خبر: 17999تاریخ انتشار : 3:10:09 - پنجشنبه 1 ژانویه 2015

نهم ربیع الاول آغاز عهد و میثاق دوباره با امام عصر(ع) است

روز نهم ربیع‌الاول مصادف با نخستین روز امامت حضرت ولیّ‌عصر(عج) است. البته امامت آن حضرت از لحظه شهادت پدر آغازمی‌شود، و به دلیل احترام روز شهادت امام عسکری، روز هشتم را به عنوان آغاز امامت تلقی نمی کنند. به گزارش بهجت نیوز ؛ نهم ربيع‌الاول به‌عنوان سرآغاز امامت حضرت مهدي(عج) بهترين فرصت براي تجديد عهد […]

روز نهم ربیع‌الاول مصادف با نخستین روز امامت حضرت ولیّ‌عصر(عج) است. البته امامت آن حضرت از لحظه شهادت پدر آغازمی‌شود، و به دلیل احترام روز شهادت امام عسکری، روز هشتم را به عنوان آغاز امامت تلقی نمی کنند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ نهم ربيع‌الاول به‌عنوان سرآغاز امامت حضرت مهدي(عج) بهترين فرصت براي تجديد عهد و بيعت با آن حضرت و توجه خاص به عهد و ميثاق با امامي است که حاضر و ناظر بر همه اعمال ما است.

یوم الله نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و روز تجدید میثاق با آن امام همام و آخرین ذخیره الهی می‌باشد، شایسته است عاشقان و منتظران در هر کجا هستند در این روز بصورت ویژه توجه به امام زمان(عج) نمایند، چرا که نهم ربیع الاول، در امتداد غدیر و بلکه خود، غدیری دیگر است.باید در این روز با امام زمان(عج) خود، تجدید پیمان کرده و بر مفاد عهد و میثاق خود مروری دوباره داشته باشیم و به بازشناسی و بازخوانی حقوق و تعهداتی که نسبت به آن امام نور و امید همه مستضعفان عالم بر عهده داریم بپردازیم، طبق روایت امام صادق(ع): «همانا، عهد در نزد خداوند، پذیرش ولایت امیرالمؤمنین(ع) و امامان بعد از اوست» (تفسیر نورالثقلین، ج3، ص632)

گفتگو با پژوهشگر حوزه مهدویت

بتول کاظمی از پژوهشگران حوزه مهدویت در گفت و گو با بهجت نیوز با بیان اینکه نهم ربیع الاول آغاز عهد و میثاق دوباره با امام عصر(ع) است، گفت: نکته ای که در این عهد و بیعت مهم است، ماندن و تداوم بر عهد است. به این معنی که کسی که عهد می بندد باید دغدغه اش این باشد که عهدش مداوم باشد و بقا بر عهد داشته باشد.

وي با اشاره به اينکه قطعاً به دست امام زمان(عج) آينده بشريت به نقطه اوج مي‌رسد، ابراز داشت: اين افق روشن که در آن آينده، بشريت به اوج کمال مي‌رسد و تأکيد بر مسئله انتظار و آماده سازي جامعه براي رسيدن به آن نقطه آثار بسيار ارزشمند معنوي براي بشر در مسير زندگي دارد.

کاظمی خاطرنشان کرد: 9 ربيع‌الاول به‌عنوان سرآغاز امامت حضرت مهدي(عج) بهترين فرصت براي تجديد عهد و بيعت با آن حضرت و توجه خاص به عهد و ميثاق با امامي است که حاضر و ناظر بر همه اعمال ما است.

این پژوهشگر حوزه مهدویت در پایان گفت : ما امروز وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرّفی نماییم که جهان تشنه عدل و جهانِ خسته از ظلم و جنایات و قتل و خونریزی خود را برای روز رهایی و روز زیبای مهربانی آماده کند و امیدوار و منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحد عدالت باشد

پیامک برای عید امامت معشوقمان

به امید روزی که متن تمام اس ام اس ها یک جمله باشد و آن : مهدی آمد…

نهم ربیع الاول، عید امامت صاحب العصر و الزمان(ع) بر شما مبارک باد.

خداوندا رسان از ما سلامش
به گوش ما رسان یارب کلامش
بسوز سینه ى مجروح زهرا
نما تعجیل در امر قیامش
نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(ع) مبارک باد.

جلوه گل عندلیبان را غزلخوان می کند
نام مهدی صد هزاران درد درمان میکند
مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار
من گلی دارم که عالم را گلستان می کند
نهم ربیع الاول، عید منتظران مبارک

ای قلب عالم امکان، بیا و گـَرد گامهایت را توتیای چشمانمان قرار ده. بیا که نوای دل انگیز توحیدت را با گوش جان شنواییم.
نهم ربیع الاول، عید امامت امام زمان(ع) مبارک باد.

ای منتظران گنج نهان می آید / آرامش جان عاشقان می آید
بر بام سحر طلایه داران ظهور / گفتند که صاحب الزمان می آید
عید امامت و ولایت مولایمان امام زمان مبارک

نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی
همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت،
ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد
“عید شما مبارک”