کد خبر: 17945تاریخ انتشار : 15:48:47 - سه شنبه 30 دسامبر 2014

500 هنرمند صنایع دستی در شهرستان فومن مشغول به فعالیت هستند

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن بر ضرورت همکاری و همیاری مسئولین این شهرستان در راستای ترویج فعالیتهای صنایع دستی تاکید کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛محمد علی حسینی نسب اظهار کرد: نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن در حوزه وظایف محوله سازمان میراث فرهنگی در زمینه مرمت و […]

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن بر ضرورت همکاری و همیاری مسئولین این شهرستان در راستای ترویج فعالیتهای صنایع دستی تاکید کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛محمد علی حسینی نسب اظهار کرد: نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن در حوزه وظایف محوله سازمان میراث فرهنگی در زمینه مرمت و شناسایی آثار تاریخی، نظارت برساخت و سازهای عمرانی، هتل ها، رستورانها، شناسایی خانه مسافرها،راهنمایی مسافران و گردشگران، شناسایی و معرفی هنرمندان صنایع دستی به تامین اجتماعی،ارائه تسهیلات به هنرمندان و…به فعالیت می پردازد.

وی افزود:بالغ بر 500 هنرمند صنایع دستی در شهرستان فومن مشغول به فعالیت هستند که همه این افراد دارای کارت شناسایی صنعتگری می باشند.

حسینی نسب خاطر نشان کرد:یک پنجم این هنرمندان دارای بیمه تامین اجتماعی هستند و سعی بر افزایش تعداد بیمه شوندگان است.

وی قیمت بالای مواد اولیه صنایع دستی،دشواری تهیه و خرید مواد اولیه با کیفیت، عدم برخوردای از تسهیلات بانکی به دلیل سود بالا، عدم وجود بازار دائمی برای فروش و عرضه محصولات صنایع دستی را از جمله مشکلات عدیده هنرمندان صنایع دستی دانست و یادآور شد: همواره ارائه خدمات متنوع، ترغیب و تشویق هنرمندان صنایع دستی به ادامه فعالیت یکی از اهداف این مرکز است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن گفت: نمایندگی میراث فرهنگی به عنوان یک مجموعه به طبع دنباله رو اهداف سازمانی است و یکی از راهکارها در زمینه ترویج فعالیتهای صنایع دستی،همکاری و همیاری هرچه بیشتر مسئولین و ادارات شهرستان است.

وی تصریح کرد: شهرستان فومن در برخی از ایام سال با موجی از گردشگران روبه رو میشود و با توجه به پتانسیل موجود در شهرستان، علاقه مند به همکاری مردم و مسئولین با این مرکز هستیم تا به ارائه خدمات مطلوب و رفع مشکلات منجر گردد.

وی با بیان اینکه انتظار بیشتری از وضعیت صنایع دستی در شهرستان فومن به عنوان  قطب گردش پذیر و تولید کننده صنایع دستی، وجود دارد،گفت: برنامه و راهکاریهایی را دولت در خصوص اشتغال و توسعه گردش پذیری ارائه داده که هدف گسیل تمام تمرکزها در زمینه گردشگری و صنایع وابسته است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان فومن در پایان خواستار توجه و تمرکز بیشترمسئولین این شهرستان بر هنر صنایع دستی شد تا به زنده نگه داشتن این صنعت بومی کمک شود.