کد خبر: 17756تاریخ انتشار : 16:45:48 - جمعه 26 دسامبر 2014

محاکمه سران فتنه مطالبه عمومی ملت ایران است

خطیب جمعه فومن با بیان اینکه اجتماع بزرگ یوم‌الله ۸ و ۹ دی در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: سران فتنه به آرمان‌های شهدا خیانت کردند و محاکمه سران فتنه مطالبه عمومی ملت ایران است. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام اسماعیل رنجبر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه […]

خطیب جمعه فومن با بیان اینکه اجتماع بزرگ یوم‌الله ۸ و ۹ دی در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: سران فتنه به آرمان‌های شهدا خیانت کردند و محاکمه سران فتنه مطالبه عمومی ملت ایران است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام اسماعیل رنجبر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه روز 4دی در تاریخ مردم فومن نشان قیام مردم این شهر در سال 57 بر علیه رژیم ستم‌شاهی است، اظهار داشت: در سالرز قیام 4 دی فومن برای این رخداد تاریخی هیچ برنامه‌ای در شهر برگزار نشد و این در حالی است که ما برای هر رخداد کوچک برنامه داریم.

وی با اشاره به 7 دی روز وفات حضرت سکینه، 10 دی سالروز 11 دی‌ماه سالروز امام حسن عسکری(ع) هستیم و روز 12 دی جشن مسلمین و آغاز امامت امام زمان(عج) افزود: این فرصت‌ها را مغتنم بشماریم و در روز جشن، سرور و شادمانی به جامعه تزریق کنیم.

امام جمعه موقت فومن با گرامیداشت سالروز یوم‌الله 8 و 9 دی، تصریح کرد: یوم‌الله 9 دی برای مردم ایران اسلامی، روز شکوه میثاق با ولایت و خروش مردم بر علیه نفاق و منافق بود و محاکمه سران فتنه مطالبه عمومی ملت ایران است.

رنجبر از مردم خواست که در 8 و 9 دی با قدرت به میدان بیایند تا یادمان نرود که کروبی، موسوی و خاتمی چه جنایتی به امام و مردم و انقلاب و شهدا کردند و ما هرگز از خیانتشان چشم پوشی نمی‌کنیم.

وی روز 9 دی را روز حضور میلیونی مردم در صحنه حماسه ‌آفرینی خواند و تاکید کرد: جریان مقاومت از حضور آگاهانه مردم در مقابل فتنه‌گران تشکیل شد و حماسه بزرگ 9دی رقم خورد.

امام جمعه موقت فومن اظهار داشت: ساده ترین نگاه به خیانت فتنه‌گران این است که بگوییم آنها نمی‌دانستند که چه خیانتی را مرتکب می‌شوند و نباید آزادانه امروز حرف بزنند و حصر سران فتنه لطف نظام به انان بود.

رنجبر با اشاره به اینکه ایران نه بمب اتم دارد و نه در صدد ساخت ان است، گفت: در حالیکه هنوز گواهی برای این کار در دست دشمنان نیست به ایران فشار می‌آورند.

وی، عدم وابستگی اقتصاد را به نفت تنها راه مبارزه با جریانات اقتصادی خواند و خاطرنشان کرد: ما اهل تسلیم نیستیم و ملت ایران پیرو مکتب سرخ حسینی(ع) است و اهل مبارزه و هرگز زیر ظلم نخواهد رفت و با نگاه روشن افق روشن را می‌بیند.

خطیب جمعه فومن با بیان اینکه اجتماع بزرگ یوم‌الله 8 و 9 دی در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: سران فتنه به آرمان‌های شهدا خیانت کردند./زلیخا صفری