کد خبر: 17736تاریخ انتشار : 5:32:51 - جمعه 26 دسامبر 2014

کاراته گیلان که هیچ حتی کاراته ایران هم مدیون شهر فومن بود!

مسعود رهنما در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به بردن کاپ قهرمانی تیم ملی مطرح است گفت:این کاپ تلاش بنده است و اگر کسی میتوانست در 50 سال اخیر ان را بدست می اورد. مسعود رهنما در حاشیه مسابقات کاراته قهرمانی گیلان انتخابی تیم ملی در گفتگو با بهجت نیوز با اشاره به اینکه هر زمانی […]

مسعود رهنما در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به بردن کاپ قهرمانی تیم ملی مطرح است گفت:این کاپ تلاش بنده است و اگر کسی میتوانست در 50 سال اخیر ان را بدست می اورد.

مسعود رهنما در حاشیه مسابقات کاراته قهرمانی گیلان انتخابی تیم ملی در گفتگو با بهجت نیوز با اشاره به اینکه هر زمانی که مسئولان فدراسیون درخواست کنند کاپ قهرمانی را بر می‌گردانم تصریح کرد : این کاپ حق بنده است و اگر هرکسی میتوانست در 50 سال قبل این کار را انجام میداد.

وی همچنین درباره عملکرد اسفندیار زیال سرپرست هیات کاراته گیلان گفت : آقای زیال از بدنه کاراته است و فعلا در حال عبور از دوره سرپرستی کاراته است و اگر عملکردش مورد رضایت جامعه کاراته و اعضای مجمع باشد به کار خود ادامه خواهد داد.

رهنما با تایید نوع نگرش سرپرست جدید هیات کاراته گیلان در رابطه با متمرکز نبودن مسابقات در مرکز استان گفت : ما همیشه از متمرکز بودن ضربه خورده ایم و به نظر میرسد که ثروت ملی و بودجه های دولتی باید به اندازه پهنه ایران بزرگ پراکنده شود تا همه مردم بتوانند از ان استفاده کنند.

وی ادامه داد : برپایی مسابقات مسابقات کاراته قهرمانی گیلان انتخابی تیم ملی یکی از همین برنامه هاست که در اولین قدم توسط آقای زیال اجرایی شده است.

سرمربی سابق تیم ملی کاراته در رابطه با وضعیت کاراته شهرستان فومن گفت : فومن در گذشته نه چندان دور یک دوره بسیار طلایی داشته و کاراته گیلان که هیچ حتی کاراته ایران مدیون شهر فومن بود اما طی چند وقت اخیر استعداد جدید معرفی نشده است که همین مسئله باعث شده تا مانند سابق در اوج نباشد.

وی ادامه داد : در نسل سوم کاراته فومن دچار مشکل شده بودیم که با تغییر و تحولات جدید امیدواریم شاهد تولد ورزشکارانی همانند احمد اخوان ، محمد فیکوهی ، سعید فتحی نژاد و … باشیم.

  1. باسلام،دیروز بسیار خوشحال بودم فومن سالها بود که چنین رخداد مهمی به خودش ندیده بود،واقعا باعثه افتخاره،همه حضور داشتند حاج ناصر عاشوری مسعود رهنما،فرماندار محترم،نوابغ کاراته دنیا سعید حسنی پور و حامد زیکساری،همه و همه آمده بودند تا کاراته فومن را بیدار کنند با تشکر از از آقای نیکنهاد عزیز که با جمع کردن دوباره اساتید همچون محمد عیسی صفت عزیز احمد اخوان استاد فیکوهی عزیز و آقا سعید فتحی نژادو… نه تنها کارته فومن بلکه کاراته گیلان را احیا کردند و امید بخشیدن،
    خبرهای خوبی از کاراته فومن در راه است…