کد خبر: 17727تاریخ انتشار : 2:21:04 - جمعه 26 دسامبر 2014

سراب یک پروژه در فومن!

سید یعقوب آل شفیعی فومنی با انتشار یک یادداشت از تمام نشدن پل ورودی شهر فومن انتقاد کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ در متن این یادداشت آمده است : آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام واحترام؛ پیشاپیش  ضمن خیر مقدم به جهت سفر محتمل جنابعالی و هیئت همراه به […]

سید یعقوب آل شفیعی فومنی با انتشار یک یادداشت از تمام نشدن پل ورودی شهر فومن انتقاد کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در متن این یادداشت آمده است :

آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام واحترام؛

پیشاپیش  ضمن خیر مقدم به جهت سفر محتمل جنابعالی و هیئت همراه به استان گیلان؛تصمیم داشتم، مشکلات شهرستان فومن را به ترتیب الویت به استحضار برسانم، اما با توجه به امکانات و شرایط کنونی مملکت و دولت ، صلاح در این دیدم که به جای طرح مشکلات و نیاز های متعدد فراوان شهرستان فومن، به طرح یک مشکل مهم وفراموش شده ی این شهر اشاره نمایم، انشا الله در جلسه ی شورای اداری استان، خبر خوش پیگیری،تصویب و زمان عملیاتی شدن پروژه مزبور به اطلاع مردم منطقه برسد، تا مایه ی امید بیشتر گردد.

جناب دکتر روحانی

چه در گذشته و چه اکنون،نخستین تصویری که مسافران از شهر ” مقصد” در ذهن خود خواهند داشت مبادی ورودی آن میباشد. برای ورودی شهر ها، به خصوص شهر های گردشگر پذیر،المان هایی را از جمله  وضعیت روشنایی در شب ، کیفیت نصب علائم راهنمایی و رانندگی راه های  ورود به شهر و میزان تناسب  وپیوستگی میان عناصر را در نظر می گیرند؛متآسفانه مبادی ورودی شهر فومن،فاقد آن المان ها است. مسافرین پس از عبور از میان جاده های بی روح و بد قواره بیابانی،هنگامی که به نزدیک شهر”مقصد” می رسند آرزوی دیدن چشم اندازها و مناظر فرح بخش و روح نواز را دارند. در گذشته ورودی شهر ها،مرکب از چشم اندازهای طبیعی و انسانی بود؛شهر فومن،نیز از این قاعده مستثنی نبود.

متاسفانه در خرداد 1386 به بهانه حل مشکل محور فومن،شفت و سراوان و احداث  واریانت تقاطع غیرهمسطح در محل تقاطع محور مزبور،در قدم اول  400 اصله درخت تنومند حدود 40 ساله چنار را قطع کردند که ضربه ای به محیط زیست و طبیعت بود.

اما از خرداد 1386 تا به امروز،از اجرا ی پروژه ی 25 هکتاری تقاطع غیر همسطح و تصویب بودجه ی /13 میلیارد تومانی،فقط تپه ای از بتون آرمه در زمین /1000 متر بر جای مانده که اطراف آن با مناظری زشت  و چندش آور و چشم مسافر از راه رسیده را می آزارد.

رییس جمهور فرزانه

امروز کسی پاسخگوی چرایی وضعیت فعلی پروژه ی ذکر شده نیست؛امید شهر وندان به خداوند است و همت جنابعالی.

در خاتمه یاداور می گردد که استانداری گیلان در مورخه ی 30/خرداد 80 با حضور استاندار وقت،رییس حوزه راهسازی استان،معاونت اداره کل راه ترابری،فرماندار شهرستان فومن،شهردار شهر فومنو مدیر کل دفتر فنی استانداری،صورتجلسه ای را تنظیم کرد که پس از بحث و تبادل نظر در بند یک آنتصمیم گرفته شد:«ابتدا واریانت غیر همسطح و در صورت عدم امکان واریانت میدان پیش بینی گردد».

انتظار می رود،هیئت محترم دولت از استانداری گیلان خروجی صورتجلسه 30/خرداد/80 استانداری را که شعاع پروژه 25 هکتار زمین و بودجه ی آن 13 میلیارد تومان در نظر گرفته شده را در خواست نمایند.

 1. جوادی گفت:

  من تو سایت ها نامه شهروند خوب ما آقای آل شفیعی را دنبال می کردم انصافا سایت شما عین نامه ایشان را آورده است البته یکی از سایت ها به جای ذکر نامه متن را بعنوان گزارش چاپ کرده است .یا للعجب!!!!!!!!

 2. مدیر محترم پایگاه اطلاع رسانی “بهجت نیوز”؛
  از حسن رسالت اطلاع رسانی شما به جهت انعکاس عین نامه اینجانب به ریاست جمهوری و در یک کلام پایبندی به حفظ امانت نسبت به سایت های دیگر البته سایت وزین عصر گیلان نیز به سان شما در حفظ امانت مقید بوده است؛تشکر و تقدیر می نمایم.
  ارادت مندشما :سیدیعقوب آل شفیعی

 3. محمدی گفت:

  سید جان دیگه رنج نامه ننویس ،خدا با توست کفی بالله

 4. آلیانی گفت:

  انشالله برکت سفر رییس جمهور در پروژه مزبور را دیده باشیم