کد خبر: 17709تاریخ انتشار : 16:15:54 - پنجشنبه 25 دسامبر 2014

بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور با وقف حل میشود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، وقف و انفاق را برتر از هزاران سال عبادت خواند و گفت: باید در جامعه این نگرش و فرهنگ حاکم باشد که همه با انجام کارهای خیر و نیک به دنبال سعادت دنیای ابدی باشیم. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی،مدیر کل اوقاف […]

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، وقف و انفاق را برتر از هزاران سال عبادت خواند و گفت: باید در جامعه این نگرش و فرهنگ حاکم باشد که همه با انجام کارهای خیر و نیک به دنبال سعادت دنیای ابدی باشیم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی،مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، پیش از ظهر امروز در همایش یاوران وقف در تالار اداره ارشاد شهرستان فومن، گفت: نیازی به این نیست که همه ما از خانواده های ثروتمند یا دارا باشیم بلکه هر کدام به تناسب درآمد خود میتوانیم اموالمان را وقف کنیم.هر کسی در جامعه در حد وسع و توان خود می‌تواند در این کار و نیت خداپسندانه ورود پیدا کرده و بیش از هر زمان دیگر به حرکت‌های همنوع دوستانه ادامه دهد.

وی وقف را سنت حسنه‌ای دانست که باید مردم در ان پیشرو باشند زیرا پاداش بسیاری برای این عمل خیر در آیات و روایات برای آن نام برده شده است.

عادلی ادامه داد:ما می‌توانیم با انفاق، پرداخت صدقه و انجام وقف و نشر و ترویج این فرهنگ کاری ماندگار در حق ایتام آل محمد(ع) انجام دهیم که ماندگاری و ثبت آن جاودانه باشد.

وی ادامه داد:اگر وقف به معنای کامل آن در جامعه اسلامی ایران احیا شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد.

عادلی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه توجهی جدی به احیای موقوفات تصرف شده تصریح کرد: عمل به نیات واقفان خیراندیش یکی از ملزومات اداره اوقاف است و نیات در سیستم هوشمند و بانک اطلاعات ثبت می شود.

حجت السلام عادلی اثار اجتماعی وقف را در برقراری عدالت اجتماعی و انس و علفت و مهربانی در جامعه خواند و ادامه داد:صدقه قبل از آنکه به دست فقرا برسد به دست خداوند متعال می‌رسد و اجر و پاداش آن نیز نصیب انسان می‌شود و قطعا ما از آثار این معامله با خداوند بهره‌مند خواهیم شد

وی در پایان بخشیدن را نیازمند یک قدرت روحی بالا و برتر دانست و گفت:باید در جامعه این نگرش و فرهنگ حاکم باشد که همه با انجام کارهای خیر و نیک به دنبال سعادت دنیای ابدی باشیم.

owghaf-fouman (1) owghaf-fouman (2) owghaf-fouman (3) owghaf-fouman (4) owghaf-fouman (5) owghaf-fouman (6)

تصاویر از زلیخا صفری