کد خبر: 17662تاریخ انتشار : 19:04:26 - چهار شنبه 24 دسامبر 2014

ناصر عاشوری:تورم در کشور به ۱۸ درصد کاهش یافته است!

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در شرایط رکود و تورم اقتصادی قرار داریم، گفت: تورم در کشور به ۱۸ درصد کاهش یافته است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از تسنیم ؛ ناصر عاشوری بعد از ظهر امروز در نشست صنعت و معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با […]

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در شرایط رکود و تورم اقتصادی قرار داریم، گفت: تورم در کشور به ۱۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از تسنیم ؛ ناصر عاشوری بعد از ظهر امروز در نشست صنعت و معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با توجه به تحریم‌ها و شرایط اقتصادی لازم است تا واحدهای بحران زده استان پایش شوند، اظهار داشت: باید به فعالان در حوزه صنعت کمک شود و تسهیلات لازم به آنها ارائه شود.

وی کنار گذاشتن آنهایی که اهل کار نیستند در حوزه تولید را مورد تاکید قرارداد و افزود: رونق صنعت اقتصاد و اشتغال کشور را متحول می‌کند و باید با نگاه کارشناسانه به بررسی مشکلات صنعت استان پرداخت.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط رکود و تورم اقتصادی هستیم، گفت: در این شرایط تعجب است که بانک مرکزی 2 درصد بر سود سپرده های و به تبع آن سود تسهیلات افزایش داده است و وزارت صنعت و معدن واکنش و عکس‌المعلی نشان نداده است.

عاشوری تصریح کرد: تورم را دولت از 40 درصد به 18 درصد رسانده است و براساس قاعده اقتصادی نرخ سود باید با توجه به تورم باشد و در همین شرایط رکورد و تروم که بدترین وضعیت است بانک مرکزی دو درصد افزایش سود داده است.

وی با اشاره به نحوه توزیع اراد در نانوایی‌ها، خاطرنشان کرد: اصل 44 در همه زمینه ها اجرای شود ما توزیع آرد کشور را به شرکت‌های مادر تخصصی دادیم و در رابطه با توزیع آرد یک‌هزار و 200 شغل را در گیلان از دست دادیم و باید امور را به مردم و بخش خصوصی واگذار کنیم و نظارت را افزایش دهیم.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در همه جای دنیا کشاورزی از مالیات معاف است ولی مالیات بر ارزش افزوده را از کارخانه های شالیکوبی ما می‌گیرند و سازمان مالیاتی در استان و کشور از کارخانجات شالیکوبی و کشاورزان هشت درصد مالیات بگیرد.