کد خبر: 16833تاریخ انتشار : 2:33:59 - سه شنبه 9 دسامبر 2014

نماینده مجلس بعدی خود را از میان این لیست انتخاب کنید!

چندی ست که خیلی زودهنگام طبل انتخاباتی در فومن و شفت هم به صدا در آمده و گزینه های متعددی سودای آمدن به ماراتن نفس گیر انتخابات در فومن و شفت را دارند. بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی : آن نماینده‌ی مجلسی که با پول فلان شرکت و […]

چندی ست که خیلی زودهنگام طبل انتخاباتی در فومن و شفت هم به صدا در آمده و گزینه های متعددی سودای آمدن به ماراتن نفس گیر انتخابات در فومن و شفت را دارند.

بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی : آن نماینده‌ی مجلسی که با پول فلان شرکت و فلان کمپانی و فلان ارباب و فلان پولدار توی مجلس بیاید، مجبور است آنجائی که آنها لازم میدانند، قانون جعل کند، قانون بردارد، توسعه و تضییق در قانون بکند این نماینده به درد مردم نمیخورد.اینها را باید مردم مراقب باشند!

حجت الاسلام یعقوب شادمند : حجت الاسلام شادمند در استانهای البرز و قزوین امور قضایی انجام داده اما در سطح منطقه فومن و شفت، برادران او مهمترین حامیانش هستند و از آنچه بر می آید اخوین شادمند با دست پر از کاندیداتوری حجت الاسلام حمایت خواهند کرد. قابل توجه است که پیشرفت و نفوذ شادمند در مناطق مختلف فومن و شفت بسیار با رشد همراه بوده و توانسته خیلی از نیروها و لیدرهای انتخاباتی منطقه را جذب خودش کند اما این یاران سیاسی چقدر با این روحانی اهل روستای حلقه سر فومن وفادار خواهند ماند، باید منتظر آینده و تغییر و تحولات سیاسی و همچنین ورود چهره های جدید ماند. اما در حال حاضر وی تشکیلات خوبی را تدارک دیده و شانس خوبی برای حضور مقتدارانه در را انتخابات دارد.

سرهنگ ولی مهدوی نیا : ولی مهدوی نیا که اصالتاً اهل روستای ملار آلیان می باشد، یکی از افراد خوشنام منطقه در بین بسیجیان هست که سرهنگ بازنشسته سپاه می باشد. وی سابقه فرماندهی سپاه در شهرستانهای شفت، فومن و صومعه سرا را هم در کارنامه خودش دارد. البته تبلیغات وی در حد وسیعی نیست و هنوز فعالیت های خود را جدی آغاز نکرده اما در شفت و فومن نفوذ سیاسی خوبی دارد./وی از حضور در انتخابات انصراف داده است.

حاج مهدی افتخاری : مهدی افتخاری فرزند شهید محمد حسین افتخاری، نماینده فقید فومن که در زلزله سال ۶۹ در حین خدمت رسانی به مردم به شهادت رسید، می باشد و از این رو به لحاظ شباهت های کلامی و جسمانی با پدر از محبوبت های ویژه ای برخوردار است. مهدی افتخاری در چند دوره گذشته، قصد کاندیداتوری نموده اما در هر دوره دقیقه ۹۰ از تصمیم خود منصرف شده است. در فومن گروهی به نام یاران افتخاری هنوز هم در انتخابات ها نقش تعیین کننده دارند.حضور او و همچنین صراحت کلامی اش حتماً شب های انتخابات را در فومن و شفت داغِ داغ خواهد کرد. البته گروهی با عنوان یاران شهید افتخاری در فومن تشکیل شده است که معمولاً در انتخابات مجلس و شورای شهر فعالیت هایی انجام می دهند و قطعاً حاج مهدی روی این گروه حساب ویژه ای باز خواهد کرد.اما باید به انتظار نشست و دید که آیا حاج مهدی عزم آمدن دارد و یا خیر!

سید نورالدین نعمتی : سید نورالدین (فرزند حاج شمس الدین) از خانواده ای مذهبی و مورد وثوق در منطقه فومنات است که خاندان وی نزد دو قوم گیلک و تالش از جایگاه والایی برخوردارند. سید نورالدین همزمان با جنگ تحمیلی به جبهه های جنگ رفت و به درجه جانبازی نائل و سپس اسیر شد و پس از آزادی در سال ۶۹ به عضویت سپاه پاسداران در آمد و بمدت ۵ سال هم فرماندهی سپاه لاهیجان را عهده دار بوده است. پیش از انتخابات شورای شهر فومن، زمزمه هایی مبنی بر حضور وی در انتخابات مجلس به گوش می رسید ولی وی به انتخابات شورای شهر پا نهاد و با حمایت حزب اله فومن با بیش از ۴ هزار رای به عنوان نفر چهارم وارد شورای شهر شد. این روزها از برخی از حامیانش و همچنین مردم شهرستان، از حاج سید نورالدین به عنوان یکی از گزینه های احتمالی مجلس یاد می شود تا در جبهه اصولگرایی شانس خود را بیازماید./وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد

دکتر داود انصاری : داود انصاری شیخ محله، در دوره گذشته به عنوان کاندیدا از شیخ محله شهرستان شفت وارد انتخابات شد اما حضور دیرهنگام و تبلیغات اندک وی در مقایسه با رای و استقبال مردم از ایشان حائز اهمیت بود. او دکترای فیزیک دارد و از اساتید برجسته دانشگاههای گیلان می باشد که عضویت در هیئت رییسه کاراته استان گیلان هم در سوابق کاری وی دیده می شود. وی این دوره از هم اکنون فعالیت های خود را از شفت آغاز نموده و نیم نگاهی هم به فومن دارد. البته باید میزان رایزنی ها و حضورش را در منطقه بیشتر کند، چرا او هنوز در روستاهای وسیع فومن به خوبی شناخته شده نیست./وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد

سردار سید علی آقازاده : سید علی آقازاده دافساری که روابط خاص و حسنه ای با نیروهای سیاسی شهرستان شفت دارد؛ در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم رشت وارد مجلس شد اما در دوره نهم از کورس با رقبایش بازماند. سردار سرتیپ پاسدار سید علی آقازاده دافساری فرمانده سابق بسیج و سپاه و نیروی انتظامی گیلان نیز بوده است و مهندس نیازمند که چندی پیش بخشدار مرکزی فومن بود، داماد ایشان می باشد. آقازاده از چهره های اصولگرای استان هست که قطعاً حضورش در انتخابات فومن و شفت با حمایت جبهه اصولگرایان خواهد بود. هر چند ایشان این روزها میانه خوبی با آیت اله قربانی نماینده محترم ولی فقیه در استان ندارد ولی شاهد جلساتش انتخاباتیش در فومن و شفت هستیم و اصولگرایان فومنی و شفتی هم از این موضوع استقبال کرده اند. حضور آقازاده خیلی از معادلات را بر هم خواهد زد. اخیراً در مراسم سالگرد شهیده دقیقی در مسجد جامع فومن، یکی از اعضای شورای شهر رشت ، محمود باقری خطیبانی، تلویحاً از حمایت آقازاده برای انتخابات در فومن و شفت خبر داده است./وی در انتخابات آتی از حوزه رشت کاندیدا خواهد شد

خلیل بهروزی فر

خلیل بهروزی فر : بهروزی فر که در انتخابات گذشته در مصاف تک به تک با عاشوری، شکست خورد؛ از همان ابتدای شکست، یارگیری و فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز نمود. یعنی همزمان با آغاز نمایندگی عاشوری، فعالیت های غیررسمی بهروزی فر برای انتخابات آغاز شد و تا الان هم ادامه دارد. او اینک تجربه انتخابات گذشته را هم دارد و همچنان در حال فعالیت هست اما باید به انتظار نشست و دید که چقدر یاران بهروزی فر تا پایان وی را همراهی خواهند کرد. به زعم برخی ها بهروزی فر در دوره گذشته، دروازه خالی را اوت زد و می توانست عاشوری را شکست بدهد اما مدیریت خوبی روی انتخابات نداشت. در آن سو هم عاشوری یک انتخاباتی کاربلد بود و هم تیم و تشکیلات منسجمی داشت.بهروزی فر در حال حاضر طرفداران و حامیان خوبی در فومن و شفت دارد و حتی برخی از مسئولین دو شهرستان هم برای وی غیررسمی فعالیت می کنند. تا جایی که چندی پیش در یک مسابقه والیبال در سالن ورزشی روستای دوبخشر شفت، وقتی بهروزی فر وارد سالن می شود، با استقبال مسئولین مواجه می شود و حتی میز حاوی میوه و شیرینی را یکجا از جلوی رییس اداره ورزش و جوانان شفت بلند می کنند و جلوی بهروزی فر قرار می دهند. و یا برخی از مسئولین در فومن هنگام عزیمت به منزل خود به رشت با خودروی بهروزی خود را به منزل می رسانند. با این شرایط فعلاً بهروزی فر شرایط خوبی دارد و اگر شرایط در آینده دگرگون نشود، یک پای فینال هست.

سید تقی موسویان : سید تقی، معاونِ خوش برخورد سالهای نه چندان دور فرمانداری شفت، یکی دیگر از نامزدهای احتمالی مجلس خواهد بود که وی نیز از شفت اقبال خود را می آزماید.سید تقی موسویان ، احمد قاسمی و ناصر عاشوری سه دوست صمیمی سالهای پیشین بودند که اکنون هر یک در مسیری مخالف هم حرکت می کنند. احمد قاسمی تاکنون قصد کاندیدا شدن نداشته اما همواره در این سالها از رقبای عاشوری حمایت کرده است. سید تقی موسویان اما این دوره جدایی خودش را رسماً از عاشوری اعلام کرده است. به گفته خودش اگر یک رای هم داشته باشد، از صحنه کنار نخواهد رفت. وی که شهرداری انزلی را هم تجربه کرده، در دوره های اخیر از حامیان نماینده فعلی بوده اما اتفاقی که بر سر فرماندار شدنش در فومن رخ داد، وی را ترغیب به کاندیداتوری در مجلس نمود. موسویان روابط خوبی با حاج حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه گیلان دارد. وی دو سال پیش از گزینه های نهایی برای تصدی فرمانداری فومن بود اما به یکباره اسماعیل قربان زاده جای وی را گرفت. برخی ها می گویند چون موسویان روابط خوبی با حزب الله مسجد بالامحله فومن داشت، ناصر عاشوری در انتخابش درنگ کرده و از قربان زاده استفاده نموده است. موسویان هنوز موجی برای حضورش راه نینداخته است اما بیشتر در حال گفتگو و تشریح اهداف و برنامه هایش برای چهره های تاثیر گذار در منطقه است.

رسول جماعتی : جماعتی، نماینده دوره اصلاحات در فومن و شفت، همواره با پیامک های شناخته شده اش که « شما را به یاد دارم، مرا به یاد داشته باشید»، میهمان صفحات گوشی های موبایل شهروندان فومنی و شفتی است. جماعتی در دوره ای که کاندیدا شد ، با آرای نسل جوان توانست پا به کرسی مجلس بگذارد.وی که اخیراً طی حکمی از سوی مهندس نعمت زاده وزیر صنعت معدن وتجارت به سمت قائم مقام معاونت توسعه مدیریت، منابع وامور استان‌های وزارت صنعت معدن وتجارت منصوب شده خیلی دلش می خواهد که این دوره شرایط حضور در انتخابات را پیدا کند. جماعتی بعد از مجلس ششم، دیگر نتوانست به صحنه برگردد. به زعم عامه مردم دلیل رد صلاحیت جماعتی همراهی وی در اتفاق تاسف بار تحصن نمایندگان در مجلس ششم بود. و همان زمان روزنامه کیهان در زمان تحصن در حالی که ایشان بر روی صندلی مجلس خوابیده بودند، عکسی از ایشان انداخت و اسم وی در همان روزنامه در بین ۱۲۳ نفر تحصن کنندگان دیده می شود. جماعتی پس از دوره ششم مجلس هر چند کمتر در سطح روستاها و شهرهای فومن و شفت آفتابی شده اما با پیامک همواره مناسبت ها را تبریک و تسلیت گفته است و بیشتر در پایتخت به کارهای اداری و اقتصادی مشغول بوده است. جماعتی مهر ماه امسال ، و پس از ۷ سال، نسبت به خبر شماره ۸۶۱۱۰۲۰۷۵۷ در تاریخ ۸۶/۱۱/۹ خبرگزاری فارس واکنش نشان داده و اعلام نموده که جزو افرادی که تحصن کرده اند، نبوده است و خود را سرباز نظام و رهبری خطاب کرد. قطعاً حضور جماعتی در انتخابات محاسبات و تحلیل های فعلی را برهم می زند. چون خاطرات خوشی جوانان و مردم از وی دارند و منتظر حضور دوباره او می باشند. و او با توجه به شناختی که چه خودش از منطقه دارد و چه مردم از وی دارند، نیازی نیست که از الان پا به فعالیت های تبلیغاتی و انتخاباتی بگذارد و حضور او در دقیقه نود هم تاثیرگذار است و شاید یک پای فینال باشد.همچنین وی هنوز گزینه بسیار خطرناکی است که در صورت تایید صلاحیتش ، معادلات انتخابات فومن و شفت را بر هم خواهد ریخت..

فرانک پیشگر : خانم فرانک پیشگر ، متولد ۵۸ و استاد دانشگاه و همچنین عضو شورای شهر رشت است. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته عمران و دانشجوی دکترا می باشد. وی پیش از عضویت در شورای شهر رشت، در فومن و شفت و در دانشگاه آزاد تدریس می کرد و عضو هیأت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد فومن و شفت می باشد. این بانوی تحصیلکرده و توانمند فومنی در انتخابات شورای شهر رشت کاندیدا شد و توانست با بیش از ۱۵ هزار رای از بین ۳۱۴ کاندیدا کرسی دوم را به خود اختصاص دهد و با اقتدار راهی شورا شود. اخیراً شایعاتی پیرامون کاندیداتوری فرانک پیشگر در فومن و شفت به گوش می رسد. خیلی ها هم در فومن خواستار کاندیداتوری وی در برای مجلس شده اند. در صورت حضور خانم پیشگر برای انتخابات، وی از حمایت خانواده پرنفوذ و متمول غفاری هم برخوردار خواهد شد و با تمایز خود با سایر کاندیدها (به عنوان یک زن) قطعاً در جذب آرای بانوان و نسل جوان بسیار موفق خواهد بود./وی از حضور در انتخابات انصراف داده است.

دکتر هادی نوری : استاد جامعه شناسی دانشگاه و از اعضای اعتدال گرایان گیلان یکی از اعضای اصلی حزب اعتدال و توسعه گیلان است که بر روند امور اعتدال در فومنات نقش تعیین کننده ای دارد.دکتر نوری ظاهراً اهل محله سیاه چاه فومن است که در شهر رشت سکونت دارند و از اعضای شاخص اعتدال گرایان استان هستند که از اوایل پیدایش اعتدال گرایان گیلان، ایشان را در کنار دکتر کیوان محمدی، یونس رنجکش و فیروز فاضلی مشاهده کرده ایم. همچنان که در مطالب پیشین هم عنوان شد هنوز در حوزه انتخابیه فومن و شفت؛ تعیین نامزدی فردی به عنوان کاندیدای اعتدال گرایان در هاله ای از ابهام قرار دارد و با توجه به نقش و کارکرد دکترنوری در منطقه فومنات این گمانه زنی وجود دارد که دکتر نوری در قامت کاندیداتوری اعتدال و توسعه وارد گود انتخاباتی شود و مستقیم از حمایت دولتمردان و اعتدال گرایان حزبی مورد حمایت گیرد. البته جبهه گیری اخیر ایشان به جلسه اعتدالیون فومن به دعوت علی شفاهی و با حضور و سخنرانی دکتر احمد رمضانپور نرگسی رییس شورای ائتلاف اصلاح طلبان گیلان نیز بازتاب های خاصی داشت که عده ای آن را سودای کاندیداشدن دکتر نوری تعبیر کردند. قضییه از این قرار بود که علی شفاهی با عنوان گروه اعتدال و توسعه و به عنوان رییس ستاد دکتر روحانی در فومن اقدام به دعوت از رمضانپور و تشکیل جلسه ای با عنوان نشست اعتدال گرایان فومن می نماید که در مقابل دکتر نوری با انتشار بیانیه ای کوتاه در فضای مجازی اعلام می دارد که این دعوت از سوی گروه اعتدال گرایان رسمیت ندارد و آقای شفاهی فعلاً به دلیل برخی مسائل از گروه خارج شده اند. وی همچنین برعدم استفاده از نام اعتدال و سوء استفاده های شخصی هم تاکید کرده بود. البته نشست مذکور تشکیل شد اما این نشست شاید پایه گذار حوادث خاصی برای آینده اعتدال در فومن باشد./وی از حضور در انتخابات انصراف داده است.

سردار بهروز جلائی

حاج بهروز جلایی : حاجی بهروز را همه دوستداران انقلاب در فومن می شناسند. جانباز سرافرازی که به عنوان بزرگ حزب اله فومن در مسجد بالامحله و در بین نیروهای اصولگرا و حزب الهی فومن مورد احترام خاصی واقع است. بهروز (محمد) جلایی پس از شهیدان نظری، مرآت وآقای جعفری در واقع چهارمین فرمانده گردان ابوالفضل(ع) از لشکر قدس گیلان در دوران دفاع مقدس بوده است. ایشان متولد و ساکن شهر فومن هستند که به عنوان رییس بسیج اساتید استان گیلان و عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان هم می باشند. بهروز جلایی علاوه بر هدایت نیروهای حزب الهی در فومن، در مرکز استان نیز جایگاه بزرگی در شورای راهبردی حزب الله گیلان دارد و به عنوان عضو ارشد شورای راهبردی حزب الله گیلان فعالیت می نماید. این جانباز شیمیایی و قطع عضو که نقش محوری و اساسی در مسائل انتخاباتی و سیاسی شهرستان فومن را دارد، در بین گروهها و اقشار حزب الهی و اصولگرای فومنات از محبوبیت ویژه ای برخوردار است و همواره این قشر خواستار نامزدی ایشان در انتخابات مجلس شده اند. هر چند بهروز جلایی با توجه به وضعیت جسمانی اش حاضر به پذیرش این درخواست نشده و اعتقاد دارد که پیگیری امورات مجلس و مردم نیروی جسمانی می خواهد اما با توجه به حضور جعفرزاده نماینده رشت با ویلچر درمجلس، مجدداً حامیان حاج بهروز را بر آن داشته تا مجدداً از وی برای کاندیداتوری دعوت به عمل بیاورند. البته شورای راهبری حزب الله گیلان قطعاً در انتخابات مجلس برنامه های ویژه ای خواهد داشت و حتی به گفته حاج بهروز در هفته های گذشته در دیدار نیروهای اصولگرای گیلان با علما و بزرگان در تهران و قم بحث انتخابات نیز مطرح شده است. حال می توان از بهروز جلایی به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای کاندیدا شدن نام برد که قطعاً با حضور ایشان یک قطب از انتخابات با طعم اصولگرایی مشخص خواهد شد./وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد/وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد

مجید رجبی ویسرودی : این مهندس جوان امامزاده ابراهیمی می تواند پدیده انتخابات فومن و شفت باشد. جوانی تحصیلکرده و صریح اللهجه است که در بحث انتخابات بسیار خطرناک می باشد، چون هم پشتوانه مالی دارد و هم پشتوانه مردمی. معمولاً رای شفت در انتخابات فومن و شفت تاثیرگذاری مستقیمی دارد و حضور رجبی یعنی جمع آوری سبد بالایی از رای مردم شفت. او همچنین قدرت لابی گری خاصی دارد و می تواند در صورت نیاز بسیاری از لیدرهای سیاسی فومنات را هم جذب خودش بکند. قدرت لابی گری او چنان زیاد هست که با استفاده از همین روش تا نزدیکی شهرداری رشت هم رفت و خود را به عنوان یکی از گزینه های شهرداری رشت مطرح نمود و اگر دخالت و تذکرات آیت الله قربانی نبود، شاید رجبی حتی بر صندلی شهرداری رشت جلوس می کرد. اما آیت الله قربانی چند هفته پیش در خطبه های نمازجمعه با صراحت اعلام کرد که مگر مردم برای شهردار شدن به اعضای شورا رای داده اند و یا گفت که مردم نباید بازیچه چند جوان تازه به دوران رسیده در شوراها باشند، و شاید این صحبت های آیت اله متوجه مجید رجبی بود تا او پای خود را از گلیم شهرداری رشت دور کند. اما اکنون که هنوز آرایش سیاسی برای انتخابات فومن و شفت شکل نگرفته و هنوز نامزد نامدار و مطرحی آمادگی خود را برای انتخابات اعلام نکرده، قطعاً حضور رجبی شرایط را دگرگون می کند. البته ناگفته نماند که رجبی اخیراً برنامه ریزی ها و جلساتی را برای حضور در انتخابات فومن و شفت داشته و گام های محکم خود را پنهانی برای این حضور برداشته است. وی که عضو شورای شهر رشت می باشد، در انتخابات شورای شهر رشت توانست با بیش از ۹ هزار رای بعنوان نفر هشتم وارد شورا شود. از سوابق وی می توان به عضویت در هیئت مدیره انجمن شرکتهای ساختمانی استان، مدیریت کارخانه سوله سازی ویسرود، عضویت در جامعه انبوه سازان گیلان و تدریس در دانشگاهها اشاره کرد.

مهندس احمد قدیمی : شهردار جوان و سابق شهر فومن که این روزها در جرگه اعتدال گرایان دیده می شود، در زمانی که کاندیدای شورا هم می شد رای بالایی می آورد و در دوره ای که بر صندلی شهرداری فومن تکیه کرد؛ با اخلاق، منش و عملکرد خود توانست جایگاه و محبوبیت خوبی را نزد شهروندان فومنی کسب کند. احمد قدیمی دانشجوی دوره دکتری رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری است که از نظر سیاسی هم اکنون در جمع اعتدال گرایان فومن حضور و فعالیت دارد. وی سابقه تدریس و معلمی در مدارس شهرستان شفت را هم در کارنامه خود دارد و با توجه سن جوانی خود تجربیاتی خوبی را در عرصه مدیریتی پشت سر گذاشته است. این روزها اعتدال در فومن حال و روز باثباتی ندارد. و گروه های اعتدال گرا در قالب چند طیف در حال فعالیت هستند و حتی اختلافاتی بین گروه اعتدال گرایان استان با ستاد شهرستان هم به چشم می آید. از سوی دیگر اعتدال هنوز بر روی گزینه ای برای انتخابات در فومن و شفت به اجماع نرسیده و شاید احمد قدیمی را این بار در قامت کاندیدای مجلس و با حمایت اعتدال گرایان ببینیم. هر چند احمد قدیمی بی میل به کاندیداتوری در فومن و شفت نیست و قطعاً حضور ایشان با استقبال نسل جوان و فرهیخته جامعه روبرو خواهد شد اما باید دید که آیا اعتدال گرایان به صورت جدی از وی حمایت خواهند کرد؟. هر چند قدیمی در سطح شهر فومن حامیان خوبی دارد و رای خوبی کسب خواهد کرد اما آیا او چقدر می تواند در سطح روستاهای فومن و شفت خوب عمل کند و اعتماد روستاییان را به خودش جلب کند؟، باید به انتظار آینده نشست. هر چند هنوز هیچ علائمی از کاندیداتوری ایشان برای مجلس ندیده ایم، جز حضور در جلسات اعتدال در سطح شهرستان و استان./وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد/وی در انتخابات آتی کاندید نخواهد شد

علیرضا علیدوست : علیدوست جوان فهیم بخش سردار جنگل پس از اخذ پروانه وکالت، کار اجرایی و سیاسی خود را از دهیاری روستای میان رز بخش سردارجنگل فومن آغاز نمود و چند دوره به عنوان دهیار روستا به مردم خدمت کرد. اما همان زمان که دهیار بود، روزی به یحیی یوسف پور بخشدار توانمند و دوست داشتنی سابق بخش سردار جنگل گفت که قصد دارد ابتدا در شورای شهر فومن و سپس در انتخابات مجلس خود را کاندیدا نماید. او پس از چند سال بخشی از این مهم را عملی کرد و کاندیدای شورای شهر شد. و توانست با اقتدار و کسب ۴۵۰۰رای به عنوان نفر سوم وارد شورا شود. علیدوست به همراه مهیار ابراهیمی، هر دو از روستای میان رز، به عنوان اولین تالش زبانانی هستند که توانستند وارد شورای شهر فومن شوند. اما اکنون کار به مرحله سوم رسیده و علیدوست قصد دارد کاندیدای مجلس شود و در این مسیر تبلیغات و رایزنی های هدفمندی را ترتیب داده است و به خوبی در حال پیش روی هست. علیدوست پس از حضور در انتخابات شوراها در فومن و موفقیت او در این انتخابات، اعلام کرد که در انتخابات مجلس شرکت می کند. او حتی در مقطعی از نماینده فعلی انتقاد نمود و در سطح روستاها یارگیری کرد. البته علیدوست با زیرکی خاصی هنوز هم به این فعالیت ها ادامه می دهد علیدوست پتاسیل کاندیداشدن و حضور مقتدرانه در انتخابات را دارد اما آیا این دوره پا به انتخابات می گذارد یا خیر، هنوز این مساله در هاله ای از ابهام قرار دارد. او از حمایت رسانه ها هم برخوردار هست و دوستان رسانه ای خوبی در سطح شهرستان دارد. قطعاً حضور علیدوست از بخش سردارجنگل موج جدیدی از شور انتخاباتی در بین مردم این بخش در انتخابات ایجاد خواهد کرد./وی از حوزه انتخابیه رشت کاندیدا شد

مهندس علی میرزایی :مهندس میرزایی که در دوره قبلی نماینده فومن بود، در دوره فعلی نتوانست صلاحیت خودش را اخذ نماید و میدان را برای بهروزی فر در رقابت با عاشوری خالی گذاشت. اما میرزایی در این دوره ظاهراً مشکل صلاحیت نخواهد داشت. میرزایی که سابقه بخشداری و فرمانداری فومن و یک دوره هم نماینده گی شهرستان فومن و شفت را در سوابق خود می بینید، بی میل نیست که این دوره هم به میدان بیاید و با رقیب دیرینه خود ناصرعاشوری دست و پنجه نرم کند. میرزایی در دوره هشتم در رقابت با ناصر عاشوری پیروز میدان شد و ائتلاف گروههای سیاسی منطقه با وی سبب شد تا وی برای اولین ردای نمایندگی مجلس را بر تن کند.وی توانست طرح هایی چون فولاد فومن را برای منطقه به ارمغان بیاورد. وی که تعامل خوبی با سرمایه گذاران استان و خارج از استان دارد، این دوره هم قصد دارد با ورود به مجلس کارهای نیمه کاره ای که از دوره نمایندگی اش شروع شده را به پایان برساند. از سوی دیگر مذاکراتی با مهندس میرزایی صورت گرفته تا وی به عنوان گزینه اعتدال در فومن و شفت کاندیدا شود!

ناصر عاشوری : نماینده فعلی فومن و شفت که همواره با رای بالای شفتی، کسری خود را در فومن جبران می کند، سالهاست که در عرصه سیاسی منطقه حضوری با ثبات دارد. از دوره پنجم به انتخابات ورود کرد و به عنوان اولین تالش زبان به مجلس ورود کرد. در دوره ششم جای خود را به جماعتی داد و در دوره هفتم مجدداً کرسی مجلس را با شکست میرزایی از رسول جماعتی پس گرفت. در دوره هستم جای خود را به مهندس میرزایی داد و در دوره نهم با غلیبه بر بهروزی فر دوباره پا به مجلس گذاشت. وی که اکنون تجربه بالایی در عرصه های سیاسی کلان کشور دارد، در ادواری که نماینده هم نبوده از موقعیت های سیاسی ویژه ای برخورداربوده است ، از جمله مشاور وزیر اقتصاد ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند، معاون پارلمانی وزیر بازرگانی ، مشاور عالی وزیر بازرگانی و… حاج ناصر عاشوری در فومن خدمات شایسته ای را در بخش عمران و آموزش عالی از خود برجای گذاشته است. از کار های خوب او دعوت وی از مهندس موسوی رهپیما برای سرمایه گذاری در فومن بود که با ورود موسوی رهپیما مدیر عامل فومن شیمی شاهد ساخت یکی از بزرگترین دانشکده های فنی کشور که زیر نظر دانشگاه تهران می باشد. همچنین احیای کارخانه چای فومنات، ساخت مدرسه خوابگاه دانشجویی و همچنین اخیراً ساخت یک مجموعه ورزشی از کارهای خوب مهندس موسوی بود. عاشوری همچنین خدمت دیگری هم کرده اینکه کار فولاد فومن را که سنگ بنایش را مهندس میرزایی گذاشته بود، پیگیری کرد و آن را به دست سرمایه گذاری توانا سپرد و اکنون یکی از شرکت های زیرمجموعه بانک آینده در حال آماده سازی فولاد فومن می باشد. از ویژه گی های عاشوری این است که بازی انتخابات را خوب بلد هست و تحلیل های درستی درباره انتخابات دارد و همچنین از تشکیلات منسجمی برخوردار است و نیروهای وفاداری دارد. از نظر تفکر سیاسی نیز معمولاً وی حالت میانه روی دارد و البته نسبت به گذشته خود خیلی متحول شده و با فکری باز و روشن اوضاع را رصد می کند. عاشوری در این دوره هم قطعاً کاندیدا خواهد شد اما رقیب جدی اش در این دوره چه کسی خواهد بود، هنوز به درستی معلوم نیست چون آرایش انتخاباتی شکل نگرفته و وضعیت کاندیداها مشخص نیست.

توضیح : از شگفتی های انتخابات فومن و شفت این است که فضای انتخابات در ۱۰ روز آخر دو قطبی می شود و این موجب می شود که سایر کاندیداها رای بسیاری کمتری را کسب کنند. و هنوز تا انتخابات زمان باقی است و باید منتظر ماند که آیا با ورود چهره های توانمند فضای دو قطبی انتخابات فومن شکسته خواهد شد یا خیر. و بحث دیگر اینکه با توجه شرایط سیاسی حاکم بر کشور آیا دولت اعتدال برنامه خاصی برای انتخابات فومن و شفت دارد یا خیر. هر چند دولت نسبت به نمایندگان گیلان جز چند حوزه، نگاه چندانی ندارد زیرا به واسطه حضور دکتر نوبخت ، اکثریت نمایندگان گیلان همسو با سیاست های دولت عمل می کنند. ضمناً آنچه در بالا به عنوان معرفی کاندیداها مطرح شد، صرفاً جهت اطلاع رسانی بوده تا با ورود چهره های مختلف و تفکرات فضای انتخاباتی خوبی را در سطح فومن و شفت شاهد باشیم تا مردم بتوانند در سایه شایسته سالاری به یک انتخاب اصلح دست پیدا کنند./هفته نامه شریف

 1. عمار گفت:

  حاج مهدی افتخاری

  • تیب گفت:

   چقدر مطلبتون طولانی بود ولی خب خسته کننده نبود
   بین این افرادی که معرفی کردید به کدومش رای بدیم حالا
   شما نظرتون چی هست

 2. انتخاب گفت:

  با سلام و احترام
  حاج علی شفاهی ار کاندیدای اصلی انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان فومن وشفت است لطفا اسم ایشان را نیز در این فهرست به عنوان حامی دولتی و از اعضای اصلی حزب اعتدال و توسعه فومن اضافه فرمایند.

 3. بی گناه گفت:

  همه بغیر از این آخری که بدم میاد حتی اسمش رو ببرم !!!!

 4. علی گفت:

  مطالب در مورد عاشوری دروغ محض می باشد ایشان در مورد فولاد هیچ کاری انجام ندادند چون شرکت در حال بسته شدن می باشد و از 120 نفر نیرو به 30 نفر کاهش یافته است.

 5. عسکری گفت:

  جامع که بازهم با عاشوریه . بالامحله هم فکر کنم این دور با مهدی افتخاری بسته
  به نظر پیش بینی این انتخابات خیلی سخت نیست

 6. اون جمله اول از رهبری که گذاشتید خیلی کار زیرکانه و خوبی بود
  من اگر بخوام بین این افراد یکی رو انتخاب کنم مطمئنا این صحبت رهبری رو توش لحاظ میکنم

 7. چمن آرا گفت:

  انتخابات فومن همیشه داغ بود و این دوره هم فکر کنم بسیار داغ تر از دوره های قبل باشه
  اما با این شرایط به نظر بازهم باید شاهد نمایندگی عاشوری باشیم چون همه رای ها برای اون داره میشکنه
  با اینجال امیدوارم فردی مثل جماعتی تایید صلاحیت نشه

 8. فعلا که اقایان برای تبلیغات یا قلیانسرا میرن یا مسجد
  یکی نیست بهشون بفهونه که نماینده ملت تو قلیانسرا چرا میچرخه؟

 9. مهدیس گفت:

  امیدوارم سردار جلائی حضور پیدا بکنه

 10. سیامک گفت:

  مطلب خوبی بود
  تنها سایتی هستید که دیدم بدون آشنا بازی مطلب میذارید
  البته یه نمه اصولگرا میزنید اما خب اشکال چندانی نمیشه بهش وارد کرد

 11. فومنی گفت:

  حاج بهروز جلایی

 12. ali-software گفت:

  سلام
  بازم مثل همیشه حاج ناصر (عاشوری) برنده میشه.

 13. نام شما گفت:

  به نظرم به اقای عاشوری به اندازه کافی فرصت داده شده مردم باید در فکر انتخاب یک فرد بهتر و کار امد تر باشند امیدوارم این دوره فومنی ها همت کنن و این پست مهم و به یک شخص کاربلد و خداشناس بسپارند

 14. بهروز گفت:

  این دوره مردم به کسی رای خواهند داد که تمام جوانی و وجودش را صرف انقلاب و آرمان های امام (ره) کرده و در این مدت 35 سال هیچگونه تعرضی به بیت المال از او دیده نشده و خدماتش را هرگز با تملقات دنیوی معامله نمی کند.
  همچون بهروز جلایی که نیازی به این مطامع دنیوی ندارد.
  اگر بیاید سرداری همیشه سرباز است.

 15. صفا گفت:

  سلام به نظر من مردم فهیم فومن و شفت از آقای عاشوری خسته شدند ایشان اگر قرار بود کار بکنه تا حالا باید میکرد و در طول این 20 سالی که تو عرصه انتخابات بوده باید پرونده شایانی داشته باشه که نداره پس بهتره بجای خط وخط باری های الکی یک فرد لایق رو حمایت کنیم

 16. سهیل گفت:

  خدا وکیلی حیف نیست حاج بهروز رو روانه مجلس کنیم که هرکس و ناکس بعد بهش حرف بزنه اگرچه مجلس نیاز به اینجور افراد داره(با سواد،منطقی،سر موقع موضع گرفتن،راستگو،به کانون ثروت وصل نباشه)

 17. گل سرخ گفت:

  باعرض سلام خواستم ملاک انتخاب شماازاین اسامی چه می باشداگربرحسب شنیدهاست چرااسمی ازبرادران خاکسارنیاوردین اگرملاک شمااحرازصلاحیت بوده هستن تواسامی شماکه ردصلاحیت شدن بحرحال چه شمابنویسیدوچه ننویسیدخاکساران بازخواهندآمد.

 18. رحیـم گفت:

  آقای عاشوری از خدا میخواهد این جمع به میدان بیایند چون در این حالت بدون هیچ زحمتی مجددا نماینده فومن خواهد بود بدلیل اینکه اینها رای مخالفان عاشوری رابین خود تقسیم می کنند و او به راحتی رای لازم را خواهد آورد

 19. حصین گفت:

  شنیدم که چند وقت پیش تو نشست طرفدارای یکی از همین اقایون پیشنهادهای میلیاردی برای حمایت ازش مطرح شده

 20. شهروند گفت:

  با این وضعیت بازهم عاشوری رای میاره

 21. نام شما گفت:

  اگر هوسه، یک بار بسه،
  آزموده را آزمودن خطاست.
  همه آزموده ها به کنار.

 22. خدایی این بار یک فومنی خوب را انتخاب کنید

 23. نام شما گفت:

  باسلام،حاج مهدی دوست داریم.

 24. نیما گفت:

  این همه دوره افراد مسجد جامع رای آوردند به نظر دور بعد ملت باید به یه بالامحله ای رای بدن

 25. نام شما گفت:

  بهجت نیوزجان، پس بفرما شما شورای نگهبان بودین و ما نمی دانستیم!!!!!
  یک مقدار توضیح بفرمایید این افراد محترم را چه جور جمع و جور و معرفی کردی؟؟؟؟
  از طرف آنان ثبت نام کردی؟؟؟؟
  آنان را تأیید کردی؟؟؟؟؟

 26. پاسخگو گفت:

  اون دوست عزیز که فرمودند بهجت نیوز شده شورای نگهبان
  منظور بهجت نیوز اینه که بهرحال باید از میان همین لیست یکی کاندید / تایید / انتخاب بشه !
  غیر از این که طبیعتا ما نداریم

 27. بهروز گفت:

  سلام
  مطاب واقعا خوبی بود و بسیار زیرکانه آمار همه رو دادید اما در این بین انتظار میرفت کاندیداهارو یک تحلیل سیاسی هم میکردید

 28. هم محلی گفت:

  سلام ، حتی سر سخت ترین مخالفان عاشوری می دانند که در بین این اسامی، اگر در خلوت خود قضاوت کنند، باز عاشوری بهترین است،صد البته برای نمایندگی ،نه نقش های دیگر .

 29. علیرضا گفت:

  مهندس جواد زیردست گشتی یادتون رفته عزیز

 30. حسين گفت:

  كسي بايد انتخاب شود كه توانمند باشد بي نياز باشدپيرو عملي رهبر باشد گذشته ادمها معيار حال امروز افراد نيست فراموش نشده فتنه 88 كه باني كار كيه بوده اگزمعيار شوراي نگهبان فقط صبحتهاي رهبري باشد هچكدام اين عزيزان زحتكش نمي توانند از فيلتر شوراي نگهبان بگذرد در انتخابات فومن متاسفانه پول ريا ترويز حاكم است پول دارند همه دارند خرج ميگنندتا وارد مجلس شوند هركدام پول ندارد نام بگذاريد تا منبع درامدي همان فرد را براي شماها در همين صفحه توضيح بدهم

 31. رضا گفت:

  مهندس رجبی

 32. چه جالب
  همین مطلب رو چند روز پیش تو روزنامه آرمان ستون سمت چپش دیدم که به نقل از بهجت نیوز زده بودالته تواون مطلب نام عاشوری رو حذف کرده بود
  کسی میدونه چرا؟
  از شما هم باید تشکر کرد چون مدتیه خوب اخبار و گزارشات رو انتشار میدید

 33. علی گفت:

  رقابت همیشه در فومن دوقطبی بوده یعنی بالامحله که اندیدشون حاج مهدی هستش و مسجد جامع هم عاشوری

 34. علیرضا گفت:

  بهترین گزینه حاج سید تقی موسویان جانباز جهادی ،شهردار بندر انزلی ،معاون عمرانی فرمانداری بندرانزلی، معاون فرماندار شفت

 35. S.B گفت:

  سلام.حاج مهدی افتخاری بهترین گزینست.حالم از این آخری بهم میخوره

 36. محمدرضا گفت:

  به عنوان یک فومنی غصه میخورم وقتی میبینم افرادی در این دوره(همینطور دوره های قبل و طبعا بعدی)شرکت دارند که هیچ اهمیتی به فومن(مخصوصا خود شهر فومن )نمیدهند.بعضی هدفشان معلوم است.

  آزموده هارا که مزه شان را چشیده ایم به کنار.

  آقایان شفتی رای بیارند تمام بودجه را به شفت تخصیص میدهند و باید شاهد فومنی پائین تر باشیم.
  آقایان تالش فومنی هم رای بیارند فقط و فقط ماکلوان و روستاهای دیگر را شهر میکنند و آباد سازی.

  بیائید یکبار هم که شده به یک فومنی اصیل که خانواده اش را,اخلاقش را و اهدافش را میشناسیم رای بدهیم.

  البته امیدوارم این رای خودش با به نفع یکدیگر کنار رفتن کاندیداهای فومنی معلوم بشه .

  من خودم هنوز تصمیمی برای انتخاب بین آقایان جلایی و افتخاری نگرفته ام .
  ِ
  خدا آخر عاقبت مارا با این جماعت به خیر کند.

 37. با سلام و عرض ادب من یک فومنی اصیل هستم دریکی از ارگان ها در تهران شاغل هستم چندی پیش ازطریق یکی از دوستان با دکتر داود انصاری اشنا شدم اینطورکه بنده مشاهده کردم درتهران ودفتر بیت رهبری دوستان زیاد ونفوذ بسیاری دارد وحامیان زیادی از مسئولین بلند پاییه اهل فومنات که مقیم تهران هستند دارند
  شناخت بنده از ایشان این است فردی سالم وباسواد است بهتر است برای یکبار هم شده بفکر پیشرفت فومنات باشیم نه غرض ورزی شخصی

 38. بین این گزینه ها از نظر سوابق اجرایی به نظر من ،سید تقی موسویان بهترین فرد برای مجلس هست.در سوابقش معاون فرماندار شفت بوده و معاون فرماندار انزلی و شهردار بندر انزلی و از طرف دیگر رزمنده وجانباز و مسئول امور ایثارگران جهاد گیلان .

 39. نام شما گفت:

  دوباره رقص دنس مشروب مواد ……..مبارک

 40. باسلام دوباره خدمت آقا امیر محمد اقای موسویان محبوبیتی در شفت ندارد تمامی ادوار دست راست اقای عاشوری بوده…

  • سید تقی موسویان ، احمد قاسمی و ناصر عاشوری سه دوست صمیمی سالهای پیشین بودند که اکنون هر یک در مسیری مخالف هم حرکت می کنند. احمد قاسمی تاکنون قصد کاندیدا شدن نداشته اما همواره در این سالها از رقبای عاشوری حمایت کرده است. سید تقی موسویان اما این دوره جدایی خودش را رسماً از عاشوری اعلام کرده است. به گفته خودش اگر یک رای هم داشته باشد، از صحنه کنار نخواهد رفت

 41. نیما گفت:

  ما باید از ظرفیت های حاج سید تقی موسویان برای توسعه شهرمان استفاده کنیم.در انزلی او به بالاترین جایگاه ها رسید.رای ما حاج سید تقی موسویان

 42. نام شما گفت:

  اقا نیماخواهشا از سوابق تاریکه اقای موسویان در شفت اللخصوص در اداره جهاد یاد کنیم که در جلسه رسمی ذرت را zert خواند ایشان با بدترین وضع از شهرداری انزلی کنار گذاشته شد

 43. نیما گفت:

  انزلی چی ها از حاج سید تقی موسویان بهترین استفاده رو کردن چرا ما از این ظرفیت استفاده نکنیم.در انزلی او بخشدار،معاون فرماندار،شهردا ر انزلی شد.یادمان شهدای گمنام در زمان شهرداری حاج سید تقی موسویان با پیگیری ایشان و برای اولین در انزلی شکل گرفت.تاریخ رو نمیشه انکار کرد. شورای شهر انزلی به این دلیل رای اورد که شهردارشون حاج سید تقی موسویان مردمی بود.قطعا در جمع کاندیدها بهترین نفر حاج سید تقی موسویان هست.

 44. نام شما گفت:

  اقای م…… ابروی شفت را در انزلی لکه دار کرد لطفا چشمانمان را باز کنیم اگر جناح بندی واللخصوص نفوذ حاج ناصر نبود اقای م…… حتی در حد کارشناس فرمانداری هم نیست
  سواد کجا و … کجا
  امیدوارم که این دور یک چهره ی جدید وسالم رای بیاورد

 45. نام شما گفت:

  اگر اقای م…… به گذشته ی خود فکر کند هیچوقت در انتخابات ورود نمیکند اگر کمک های اقای ق…. مدیر مدرسه ای که م…… در انجا دیپلم گرفت نبود این بنده ی خدا مدرک نداشت …
  خدا پدر حاج ناصر را بیامرزد که درحق او پدری کرد ولی … قدر مهربانی ندانست …
  اگر املای کتاب کلاس پنجم را ده گرفت بیاید به صحنه انتخابات…

 46. یحیایی گفت:

  رای من سید تقی موسویان فرمانده مهندسی جنگ جهاد سازندگی .یحیایی همرزم کوچک شما در عملیات والفجر 4

 47. کاظم گفت:

  سواد آقای ( ن.ع )چقدره؟در کدام دانشگاه درس خوانده؟اصلا آقای (ع )از درب دانشگاه ورود پیدا کرده است؟در چه سالی و از کجا آقای (ع) فارغ التحصیل شده است؟

 48. نام شما گفت:

  مردم عزیز خواهشا به کسی رای دهیم که در درجه اول متدین و دلسوز نظام و مطیع رهبری باشد . وسپس دارای تحصیلات وارتباطات قوی در سطح کشوری
  همه جمع شویم بار دیگر از حاج بهروز جلایی درخواست کنیم که در انتخابات مجلس کاندیدا شوند .
  اینقدر بحث جامع وبالامحله ، تالش وگیلک و فومن و شفت راه نیندازیم که عده ای کم سواد و عافیت طلب با سوء استفاده از این مباحث نمایینده فومن و شفت شوند .

 49. سلام.اقایان تاکنون کار مثبت چشمگیری نکردن که دوباره علم شدن.باید ازروی خیلی ازمردم فومن وشفت شرم کنند این اقایان.اقانماینده باید حرفه همه مردم باشد.نه اینکه تابرکرسییه سبزمجلس جلوس کردتمام اطرافیان خودشو سیرکنه وبقییه چشم انتظار کوچکترین خدمات که شما دیدید ماهم میبینیم.ازتمام نمایندگان بعد شهید افتخاری جز پارتی بازی فساداداری وخیانت چیزی ندیدم.ثابت میکنم.نماینده اگر وجدان بیدار دارد قد علم کند وگرنه چوب خدا روزی صدایش درمییاد.درصورت نیاز با تلفن 09370387003به همه شبهات با مدرک پاسخ میدهم تا هررجاله عشق منسب ادعای نمایندگی نکند.یا علی.غربت نشینه فومنی

 50. اقای جماعتی برادرانه ……یادته.اقای عاشوری راننده شخصیت دوره اول ودوم کجاست….؟اقای میرزایی شما چی ?.اقای شادمند این غذاهایی که خیرات میکنی تا منسب دنیایی بدست بیاری میدونی توهمین شهر چندزوج جوان ازبی پولی نمیتونن برن سرزندگیشون.چقدرمریض به علت عدم توانایی مالی درسال توی همین دوشهرستان تسلیم مرگ میشن.به خدای واحد نمیدونید.اقای عاشوری جریان عدم گازرسانی به روستای چیران بزرگ که یکی از بزرگترین روستاههای استان میباشدچیست.ایا ازمرگ فرزند عزیزت درس نگرفتی.نه نگرفتی.وبسیار معایب بردیگر مدعییان نمایندگی.باند بازی وپارتی بازی پدر این منطقه رو دراورده.اقایون ما مسلمان شیعه ومرید انقلابیم.بسه این همه خیانتو فساد وتبعیض.تورو ارواح حسین فاطمه تورو به رسول الله وسط معرکه انتخاباتو خالی کنیدتا دلسوزش بیاد.غربت نشین فومنی

 51. سلام،.همه باهم حاج یعقوب شادمند، قاضی خوشنام فومنی

  • نام شما گفت:

   ببخشید، متأسفم که این را می گم، جسارت نباشه، تعدادی از آلیانی ها “اِشتنی کورن”. و به نفع خودشان همه چیز را فراموش می کنند. مگر همین آقای ولی مهدوی نیا چه از بقیه کم داره؟؟

 52. عاشوری گفت:

  هیچ کس نمی تونه جای حاج مهدی رو در قلب ما بگیره ، امثال میرزایی و عاشوری که تکلیفشون مشخص هست و گذشته و کارنامه ضعیف اونها نشان دهنده حجت رو بر مردم تمام کرده. امثال شادمند هم تصور می کنن که می تونن با پول راهی به قلب مردم پیدا کنند ولی زهی خیال باطل!
  باز هم تکرار می کنم، جای حاج مهدی افتخاری رو هیچکدوم از افراد فوق نمی تونن در قلب ما بگیره

 53. نام شما گفت:

  صدای پای باران می آید
  شفت وفومن منتظر ورود دکتر داود انصاری فردی از قلب مردم…

 54. آقایانی که اینقدربرای انقلاب دل می سوزاند وهرحرفی می زند بسیار شرم آوراست درچهارسال قبل آقای میرزایی چه کرد تا این آقایان بیایند گلی به سرشان بزند.مجلس نیرو توانمند میخواهد نه هرکسی فردا شال کلاه کند برود.از شما خواهش دارم برای مردم تصمیم نگیرد مردم خوب بلدن چه کسی را انتخاب کند

 55. حسین گفت:

  باسلام خواستم بگم که انتخابات فومن وشفت در دور قبل برای اولین بار با حضور دکتر داود انصاری از حالت دو قطبی خارج شد وتشکیلات خود جوش ومردمی به عنوان حامیان دکتر انصاری وارد میدان شد ودر حال حاضر دارای قدرت مانور بسیار است بی اغراق دکتر انصاری همچون سونامی موج سنگینی را به انتخابات فومن وشفت وارد میکند…

 56. با اون دوست عزیزی که گفتند به یک فومنی اصیل رای دهیم کاملا موافقم کاش می شد این دوره به شخصی رای بدیم که اصل و نسبش رو بشناسیم بدونیم سر کدوم سفره بزرگ شده نمیخوام بحث گیلک و تالش رو مطرح کنم ولی تو این چند سال خیلی در حق فومنی ها تو شهری که ماله خودشونه ظلم شده تما ادارات فومن پر شده از تالش زبان ها و بچه های تحصیل کرده ی فومن تو شهر خودشون غریب هستند اقایون هم که از وقتی رای اوردن فقط در فکر ماکلوان و رو ستاهای خودشون بوده هستن کاش شعار این دوره از انتخابات این باشه فومنی عزیز فومنی یادت نره

  • یادخاطر زنده یاد شیون فومنی بخیر روحش شاد و یادش گرامی
   میگه
   وقتیکه دنیا اسه تالان تالان پیچا قصاب داره سه در دوکان
   موش اسه بازار سر پنیر فروش تانیه دوشتان ماده گرگا شیرفروش
   دزد بایه صابخانه عارض کمیته قاضی چرخ و طوقه هر دو تا پیته
   امیدوارم انتخابات این دوره رنگ .و بوی خوبی بگیره تا کسی که واقعا نیتش خدمت به مردم و شهرستان هست سر کار بیاد و مثل بعضی از دوره های انتخابات بوی عرق تب دار به خودش نگیر ه و مردم هم ان آگاهی لازم رو بدست بیاورند و عاقلانه رای خود راداخل صندوق بیندازند

 57. امیدوارم که اقای شادمند این بار پیروز میدان باشد برای پیروزی این روحانی بزرگ همه با هم یاحسین.

 58. نام شما گفت:

  پول و پول و باز هم پول حرف اول و اخر رو تو انتخابات فومن ووشفت میزنه
  فومن و شفت دیگه هرگز رنگ امثال مرحوم افتخاری و شفیعی ک واقعا خدمت کردن رو نخواهند دید.

 59. نام شما گفت:

  این بار فومن وشفت برگ زرینی به افتخارات خود می افزاید با انتخاب فردی پاک ، صادق ، مردم دوست و فرستادن حاج خلیل بهروزی فر که نسبت به همه نفرات مطرح هیچ نقطه تاریکی در کارنامه خدمت سی ساله خود نداشته و سوابق اجرایی ایشان هم در شهرستان بزرگ تالش مشهود است.

 60. نام شما گفت:

  فقط وفقط وفقط دکتر داود انصاری…

 61. مهیار گفت:

  یک آشنا در راه است.

 62. خسته دل گفت:

  واقعا اقای عاشوری این مدت چه کرده حال که سال اخر است واوضاعش خوب نیست دستپاجه شده و کمی کار می کند تا انتخابات بعدی رای بیاورد.انهم با تبلیغات در خصوص کارهایی که اعتبارات از بالا است وایشان هیچ خبری نداشته و موقع افتتاح حضور دارد مثل بیمازستان شفت دور وریهای ایشان چه کارهایی می کنند وچه…مردم بهتر از ایشان را انتخاب کنند

 63. قربان گفت:

  واقعا راست گفتی فقط ظاهرنمایی ورسیدگی به دور اطرافیان کاردیگری نکردندمردم هوشیار باشید

 64. اميد گفت:

  انتخابات اين دوره فومن وشفت بسيار متفاوت خواهد بود از آنچه كه در بالا مطرح شده ،ضمن احترام به همه نظرات و عقايد ،گزينه انتخابات دوره دهم مجلس فرد ديگري خواهد بود كه خيلي ها فكرش را هم نمي كنند.

 65. تحول گفت:

  دوستان فومنی و شفتی سلام
  بازهم بحث داغ و داغ داغ انتخابات
  اندکی تامل…
  فقط و فقط اندکی تامل…
  گذزی به پیشرفت چشمگیر شهرسانهای دیگر استان گیلان…
  مخصوصاً شرق گیلان
  انزلی
  و دیگر شهرستانهای استان قشنگ مان گیلان
  بازهم تامل کنید
  احساسی نبینید و با منطق نگرشی دوباره داشته باشید..
  دوستان دلسوز شفتی و فومنی: بنده در یکی از ادارت عمرانی استان مشغول به کار هستم،و همیشه برای من جای سوال بوده که چرا فقط باید پروژه های مهم استانی برای شهرهای دیگر استان باشد ولی فومن و شفت اندک و نچندان پراهمیت..
  برای گرفتن و به ثمر رساندن پروژه های شهر خود اگر شده یک ماه رفت و آمد میکنند تا به هدف خود برسند…
  شهرستان صومعه سرا که تا دیروز از فومن نان میخورد با سفر ریاست جمهوری توانست مجوز ساخت دانشکده پرستاری و مامایی غرب گیلان را بگیرد..
  ولی چرا ما نتوانستیم؟
  تامل کنید…
  احساسات و تعصب را کنار بگذارید…
  قصد جانب داری از کسی را ندارم
  به فکر شهر خود هستم
  به فکر مردمی که یک هفته آخر انتخابات روز و شب خود را یکی میکنند ،هورا میکشند و حمایت میکنند از کاندیدای خود…
  ولی…
  بعد از روز شنبه نه نماینده محترم آن روز را به یاد می آورد نه مردم که چرا و برای چه حمایت کردن..
  نماینده اصلا نمیداند که با رای تک تک این مردمی که با ماشین شاستی بلند با سرعت از کنارشان رد میشود به این جایگاه رسیده
  تاسف بار است
  ولی در یکسال مانده به انتخابات با همه دوست و رفیق و تماس تلفنی دارند…
  واقعاً برای شما ملموس نیست هدف این شخصیتها چیست؟
  ملموس نیست هدفشان از رای آوردن چیست؟
  ولی بازهم جمعیتی با احساسات و غرض ورزی به دنبال آنها در شب های انتخابات میروند.
  بیایید شما که در فضای مجازی هستید و روشن فکر میکنید به دورو اطرافیان خود بگویید
  بگویید تا بدانند وتا شاید اندکی فکر کنند و انتخاب درست
  و شهرستانی خوب
  برای آیندگانمان به یادگار گذاریم.
  جامع و بالا محله را بگذارید کنار
  تالش و گیلک را بگذارید کنار
  فومنی و شفتی را بگذارید کنار
  برادران و خواهران مومن فومنی و شفتی
  شخصی که با پول به دنبال مسندی باشد قطع به یقین بعداز به قدرت رسیدن باید جبران کند..
  بیایید باور کنیم انتخابات فومن وشفت رنگ پول به خود گرفته…
  پس انتظار نمیتوان داشت که فومن و شفت ما و شما با این روش رای آوردن نمایندگان ما به پیشرفت برسد
  فومنی
  شفتی
  نگرشی جدید در انتخاب نماینده ما در کشور
  فکری جدید
  فردی جدید
  البته نه این اشخاص که امسال قصد ورود دارند.بعضی به خاطر کینه ورزی با رفقای قدیمی و مخصوصا آنها که شورای رشت را با پول بدست آورده اند و ذره ای …
  (پوزش از پراکندگی مطالب به علت حجم زیاد و فرصت کم)
  ..
  .
  اندکی صبر سحر نزدیک است
  ایامتان پر از یاد خدا

 66. نام شما گفت:

  فقط حاج خلیل بهروزی فر

 67. نام شما گفت:

  حاج خلیل دروازه خالی رو گل نکرده الان که دیگه 11 نفره دفاع بستن

 68. می گویند محمد تقی رنجبر چوبه نمایند4دوره صومعه سرا هم بنا به درخواست جمعی از فومنیها و شفتی ها قصد کارندیداتوری از حوزه انتخابیه فومن وشفت رادارد .

 69. سلام دوستان چرا الکی بحث می کنید نگاه کنید به سوابق نماینده ها و اصلح را انتخاب کنید آقای عاشوری این دوره هم نماینده میشه
  چه بخواهید و چه نخواهید …
  ببینید من کی گفتم…

 70. م گفت:

  بازم مثل همیشه عاشوری برنده میشه

 71. نام شما گفت:

  حاج مهدی افتخاری

 72. زاهد گفت:

  حاجی افتخاری حمایتت میکنیم پس تا آخر. باش

 73. علی گفت:

  هیچ کس توانایی مقابله با نام رسول جماعتی را ندارد. در صورت حضور ایشان قطب بندی معنایی ندارد و ایشان برنده انتخابات خواهند بود.

 74. اشنا گفت:

  همه باهم به یادگار شهید مظلوم گیلان حاج محمد مهدی افتخاری رای خواهیم داد.

 75. نام شما گفت:

  سلام به نظر شما تا الان نمایندگانی که اومدن برا شهرمون و برا جوونای شهرمون کاری انجام دادن ؟!؟! پس هیچ فرقی به حال ما نداره…

 76. محمد گفت:

  محبوب دلهای مردم فقط جماعتی

 77. نام شما گفت:

  فومني فومني رسول دري غم نري .فقط رسول جماعتي

 78. همسایه گفت:

  فقط سردار آقازاد

 79. نام شما گفت:

  حاج خلیل بهروزی فر ، دلسوز مردم ، ان شاءااله

 80. نام شما گفت:

  بعد از خوندن همه ی این کامنتها باید گفت:
  بیچاره فومن
  بیچاره فومنی…

  هیچ کس از نامزدها برنامه نمیخواد
  فقط های و هوی میکنیم

  سنتهای غلط انتخابات در این شهر رو تغییر بدید
  وگرنه با تغییر نماینده هیچ اتفاقی نمی افته

 81. فقط آقای افتخاری

 82. دوست گفت:

  بنده خدا شما که ميفرماييد کارهايي که آقای عاشوري انجام داده طرح ملی است ، براي نمونه يک شهرستلن نام ببر که اين همه پروژه اسفالت راه روستايی و گاز رسانی داشته باشه ، کمی منصف هم باشيم بد نيست ، از کسی حمايت نميکنم و اصلا اهل سياسی بازی هم نيستم ، کارهايی که برای روستاها در اين فاصله زمانی و وضعيت اختصادی پايين انجام شده واقعا ستودني است

 83. نام شما گفت:

  واقعاشهرستان فومن ملت خوبی دارد در انتخاب نماینده شرکت فعال درانتخابات دارند پشت کردن نماینده به این مردم وکوتاهی درعمران ابادانی خیانت به خدا وقران میباشد امید وارم که نامزدها جهت گرفتن ارا درقلب مردم نفود کنند نه باپولهای سودجویان رای خریداری کنند

 84. همشهری گفت:

  سلام
  من برای این دوره اسم کسی را به میان نمیارم ولی حداقل برای 5 دوره اینده نماینده گیلک زبان نخواهیم داشت.شک نکنید.واین ریشه درعملکرد بد ونزاد
  پرستانه برادران گیلک زبان مادارد.

 85. نام شما گفت:

  باسلام شیرازی هستم پشتیبان ولایت فقیه باشید تابه مملکت شما اسببی نرسد حرف اول آخر مردم میزنن فقط بهروزي فر و من وتمام مجريان دست اندرکار من به بهروزي فر رای خواهند داد باید فومن وشفت از هرگونه آلودگی پاک شود وبه حقوق مردم احترام گذاشته شود اگر کسی بودجه کشوررا صرف امیال شخصی خودکندباید مجازات سنگینی رو متحمل شود امیدوارم رهبرمان را واقعی دوست داشته باشیم نه ازبرای ریا. لبیک یاخامنه ای لبیک بسم رب الشهدا وجانبازان ایران عزیزم درود برایران ایرانی باتشکر

 86. نام شما گفت:

  این حرف ها زیاد جالب نیست چا بیخود با آرامش خودتان بازی می کنید پس هرکه آرا را به خودش اختصاص داد نماینده همه ما میباشد

 87. نام شما گفت:

  با سلام اگر عاشو ری بگذارد واینها را ضد انقلاب معرفی نکند چشم انداز خوبی برای فومن می شود ترسیم کرد.

 88. نام شما گفت:

  درود و سلام بر مهدی افتخاری عزیز ، بی صبرانه منتظر سخنرانی حاج مهدی در صبح روز 28 صفر در سقاخانه هستیم

 89. با سلام و درود به همه عزیزانی که برای سرنوشت ولایت خودشان نظر می دهند. دست مریزاد. چقدر از این بابت شادناک می شوم. چرا که فرجام چنین خصلتی به پایانی نیک ختم می شود. گاه تجارب و همدلی و بحث و گو وگفت حتا اگر اندکی کژ و اشتباه هم باشد تمرین دمکراسی و آگاهی سیاسی را بدنبال دارد.شهر و روستا ومنطقه ای زنده است که مردمش با هر سطح سواد و علم و تحلیل به سرنوشت و سعادتش علاقه مند و عملن حاضر باشند. خوب همه که درس سیاست نخوانده اند. میزان سواد و تمایل به امور سیاسی هم که کرا حضور نمی خواهد. نگارنده به این احجساس مسئولیت احترامی ژرف می گذارم.
  2= کاش صدا و سیما دراین موضوع وارد می شد وتا حدودی الف بای سیاست را توضیح و توصیف می نمود. مهم نیست که استاد وگوینده که و از چه قشری بود. زیرا تا حدودی مسایل اولیه همه تاندیشه ها در باب انتخابات و رای یکسان است. و در عرصه پیشرفته تر مسایل تخصصی پرفشنال می شود که می توان از بلذده جویا شد. این قلم بزودی و درابعا وسیع و با سرعت بسیاری از مسایل لازم را مطرح خواهم نمود. امید که خیر باشد.درواقع هر کسی که احساس می کند اندکی بیش برابن موضوع مسلط است باید که چنین نماید.
  3= بنده با اسم و امضای آشکار خود بابید شفاف صادقانه عرض نمایم که معدود کشورهایی مانده اند که به این شیوه یعنی هر کس با قیافه و تیپ و تعریف و تمجید و یا نفرین و بد گویی و پول و یا مهربانیت و متواضع گری و مثلن به خوب بودن شهره و یا استادو اهل درس و مشق و یا اهل فضل و کرامات و ..غیره می خواهد که به مجلس قانون گذاری برود انقدر که دیگر حتا برای همگان عادی و بلسویه و صحیح می نماید. متاسفانهاینگونه نیست ووتمامی کشورهای توسعه یافته ثروتمند و موفق و شاد و سلامت وخوشبخت فقط با ایجاد حزب حال چپ یا راست مذهبی یا کارگری ؛ طبقه ای یا قشر ثروتمند و صاحبان سرمایه های کلان یا تولید گران زحمت کش و غیره که با روئسای خاص خودشان و آموش های لازم و داستانی طولانی یک فرد مشخص و شناخته شده و با تضمین تمام اعضا به نامزدی مجلس می رود. بنابراین هیچکس اصطلاحن با من بمیرم تو بمیری و قسم و آیه که من خوبم و فلان اصلن حرفش را نمی زند . پس یک فرد وارد حزب موردعلاقه و یا وابسته به زندگی خود شده و در دراز مدت که از هر لحاظ وجه شد. اخلاق شعور کار یزما و هوشمندی توانایی جسمی و اعصاب و حوصله و دانش عمومی و تخصصی و درس خوانده علم سیاسی و جامعه شناسی و …. بسیار روندی که امتحانش را برای مردم پسداده باشد با ضمانت هیئت رئیسه حزب معرفی شده و تمام چهار سال با تمام توان توسط نخبه گان سالمند خویش به او درانجام روزانه و ساعات کار کمک می کنند. تا حزب اومحبوب و خود ان نامزد هم محبوب مردم شده و کارها روال عالی بگیرد. خود نامزد هم بریا اینکه باز هم حزب اورا در دوره ه یبعد انتخاب نماید از جان و فکر و وقت و زندگی خویش تمام مایع میگذارد.و …
  5= داستان مفصل است و در مقالات خود اینجا اگر مدیران و زحمت کشان بهجت نیوز تمایل داشتند و یا سایتی ( درگاه خبری ) دیگر و یا مطبوعات محلی به توصیف ساده همراه با مثال بخصوص از کشورهای در حال توسعه جدید خواهم نوشت.
  6= اما با همین شرایط موجود ایران و گیلان و فومن روندی برای یک انتخاب خوب وجود دارد که مقاله مفصلی بنام (ملاک انتخاب…)روز گذشته در اختیار آوردگاه صبح فومن قرار داده ام که اگر منتشر نشد در اختیار درگکاه محترم بهجت نیوز قرار می دهم تا این عزیزان علاقه مند مطالعه بفرمایند و امید که با هوده باشد.
  7= پس درهمین شرایط نیز نه با انالیز بسیار پیچیده ومشکل اما می توان تا حدودی به بهترین ها رسید. بهر حال همه این نامزدها هم ولایتی ما بوده نه بد نه دشمن و نه مرموز و نفوذی و از این واژه های که تازگی مد شده می باشند فقط انچه که صرف کردباید که برگزید. اینهم راه های خود را دارد که نه کوتاه و سبکرانه بل اندکی با حوصله بایدکه پیش رفت. می دامئوخستگی و مدت طولانی خواندنونوشتن امروز وسرعت در نگارش غلط های تایپی این متن دارد که پوزشم را از پیش بپذیرید.
  9 = موارد دیگری نیز است که خدمتتان خواهم نگاشت. به خدا می سپارمتان. با احترام کوروش مهیار روزنامه نگارو نویسنده فومنی درگیلان

 90. فومنی گفت:

  در شهر فومن این همه گزینه انتخاباتی خوب هست وقتی کسانی مثل سردار جلايي میدان را رها می کنند (قصد توهین ندارم )به راحتی هرکسی خودش را نامزد انتخاباتی می کند.

 91. بنده خدا گفت:

  ظاهرا آ قاي جمشیدی جمشیدی عضو شورای شهر رشت هم از گزینه های انتخاباتی هست

 92. ناشناس گفت:

  امیدوارم اقای افتخاری رای بیاورن

 93. ناشناس گفت:

  فقط اقای افتخاری

 94. فومنی می گه گفت:

  فقط خاکساران

 95. مهندس گفت:

  فقط حاج محمد مهدی افتخاری

 96. ناشناس گفت:

  فقط افتخاری اصلاح طلب

 97. مهران گفت:

  سلام.حاجی ناصر عاشوری باز اوله.دوستان این همه کارخوب ایشون به چشم نمیاد واقعا؟ایشون واقعا امیرکبیر گیلان هستن.افتخار فومنه.رای همه ما حاج ناصرعاشوری

 98. شبیر گفت:

  باسلام و خسته نباشید .انتخابات فومن و شفت ،قومی و قبیله ای شده -با آگاه کردن مردم دو شهرستان دنبال فردی باشیم که تمام معیار های یک نماینده مردمی و پاک دست و انقلابی را داشته باشد. تا هم از نظر پیشرفت عمرانی شهرستان های فومن و شفت و هم با خرد جمعی نمایندگان استان و کشور توان قانونگذاری خوب جهت رفع مشکلات بیکاری و .. رفع گردد.ان شاء الله