کد خبر: 12059تاریخ انتشار : 8:46:02 - شنبه 2 آگوست 2014

تهمت استبداد به نظام اسلامی در هفته نامه نماینده فومن!/آقای عاشوری پاسخگو باشد

چندی پیش هفته نامه فومنات در گفتگویی جنجالی مطالبی را مطرح نمود که در همین راستا مجمع یاران انقلاب اسلامی شهرستان فومن در بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان دادند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از هشت دی نیوز ؛ متن کامل این بیانیه که روز گذشته پس از اتمام نمازجمعه های فومن […]

چندی پیش هفته نامه فومنات در گفتگویی جنجالی مطالبی را مطرح نمود که در همین راستا مجمع یاران انقلاب اسلامی شهرستان فومن در بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان دادند.
به گزارش بهجت نیوز به نقل از هشت دی نیوز ؛

متن کامل این بیانیه که روز گذشته پس از اتمام نمازجمعه های فومن و شفت توزیع گردید به شرح زیر می باشد:

در مطلبی از هفته نامه فومنات به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی آقای ناصر عاشوری، نماینده فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی ، نظام اسلامی ایران به عنوان یک نظام استبدادی ، قلمداد گردید!!

در شماره ۱۹۵ روز سه شنبه ۲۴ تیر ۹۳ ( صفحه ۳ ) این نشریه در مصاحبه با « رضا کاظمی   »با عنوان جعلی « فعال فرهنگی، سیاسی شهرستان فومن » ! که با موضوع داعش وتحولات عراق چاپ گردید ؛ ضمن ارائه تحلیل های نادرست و مغرضانه در قسمت های مختلف این مصاحبه مانند : « … پیروزی شیعیان در عراق و روی کارآمدن نوری مالکی که بیشترین امتیازات را به بخشی از جامعه نشین شیعیان داد…» بعنوان مشکل اصلی ایجاد بحران در عراق !! (جواب سئوال اول) واینکه خواستگاه تفکر داعش را قرائتی از (شهید) نواب صفوی در کنار اخوان المسلمین و سیدقطب دانسته ! (جواب سئوال دوم) جمهوری اسلامی را مانند اخوان المسلمین فرقه ای از گروه های مختلف سلفی گری بیان نموده! (جواب سئوال سوم) و نیز جهت مطالعه بیشتر کتاب هایی از نویسندگان التقاطی مانند «هاشم آقاجری» ( وی به دلیل توهین و نفی عصمت ائمه (ع) بویژه حضرت زهرا(س) به ارتداد محکوم گردیده بود و نیز تقلید را کار میمون دانسته بود!) « حبیب ا… پیمان » (از اعضای حزب منحله نهضت آزادی) و … را بعنوان منبع مطاله معرفی نموده است، در جواب به سئوال های پنجم و آخر، بصورت رندانه و البته معاندانه ، نظام اسلامی ایران را بعنوان یک نظام استبدادی و ایران را فاقد یک «مدیریت حکومتی» معرفی نموده است!!

این فعال جعلی فرهنگی سیاسی فومن در جواب به این سئوال که آمریکا دنبال چه هدفی در عراق است ؟ (س پنجم) ضمن برشمردن سابقه نظام سرمایه داری در استثمار ملتها عنوان می کند : « … جامعه ما به علت فقدان اندیشه [!] و مدیریت حکومتی [!] و استبداد زدگی که از اوائل حکومت قاجار تا به امروز  [!!]  بوده است و »با بکار بردن قید «تا به امروز» جامعه ایران را در طول عمر ۳۵ ساله انقلاب اسلامی ، فاقد مدیریت حکومتی دانسته و در این مدت آن را «استبداد زده» معرفی می کند!! به عبارت دیگر ، نظامی که در آن «ولی فقیه» حاکم است به زعم بیان بیمارگونه وی ، ناکارآمد بوده و باعث استبدادزدگی جامعه ایرانی گردیده است!!

 نامبرده در لجن پراکنی و تهمت به نظام، پا را از این فراتر نهاده و در جواب سئوال آخر که چه تفاوتی بین شرایط ایران با دیگر کشورهای همسایه می بینید؟ عنوان می کند : « …مردم ایران باهوش ترین مردم جهان اند و با تمدن بسیار طولانی، اما « تا کنون » [!!] از دولت [ نظام ] های استبدادی برخوردار بوده اند … »!!وی باز هم با بکارگیری قید « تاکنون » نظام اسلامی را مجددا در بازه دولتهای استبدادی نشان می دهد!!

در ادامه می گوید : « با وجود همه اینها چندگانگی وتکثرگرایی ( بخوانید پلورالیزم !)در ایران موج می زند و در طول تاریخ هرگز نظام استبدادی[؟!] نتوانسته برای همیشه این تکثر را تبدیل به یک جریان مخصوص خودش کند. به همین خاطر می بینیم از درون همین دولتهای استبدادی[؟!] اصلاح طلبانی[!] برخواسته اند و نگاهی نو و طرحی نو برای جامعه در انداخته اند … » !! 

ما به هیچ وجه قصد پاسخگویی به چنین اظهارات سخیفی را نداریم . زیرا نه محتوای چنین افاضاتی و نه شخص گوینده آن ، ارزش پاسخگویی را ندارد! همچنین دنبال واکاوی رفتار سیاسی نماینده فومن وشفت نیستیم. زیرا ، سه دوره حضور در مجلس ، زمان مناسبی برای شناخت رویه سیاسی وی ، برای عموم مردم بوده است.

حضور در کنار سید محمد خاتمی در متینگ انتخاباتی سال ۷۶ در میدان ولی عصر (عج) فومن به موازات امضای بیانیه حمایت نمایندگان مجلس از ناطق نوری !! مخالفت با استیضاح مهاجرانی (وزیر ارشاد خائن وفراری دولت اصلاحات) در مجلس پنجم و تلاش برای پیروزی او در استیضاح و نیز نصب پرده تبریک برای پیروزی وی در استیضاح در جلوی مهدیه فومن !! ، حمایت همه جانبه وی از هاشمی در مقابل احمدی نژاد در انتخابات ۸۸!!!حمایت محتاطانه از احمدی نژاد در انتخابات ۸۸!! و اکنون نیز به اقرار خود در همین شماره هفته نامه (ص۲) از حامیان دولت روحانی در مجلس !! … تنها نمونه هایی از سیر رفتار سیاسی وی در طول مدت حضور در صحنه سیاسی می باشد. به طور خلاصه ، آقای نماینده ، از ارادتمندان ویژه به آقای هاشمی بوده و اشارات [!!] وی را در صحنه های سیاسی و اقتصادی نظام دنبال می کند ، بگونه ای که حمایت ایشان از دولت جدید را باید در همین راستا ارزیابی کرد!!

با تمام این تفاسیر، ما خطابمان متوجه مصاحبه شونده (کاظمی) و نیز نماینده فومن وشفت، به دلایل فوق نیست! بلکه روی صحبتمان با آندسته از حامیان و اعضای حلقه نزدیک به شخص نماینده می باشد که همیشه برای توجیه حمایت های خود از نماینده محبوبشان ، متاسفانه در اکثر موارد ، با ارائه دلایل بی پایه و به بدترین شکل اقدام به تکفیر نیروهای انقلابی مخالف سلیقه خود نموده اند !! جالب خواهد بود که اکنون با رخ دادن عامدانه چنین افتضاحی توسط نشریه فومنات ، توجیه این دوستان چه خواهد بود؟! در این باره سئوالات زیادی مطرح می باشد که بهتر است ، دوستان مذکور پاسخگوی آن باشند:

 1. مصاحبه نشریه فومنات با یک عنصر معاند نظام و از حامیان فعال حزب منحله نهضت آزادی در فومن (کاظمی) که بارها به جرم تبلیغ و اقدام علیه نظام بازداشت گردیده ، با چه هدفی صورت گرفته و به چه منظور وی را با عنوان « فعال فرهنگی سیاسی فومن » معرفی نموده است ؟! بعید است که گردانندگان نشریه فومنات بویژه مدیر مسئول آن (آقای نماینده) از مواضع ضد نظام وی که در این باب شهره شهر می باشد ، مطلع نبوده اند!!
 2. متن صحبت های رضا کاظمی که وقیحانه نظام اسلامی را بعنوان نظام استبدادی معرفی نموده ، چگونه توسط هیئت تحریریه نشریه ، تایید وچاپ گردیده است ؟! شاید میزان سواد و توانایی تحلیل هیئت تحریریه پایین بوده که منظور معاندانه مصاحبه شونده را نسبت به نظام تشخیص نداده و یا اینکه واقعا خود نیز با مصاحبه شونده هم نظر می باشند؟!
 3. با توجه به سمت گیری های چند ماه اخیر این نشریه ، بویژه پس از روی کار آمدن دولت آیا احتمال نمی رود که با چاپ چنین مطالب سخیفی ومصاحبه با چنین افرادی که نه برای اولین بار بوده ونه قطعا آخرین بار آن خواهد بود [!] حکایت از  پی ریزی وپیاده سازی سیاستی است که برخی از خواص مردود وزاویه دار[!!] با مبانی انقلاب و رهبری آن را طراحی نموده و جهت اجرای آن ، ارادتمندان و مهره های خویش را بسیج نموده اند؟!!! 

برای نمونه در همین شماره نشریه فومنات (ص۲) در مصاحبه با مدیرمسئول این نشریه (نماینده فومن وشفت) پس از آنکه لیست بلندبالایی از عملکرد جناب نماینده که به زعم وی باید با عینک واقع گرایی آنها رادید، ارائه می شود ، در سئوال آخر و بصورت هدفمند[!] پرسیده می شود : خیلی ها معتقدند استیضاح وزیر علوم ، سیاسی است ، نظر شما چیست ؟ پاسخ می دهد : « قبول دارم بخشی از آن سیاسی است . باید به وزیر وقت داد و هنوز زود است …» !!  منظور ایشان همان وزیری است (فرجی دانا) که با وجود تذکرهای مکرر به وی، جریان مومن وانقلابی دانشگاهها را چنان با داس ( ببخشید ، کلید) اعتدال درو کرد و بجای آنان ، عوامل فتنه ۸۸ و حتی مسببان ۱۸ تیر ۷۸ را جایگزین نمود که اعتراض رهبر معظم انقلاب ، علما ، ائمه جمعه و نخبگان انقلابی دانشگاهی را به دنبال داشت، تا جایی که در سفر به قم ، مراجع عظام تقلید به دلیل عملکرد نادرست وی حاضر به پذیرش او نشدند!! آنگاه نماینده فومن و شفت و مدیر مسئول این نشریه ، استیضاح این وزیر را سیاسی کاری دانسته و مدعی دادن فرصت بیشتر به او می شود!! که صدالبته باید به وی فرصت داد تا براحتی بتواند کار ناتمام خود را تمام نماید و باقیمانده نیروهای انقلابی دانشگاهها را درو کرده و مهره های آنچنانی را جایگزین آنان نماید، تا زمینه برای حرکت های بعدی [!!] مهیا شود !!

در این باره فقط همین بس که یکی از سران فتنه (خاتمی) در نشست هفتگی چندی پیش اصلاح طلبان ، ضمن تمجید از اقدامات شجاعانه [!!] همین وزیر علوم ، عنوان نموده که با اقدامات فعلی انجام شده توسط وزیر علوم ، دانشگاهها از رکود خارج شده و در آینده ، تحرکات خاصی [!] برای اجرای برنامه های سیاسی مان در دانشگاهها بوجود خواهد آمد!!

دوستان گرانقدر وعزیزان حلقه نزدیک به جناب نماینده ؛ ما ، اکثریت شما خوبان را با وجود اختلاف سلیقه ، از جریان مومن وانقلابی شهرمان می دانیم . سوابق و زحمات کم نظیر شما در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نبوده و این را نیز خوب می دانیم که شما هم چه اندازه ، مورد کینه و غضب معاندان نظام قرار دارید. اما این تناقض را چگونه حل کنیم که با دارا بودن چنین سوابق درخشانی، موید جریانی در شهر شده اید که آنگونه که رفت عمل نموده و می نماید؟!! براستی چه توجیهی را می توانید برای گاف اخیر نشریه فومنات و عوامل آن اقامه نمایید؟!! شاید این دلیل را بیان کنید که مصاحبه مذکور بدون هماهنگی با مدیرمسئول چاپ گردیده که این توجیه نیز قابل قبول نمی باشد! زیرا ما در نشریه «پیام ۸ دی» با نشان دادن آن خبط رسانه ای نشریه فومنات ، به مدیر مسئول آن (جناب نماینده) توصیه کرده بودیم که برای اینکه دیگر شاهد چنین افتضاحی نباشیم ، بهتر است قبل از چاپ هر شماره ، نظارت بیشتری بر محتوای نشریه خود داشته باشد ! اما تسلسل گاف دادن های این نشریه ، خبر از واقعیت تاسف باری می دهد که مصاحبه اخیر تنها نمونه ای از آن می باشد !!

دوستان عزیز وانقلابی ؛هر خطا و یا هر ترک اولویتی که از ما در تشخیص جریان درست و اصولی و مبارزه با «جریان نفاق» سر زند ، بی شک ضرر آن متوجه نظام و انقلاب خواهد بود. چگونه قابل تحمل است که با مساعدت عوامل نشریه جریانی که شما حامی آن هستید، نظام مظلوم ما توسط یک عنصر معلوم الحال، به استبداد متهم می شود ؟!! همان نظامی که حاصل مجاهدت های امام (ره) و ثمره خون هزاران شهید و ایثارگری های جانبازان و آزادگانی مانند شما خوبان می باشد. با شناختی که ما از شما داشتیم ، منتظر ماندیم تا خود شما پیش قدم شده تا با سیر نادرست چنین جریانی برخورد مناسب را صورت دهید . اما هر اندازه منتظر ماندیم متاسفانه واکنش مناسبی در این زمینه مشاهده نکردیم !

امیدواریم که همه ما با تشخیص بجا و بموقع ، بدور از هرگونه تعصب های نابجا و حب و بغض های نادرست، با درک شرایط حساس فعلی انقلاب و منطقه و نیز با سد نمودن راه بر سوء استفاده بدخواهان و معاندان نظام، در مسیر وحدت حول محور ولایت و مبانی انقلاب قدم برداریم که این نیاز واقعی و ضروری نظام وخواسته همیشگی رهبر عزیزمان است.

و در آخر از دادستان محترم، شجاع و مستقل دادگستری شهرستان فومن تقاضامندیم ؛ بعنوان نماینده مدعی العموم، جهت متنبه نمودن عوامل خاطی این نشریه ودفاع از حیثیت نظام اسلامی در برابر تهمت ناروای وارده، طبق قانون، برخورد قاطع ولازم را مبذول داشته، تا درس عبرتی برای تمام کج اندیشان و بدخواهان انقلاب اسلامی ومایه دلگرمی برای یاران ودوستداران آن باشد. انشاء ا… 

 

والعاقبة للمتقین

مجمع یاران انقلاب اسلامی شهرستان فومن

 1. يك فومني گفت:

  بسيار متاسفيم براي اين افراد و اين نشريه!

 2. نام شما گفت:

  هم برای این نشریه متاسفیم هم برای نویسنده ی این بیانیه

 3. بی گناه گفت:

  سلام
  لعنت به منافق…. توی این شهر همه مردن!!!
  گلی به جمال این بچه ها.. شیر بچه های خمینی کبیر
  منتظر باشید الان کامنت های عقده ای اون آقایون که ماهیتشون معلومه شروع بشه!!
  دیگه بسه لعنت به منافق

 4. شهروند گفت:

  سلام-براي نماينده فومن متاسفيم

 5. مدیرمسءولش دیگه وقتش شده به شغل قبلیش برگرده

 6. فومنی گفت:

  انقد مثل ابو موسی اشعری برای طرفین تاسف نخور!مرد باش طرف حق باش.اینکه یه مجمع پیدا شده خیانت و مفاسد این شهر رو به مردم میگه تاسف داره یا خاین و مفسد؟تاسف امثال شما برای اینه که نمیخواین اب گل الود بشه تا هم از توبره بخورین هم از اخور.تاسف اینجاست که تعصب و غیرت دینی و اسلامی و انقلابی فدای منافع شخصی وامیال سیاسی شده. تاسف اینجاست که هرچقدر ایه و دلیل وحچت اورده میشه بازهم امثالهم در خوابین. البته بخواب زده را با تلنگر بیدار نمیشه کرد….

 7. شاکی گفت:

  شیوخ و متنفذین واهالی به اصطلاح با بصیرت شهر.دیگه دلیل شما برای حمایت چیه؟حفظ نظام و ارزشها و انقلاب و امام؟؟؟؟اقایون مردم فهیمده اند بیش از این زیر بیرق این شخص سینه نزنید دم خروس ولله خیلی وقته که پیداست….خیلی هامون تو خیلی از ادوار انقلاب بخاطر قبار الود بودن فضا نتونستیم مسیر همون اول تشخیص بدیم تانیمه بیراه رفتیم برگشتیم.مثل جریان بنی صدر تخریب بناحق شهید بهشتی فتنه 88 وغیره.مهم اینبود فهمیدیم اشتباست و برگشتیم.ملت فومن اگه دیگه مسیر درست رو نخواین برین هرگز شمارو نخوهند بخشید….جداکنید خودتون و خطتون.

 8. محمدعلی گفت:

  شما که محاکمه صحرایی کرده اید دیگه چرا دادستان بیاد وسط!حالا نشریه ایی گزک داده تا شما حرف ها و تهمت های 5 سال گذشته را تکرار کنید. دلتان پوسید از بس فحش هاتان را در دل نگه داشتید تا بلکه بهانه ایی برای بیرون ریختن آنها بیابید. البته پیام دهندن از نزدیکان عاشوری نیست شک نکنید ولی آیا حاضرید اجازه دهید نویسنده محترم از خود دفاع کند؟

 9. نام شما گفت:

  اين اقدام نادرست و نابجا دل ما را به درد آورده است

 10. مدیر سایت گفت:

  دوستان لطفا با چند اسم مختلف نظر نگذارید …

 11. چرا متن قبلی منو اصلاح کردین؟؟ ؟
  اونو چه به نماینده و مدیر مسیولی

 12. نام شما گفت:

  ای آقای متاسف همیشه مثل تو در این شهر زیاده!!
  ناهار رو سر سفره معاویه میخوری نماز رو پشت علي ع
  مرد باش و آزاده
  البته حق داری چون بهت پول میدن مجبوری دیگه برارجان

 13. نام شما گفت:

  آقای محمدعلی صددرصد حرف شما درسته
  ما برای همیشه کینه منافقین رو در دل داریم!!!!
  منتظریم تا ضرب شصت حزب الله رو در هر اشتباهی بهشون نشون بدیم
  تو ناراحتی؟!!

 14. توروخدا حساب اطرافیان آقایان نماینده به اصطلاخ پیرو ولایت فقیه رو از شخص ایشان جدا بدونید.
  بخدا الان اطرافیانش بیش از یکساله واسش تره هم خورد نمیکنن، چه برسه در جهت دفاع از ایشان مطلبی بگذارند.
  ایشان دیگه الان باید به فکر اون دنیاشون باشه
  اگرهم اعلام بی اطلاعی میکند، متاسفم برای ایشان که یک هفته نامه را نتوانسته مدیریت کند، چه برسه به مدیریت و نظارت یک شهر…

 15. نام شما گفت:

  آقای محمدعلی عزیز
  صددرصد درست فرمودی
  حزب الله مترصد اشتباه منافقین است تا ضرب شصت حزب الله رو بهشون بفهمونیم
  تو ناراحتی عزیزم؟!!
  ما از منافقین کینه داریم الی الابد…
  تو ناراحتی داداش؟!!!!

 16. برای خودتان تفسیر نکنید بگذارید نویسنده از خود دفاع کند. شما محاکمه نکنید اگر هم نقدی شده به برکت همین نظام و انقلاب است نظام بیشتر استحکام می یابد.

  • فومنی گفت:

   اقای امین فومن. تهمت و نقد خیلی باهم متفاوته…نقد را باید به نقد کشید و تهمت را پاسخ داد. کسی هم محاکمه نکرده و فرصت پاسخ ازش نگرفته . محضر دادگاه بهترین مکان برای پاسخگویی هستش. اگر تبریه شد از نویسندگان بیانیه اعاده حیثیت کنه

 17. منصور گفت:

  واقعا متاسفم بابت این تفسیر و کوته نظری. یکطرفه به قاضی نرید یک مطلب که این همه سروصدا نداره . شماها مخالف عاشوری هستید و از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایشان استفاده می کنید. چرا مطلب این هفته ایشان یعنی «هم غزه و هم لبنان جانم فدای اسلام را برجسته نمی کنید و همواره مته به خشخاش می گذارید.

 18. پوزش گفت:

  هی بهجت نیوز
  دستت درد نکنه
  اگر نبودی این اخبار رو از کجا باید متوجه میشدیم
  برید پاسخ اقای عاشوری رو هم درباره این شب نامه بگیرید ببینید چی میگه

 19. محمدعلی گفت:

  بله قربان من ناراحتم از اینکه در این مملکت هرکس برای خودش می دوزد و بدقواره هم می دوزد.ملاک تشخیص شما از منافق چیست جانم؟ میدونید چند مصداق برای ورود بسیاری از مدعیان تقوا در جرعه منافقان می توان ارائه کرد؟
  تقوا پیشه کنید و از خدا بترسید و منتقد را منافق ننامید و آخرت خود را فدای دنیای دیگران نکنید و مهم اینکه خشنونت را مساوی دفاع از ارزشها ندانید. حالا چرا نوشته آقای کاظمی را در همان نشریه نقد نکردید؟ اصلا توزیع نوشته شمادر نماز جمعه اخلاقی بود ؟ سوال ها زیاد است . آری جانم من ناراحتم که عقل و منطق در این کشور چندان خریدار ندارد!من ناراحتم که قانون حرمت ندارد! من ناراحتم که …

 20. نام شما گفت:

  شعار هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام، سرلوحه همه متست چیزی که خلاف عرفه کاری هست که تو هفته نامه آقای نماینده شده، صد درصد شک نکن اگه همین مطلب در همین سایت یا هفته نامه چهاردی هم چاپ میش برخورد ما همینطور بود شایدم بیشتر موضوع تهمت به نظام که دیگه جای هیچ توضیحی نداره که شما میگی یا به نویسنده فرصت دفاع بدیم یا اینکه میگین داریم عاشوری رو تخریب میکنیم.
  اگر قرار باشه همه جاهایی که شعار هم غزه هم لبنان رو تو سایت بذاریم که دیگه سایت پر میشه.
  به نظر من نه اینکه نباید به نویسنده حق دفاع داد بلکه نباید حق نفس کشیدن به بانیان و مروجان این مطلب ضد انقلابی شد
  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 21. نام شما گفت:

  نویسنده ی این بیانیه که همه میدونن کیه آیا برای رضای خدا این مطلب رو نوشته؟
  فکر نمیکنم
  چون بیشتر از اینکه در این بیانیه از استبدادی نبود نظام اسلامی دفاع کنه و جواب کاظمی رو بده دنبال زدن عاشوری بوده
  وگرنه مطالبی که هرهفته بصورت کنایه آور توسط چهار دی منتشر میشه خیلی بدتره
  چرا اونجا از نظام دفاع نمیکنید

 22. محمد گفت:

  افراطیون همواره دنبال جنجال و حاشیه هستند. اقایون اگه مطلبی دارین خوب جوابشو بدین چرا بدنبال اعدام هستین!!؟ عزیزم خودتونو کاسه داغ تر از اش نکنید تفسیر به رای نمودید.

 23. حسین گفت:

  من شک ندارم که نویسنده بیانیه خدا را در نظر نگرفته البته خدا را شکر که قدرت دست شما نیست. تفکر خشونت گرای شما ایران را تبدیل به سوریه و عراق می کند . البته جنابان ق و الف و… اگر قدرت دستشان بود . پست داشتند ملالی نبود . عاشوری بد نبود اگر نمازش را حتما بالامحله می خوند.

 24. عباس گفت:

  این کامنت ها نشان می دهد که افراطیون چقدر شکست های انتخاباتی پی در پی کینه به دل دارند. اینها با ترفندها بدنبال اهدافی هستند. می خواستم عرض کنم که هرگز به این اهداف نخواهید رسی.

 25. حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) می فرمایند مرد خوب با خبر خوب و مرد بد با خبر بد می‌آید؛ یعنی افراد خوب، کلام‌شان نیز خوب است برخلاف افراد بد که از دهان‌شان توهین و غیبت و تهمت خارج می‌شود.
  خداوند در سوره نساء آیه 112 می فرماید: «من یکسب خطیئة أو إثما ثم یرم به بریئا فقد احتمل بهتنا و إثما مبینا: و کسى که خطا یا گناهى مرتکب شود سپس بیگناهى را متهم سازد بار بهتان و گناه آشکارى بر دوش گرفته است.»
  اولا: ادب حکم میکرد که اگر مشکلی وجود دارد در همان نشریه نقد ، بحث و بررسی گردد . در صورت عدم همکاری و امتناع دست اندرکاران آن نشریه اقدام بعدی از سوی معترضین انجام صورت میپذیرفت .
  ثانیا: اگرمعترضین کمی تفکر و تعقل می نمودن و کمی نگرش میداشتن ترجیحا از ادبیاتی در نگارش خود استفاده میکردنند که نشان دهنده جنگ علنی آنها با نماینده فعلی شهر (و 45000آراء مردمی) بر سر کسب قدرت میز نمایندگی نباشد . کاملا مشخص است که نظام بهانه است و جنگ برسر میز نمایندگی شهر است (الحمدالله مردم دیگر با اینگونه بازیها آشنایی کامل دارند)
  ثالثا: با توجه به معاند نمودن علنی نماینده در بیانه سوال پیش می آید که تشخیص اینکه ایشان معاند است با آقایان بیانه نویس است ، یا با کسانیکه متولی امر تشخیص اینگونه مسائل هستند؟
  آقایان بیان نویس اگر کمی بیشتر پیش روی کنند احساس نمیکنند که خود باعث می شوند تا عوام را نسبت به قوه تشخیصی نظام بی اعتماد کنند .
  آیا این نظام بزرگتر ندارد ؟ آیا این نظام دستگاه های امنیتی و نظارتی ندارد که هرکسی برای خود بیرق دفاع از نظام را بلند میکند ؟
  در نهایت باید بگوییم که جالب است آقایان بدانند نسل جوانی که از خیلی از مسایل ارزشی دور گشته اند اما رصد کننده های خوبی هستند . و جالبتر اینکه دعوای همرزمان جبهه ها را بر سر بدست آوردن کرسی قدرت به هر قیمتی را خوب رصد میکنند . وعزم خود را برای جهت گیری های اشتباه خود بیشتروبیشتر میکنند .
  آقایان از ماست که بر ماست

 26. نام شما گفت:

  در یک قسمت متن نوشتین “…بویژه پس از روی کار آمدن دولت….” !
  آیا شما با این دولت و رای مردم مشکل یا ناسازگاری دارید؟
  بهتر است هنگامی که حرف از پاکی به میان میاورید و اینچنین ادعایی دارید در انتخاب واژگان خود دقت کرده و سلیقه های شخصی تان را مداخله ندهید. از آنجایی که سایت شما نیز خبرگزاری هست این روند کاملاً در تناقض میباشد. اگر میخواهید عقاید خود را بیان کنید مطمئن باشید یک خبرگزاری جای این کار نیست…!

  • مدیر سایت گفت:

   دوست عزیز این بیانیه ارتباطی به بهجت نیوز ندارد و توسط مجمع یاران انقلاب اسلامی منتشر شده

   • نام شما گفت:

    یعنی میفرمایید کاملاً بی ارتباط با شماست؟ اگر بدین صورت باشد که سایت شما بیشتر زیر سوال خواهد رفت که چرا همچنین مطلب جنجال آمیزی را منتشر کرده و در برابر هزاران کاربر قرار داده!
    اگر یک خط از این مطلب هم نادرست بوده و به شکل تهمت باشد مطمئناً در دنیای دیگر علاوه بر نویسنده (که مشخص نیست چه کسی است!) شما باید پاسخگو باشید که اذهان عمومی را نسبت به این فرد تغییر داده اید

 27. محمدعلی گفت:

  قربان حرف خوب (به دور از جریانات ) را سرمشق قرار دهید و اضافه نروید.

 28. نام شما گفت:

  بعضی از دوستان طوری برخورد میکنند که هیچ اتفاقی نیفتاده و به نظام تهمت زده نشده !!!!!!!! ویا چون در نشریه نماینده این مطلب درج شده قابل نقد نیست !!!!!!!!!! ویا اصلا نماینده از خطا و اشتباه به دور است !!!! و اگر خطایی رخ داد کسی نباید از ایشان انتقاد کند !!!!!!!!!!!
  جند سئوال :
  1- اصلا این شخص چه فعالیت سیاسی فرهنگی مثبتی در همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است ؟!
  2- آیا ایشان از مجرمین ودستگیرشدگان فتنه 88 نبودند؟!
  3- مصاحبه از این شخص به چه نیتی در نشریه آقای نماینده صورت گرفته؟!
  4- مگر مسئولیت مطالب چاپ شده در نشریات برعهده مدیر مسئول آن نشریات نمیباشد ؟!
  5- چرا با منتقدین به این مصاحبه ، اینچنین برخورد قهری میکنید و تهمت های ناروا میزنید ؟
  در نهایت بنده در کمال بیطرفی و خواندن نکات این بیانیه از مجمع یاران انقلاب تشکر میکنم که جلوی هر شخص یا جریانی که قصد به انحراف کشیدن آرمانهای انقلاب را دارد با شجاعت می ایستد و از هیچ شخصی واهمه ای ندارد .

 29. نام شما گفت:

  قشنگ معلومه که چند نفر با نامهای مختلف کامنت میذارن
  آقای مدیر سایت

 30. مجید گفت:

  کسی که به این نظام تهمت استبداد می زنه ، جوابش نقد نیست بلکه محاکمه است!! چطور بعد از 35 سال عزت آفرینی توسط این انقلاب ، بعضی ها کینه توزانه بهش تهمت استبداد می زنن ؟ آیا مدیریت حضرت امام و رهبری مغظم انقلاب استبدادیه ؟! واقعا شرم هم بعضی وقت هاچیز خوبیه! اونهایی هم که این تهمت رو منتشر کردند قطعا بی نظر هم نبودند ! همین نشریه فومنات در شماره های قبل سینه چاک شجریانی شده بود که توی بغل گوگوش و مجریان بدکاره بی بی سی فارسی جا خوش کرده ! کسی که پخش صداشو از صدا وسیمای جمهوری اسلامی باعث ننگ برای خودش دونسته بود! نفاق هیچ وقت دوام نداره ! بالاخره حقایق یه روزی برای همه مشخص می شه !آیا اون حامیان نزدیک نماینده که ادعای انقلابی گری دارن جز شرم چیزی براشون باقی مونده؟! این تذهبون؟! در ضمن اون شناختی که من از بچه های مجمع یاران دارم ، شجاعانه حرفاشونو همیشه زدن ! کاری که خیلی از مدعی های گند دماغ نتونستن از خودشون نشون بدن! همیشه این بچه ها مورد تهمت و توهینند که یا اینوریند یا اونوری! اما گذشت زمان صداقت وصلابت اونهارو داره برای همه ثابت می کنه!

 31. مجید گفت:

  در ضمن بعنوان یک شهروند فومنی از دادستان محترم فومن تقاضامندم ، بدور از هرگونه ملاحظه از حیثیت نظام در مقابل این تهمتها دفاع کرده وبرخود قانونی رو در حق مسببان این حرکت منافقانه اعمال کنه که قطعا این عرصه امتحان بزرگی برای دستگاه قضاء خواهد بود!!

 32. شما در حدی نیستی که در خصوص شجریان استاد اواز ایران نظر می دی؟ خواهشا ادب را رعایت کنید!!

 33. محمد رضا گفت:

  این افراطیون دلشون از جای دیگه پر است اینها همان دلواپسان هستند که هشت سال کشور را اداره کردند و برای ما تورم 45 درصدی را ارمغان آوردند. در دوران اقای شجاعی فرماندار که پرده نماینده فومن و شفت در جهت محکومیت فتنه پایین کشیده شد هیچ عکس العملی نشان ندادند حالا برایما نظام را بهانه قرار دادند و می خواهند از نماینده انتقام بگیرند.

 34. محمدرضا گفت:

  سلام نماز جمعه سیاسی هست ولی نباید از گروههای سیاسی حمایت کنه .اقایی که نوشتی نمازجمعه بعد سیاسی داره شما نمیتونید به کسی حق بدید یا ندید.حواستون جمع باشه.وقتی شما نمیفهمید نمازجمعه یعنی چه واقعا باید براتون تاسف خورد.نمازی که با مشرف شدن مهدی فاطمه واجب میشه بعد اونوقت….به نظر من اقای محترمی که این جمله رو نوشته که اگر یکماه نماز برگزار نشه تاثیری نداره به نظرم ضد ولایت فقیه هستش.ضمنا چرا فضای سایت رو به چالش میکشید؟نباید توهین کنید به همدیگه.اقای باوفا به نظرم از حق نماز جمعه و تهمتهایی که دارند میزنند دفاع کرده.

 35. صالحي گفت:

  اول دست مريضاد به بهجت نيوز كه همه كامنت ها را گذاشت.
  مي خواهم بگويم كه در كجاي اسلام يك انسان را بخاطر نقد كردن به سلاخي مي كشند؟مگر امام علي (ع) همان امامي نبود كه مي گفت تا خوارج دست به شمشير نبرند با آنها نمي جنگم و حتي آنها پاي منبر اميرالمومنين مي نشستند و بعضي وقتها به ايشان توهين مي كردند؛كاملا مشهود است كه تنظيم كنندگان بيانيه مجمع ياران انقلاب اسلامي دنبال زدن عاشوري براي رسيدن به منافع سياسي خود هستند!نويسنده اين مطلب معاند نظام است؟تشخيص عناد با نظام بر عهده چهار نفر آدم از يك مجمع هست يا به تشخيص نهادهاي مربوطه؟!واقعا قباحت دارد كه بعضي ها در قرن 21 باز هم مي خواهند با شمشير به جان ديگران بيفتند و ردپاي گروههايي مثل داعش در آنها به خوبي پيداست وگرنه به نويسنده مي گفتند بيا تا با تو مناظره يا مجادله كنيم.حق نگهدارتان

  • مدیر سایت گفت:

   دوستان عزیز لطف کنید نظرات خودتون رو به دور از هرگونه توهین و بی احترامی مطرح کنید

 36. نام شما گفت:

  واقعا از بهجت نیوز باید تشکر کرد

  دقیقا این تفکرات باعث شده که ایده کرسی های آزاد اندیشی در کشور پا نگیره
  هرچند نویسنده ی آن مقاله و ضدیتش با نظام مشخصه اما روش برخورد آقایانی که پاسخ دادن هم درست نیست
  به دلایل متعدد این روش شما برای جامعه ی امروزی قابل قبول نیست
  هرچند شماها در جلسات خصوصی خودتون فکر میکنید با این بیانیه فتح الفتوح کردید و عاشوری رو زدیذ

 37. فومنی گفت:

  گویا اقای صالحی علاقه بیشتری به جنجال ودرگیری شمشیر شمشیر کشی و داعش دارن!کدام شمشیر کشی کدام درگیری حضرت اقا؟؟دادن جوابیه بصورت کاملا محترمانه و بدور از ادبیات سخیف و با رعایت موازین حقوقی نوشتار انهم برای روشنگری عامه و دفاع از نظامی که مضلومانه مورد تهمت واقع شده شمشیر کشی و درگیری معنی میشه؟؟من نمیدونم چرا طیف شما تعریف از نقد وتفاوت ان با تهمت رانمدانند…اگه قبول زحمت کنید ی نگاه به فرهنگ لغت بکنید دستتون میاد. اقاجان ایشون تهمت زده نقد نکرده و بر اساس شرع و قانون تهمت قابل پیگیری و محاکمست.عاشوری من غیر این گاف های رسانه ای باید محاکه شود وانشالله نزدیک است….

 38. نام شما گفت:

  حلال بفرمایید
  بنده چیز دیگری شنیده بودم

 39. علي رضا گفت:

  آفرين به بهجت نيوز كه فكر مي كنم بهترين سايت گيلانه چون همه نظرات را تا جائيكه حريم ادب و احترام داش رو گذاشت،واقعا اون كس يا كسانيكه بيانيه نوشتند كمي به سابقه پدران خود نگاه كنند!!خيلي زشته كه بخاطر يك نظر اين همه داد و جنجال بوجود بيارن،كاظمي مطلب نوشت شما هم قدرت داشته باشيد مطلب بنويسيد نه اينكه از زور سازماني و مناصب و نفوذ هاي خود براي يه آدم با آبرو سوء استفاده بكنيد،كاظمي اگر معاند نظام بود مردم را به انتخابات دعوت نمي كرد؛جوانان را به راه راست معرفي نمي كرد؛به خواندن كتاب؛به صبر و بردباري در مقابل كمي و كاستي ها؛به حفظ تماميت ارضي كشور؛كاظمي با مخالف خودش با محبت و مهرباني ميشينه اما شما ميخواين مخالف خودتونو دار بزنين

 40. علی گفت:

  واقعا جای تاسف دارد کسانی که با یک هنرمند موسیقی دان و استادد اواز که سالها برای موسیقی اصیل کشور زحمت کشیده مخالفند و هزاران برچسب ناچسب بهش می زنند بخاطر اظهار عقیده، انتظاری دیگری از انها نمیره؟

 41. فومنی گفت:

  جناب علی رضا خان تهمت استبداد انهم به نظامی که بنیانگذار ان خمینی رض و استمداد ولایت ایشان حضرت ایت الله خامنه ای و ریسان دولتی جون رجایی و باهنر رح بر اشفتن نداره؟ بعد مثل اینکه شما یا خوب بیانیه رو مطالعه نکردید یا از درک درست فحواش عاجزین. اگر دقت مجدد کنید نوسندگان با بیان((از دادستان محترم، شجاع و مستقل دادگستری شهرستان فومن تقاضامندیم ؛ بعنوان نماینده مدعی العموم، جهت متنبه نمودن عوامل خاطی این نشریه ودفاع از حیثیت نظام اسلامی در برابر تهمت ناروای وارده، طبق قانون، برخورد قاطع ولازم را مبذول داشته، تا درس عبرتی برای تمام کج اندیشان و بدخواهان انقلاب اسلامی ومایه دلگرمی برای یاران ودوستداران آن باشد))تقاضا مند برخورد با عاملان نشر این مطب میباشند . چون ماهیت نویسنده که مشخص بوده و نیاز به گفتن نیست.اگر کمی دامنه مطالعات سیاسی و حافظه تاریخی حضرتعالی خوب باشد باید بیاد بیاورد در زمان انتخابات ریاست جمهوری رسانه های بیگانه و اپوزسیون ضد نظام هم دعوت به شرکت در انتخابات میکردند. طبق تءوری شما اونها هم حتما دلسوز نظام و جوانان و حافظ تمامیت عرضی بودن.!؟… وای خدا مارو ببخش چقدر بی راه رفتیم تهمت زدیم به این رسانه ها و اپوزسیون ها بنده خداها دلسوزند ما تشخیص ندادیم….

 42. بی گناه گفت:

  آقای محمد علی عزیز
  حضرت اقا و امام راحل فرمودن که هرجا مسئولین نظام کوتاهی کردن شما خودتان راساً اقدام کنید آنهم اقدام انقلابی
  اینقدر برای ما ادای روشنفکرها رو در نیارید !!! پسرم به انقلاب تهمت استبداد زدن بعد تو برای من حرف از منطق می زنی ؟
  البته ما از امثال شما ها زیاد منطق منطق شنیدیم بعد که بهتون میرسیم میبینیم بدتر از هرچی ….. هستید

 43. آقا يا خان فومني:اگه گفته شده كاظمي به تماميت ارضي كشور معتقده؛اين جمله را با گذاشتن يه ويرگول از كارهاي ديگه ايشون مثل ترغيب به انتخابات جدا كردند نه اينكه هر كي تبليغ انتخابات كنه پس تماميت ارضي كشور براش مهمه!بعد كاظمي مطلبي نوشته خب اگه واقعا نوشتش ايراد داره يكي با دليل و مدرك ،ايرادشو بگيره چرا وا تهمتا و اسلاما راه ميندازين؟!تازه شما خواستين با اين كارا به عاشوري حمله كنين ولي عاشوري با اين بيانيه شما بزرگ شد،ميگيد نه؟!كاري نداره كه ؛يكي كه عموم مردم اونو نمي شناسند بره تو بين مردم تحقيق كنه