کد خبر: 11887تاریخ انتشار : 14:50:18 - جمعه 25 جولای 2014

حاشیه نگاری تصویری بهجت نیوز از راهپیمایی روز قدس در فومن

راهپیمایی روز قدس با شکوه هرچه تمام تر در شهرستان فومن برگزار شد ؛ پیشتر خبر مربوط به ان را خواندید اما این بار در این مطلب با حاشیه های این راهپیمایی همراه باشید. به گزارش بهجت نیوز ؛ راهپیمایی روز جهانی قدس در فومن از ساعت 10و 30 دقیقه از “مسجد ولیعصر بالامحله” به […]

راهپیمایی روز قدس با شکوه هرچه تمام تر در شهرستان فومن برگزار شد ؛ پیشتر خبر مربوط به ان را خواندید اما این بار در این مطلب با حاشیه های این راهپیمایی همراه باشید.

به گزارش بهجت نیوز ؛ راهپیمایی روز جهانی قدس در فومن از ساعت 10و 30 دقیقه از “مسجد ولیعصر بالامحله” به سمت خیابان امام و سپس به طرف مصلای نماز جمعه (ره) این شهرستان آغاز شد.

راهپیمایان با سردادن شعارهایی از جمله “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” ،”مرگ بر اوباما” ،”مرگبر داعشی ها” حمایت خود را از مردم مسلمان فلسطین و غزه اعلام کردند.

از قبل از اغاز راهپیمایی شاهد حضور پرشور مردم و همچنین بانوان به همراه کودکانشان بودیم.

در این راهپیمایی اقوام مختلف گیلک و تالش در کنار هم مظلومیت مردم غزه و فلسطین را فریاد زدند.همچنین حضور نیروهای امدادگر هلال احمر در حاشیه این مراسم بسیار به چشم می‌خورد.

کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز در طول مسیر راهپیمایی کمک های نقدی مردم به مظلومان و ستمدیدگان غزه را جمع آوری می کرد.

هر چه فاصله راهپیمایان فومنی تا محل مصلی این شهر کم تر می شد بر خیل عظیم جمعیت افزون تر و فریاد ها برنده ترمی شد.

فومنی ها در طول این راهپیمایی همچنین بارها با ابراز شعارهایی جنایت های گروهک تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه را محکوم کرده و وجود این گروهک منحوس را توطئه استکبارگران و صهیونیست عنوان کردند.

اما در خیابان اصلی شهر یعنی خیابان امام(ره) امسال شاهد طرحی جالب بودیم که توسط عوامل شهرداری شهرمان به اجرا درآمده بود.در چند نقطه از خیابان پرچم های اسرائیل و آمریکا بر روی زمین نقش بسته بود که با عبور مردم از روی این پرچم میشد انزجار تظاهرکنندگان از سیاست های این دو کشور غاصب را به خوبی درک کرد.

پرچم چند متری از کشور فلسطین در بین دستان نوجوانان بسیجی از ابتدا تا انتهای مراسم همراه راهپیمانان بود.

همچنین در میدان ولیعصر(عج) ، راهپیمایی‌کنندگان ماکت دیش صهیونیسم رسانه ای به نشانه اعتراض به جنایات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل آتش کشیدند.

طرح زیبای نقاش خوش دست شهرمان “سینا رمضانی مقدم” امسال رنگ و بویی تازه به این تظاهرات داده بود ؛ وی یک نقاشی از ظلم به کودکان غزه را بر روی یکی از دیوارهای خیابان امام به تصویر کشیده بود.

فرمانده سپاه ناحیه فومن که اداره اش مسئولیت برگزاری این مراسم را برعهده داشت از همان ساعات اولیه به همراه معاونش در این راهپیمایی حضور یافت.

حضور برخی چهره ها نظیر شهردار قبلی یعنی مجید روحی که این روزها اخبار حاشیه ای زیادی پیرامونش در شهر به گوش میرسد از نکات جالب توجه این راهپیمایی بود.

همچنین در صحنه ای کمتر دیده شده سید نورالدین نعمتی عضور شورای شهر فومن به همراه هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن دست در دست هم در راهپیمایی شرکت کردند.

همچنین در این راهپیمایی ناصر عاشوری ، فرماندار ، امام جمعه و سایر مسئولین شهرستانی نیز حضور داشتند.

در پایان این راهپیمایی مردم روزه دار در فریضه نماز جمعه شرکت کردند.