کد خبر: 11779تاریخ انتشار : 4:40:19 - پنجشنبه 24 جولای 2014

احداث مجتمع سرپوشیده آبی در پارک فومن منتفی شد + فیلم صحبت های جنجالی برخی اعضا شورا

جلسه علنی شورای شهر فومن با غیبت دو نفر از اعضا بعد از ظهر امروز در محل ساختمان شهرداری فومن برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ این جلسه با حضور شاهین علیزاده ؛ نورالدین نعمتی ، زهرا نظری ، مهیار ابراهیمی و علیرضا علیدوست و همچنین با غیبت سینا میری نرگسی و فرامرز ولیزاده […]

جلسه علنی شورای شهر فومن با غیبت دو نفر از اعضا بعد از ظهر امروز در محل ساختمان شهرداری فومن برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ این جلسه با حضور شاهین علیزاده ؛ نورالدین نعمتی ، زهرا نظری ، مهیار ابراهیمی و علیرضا علیدوست و همچنین با غیبت سینا میری نرگسی و فرامرز ولیزاده با موضوع بررسی احداث مجتمع آبی سرپوشیده در محل پارک فومن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس شورا ضمن محکوم کردن جنایات صورت گرفته در غزه از دیگر اعضا درخواست کرد که با موافقت آنها از طرف شورای شهر فومن چند کار تبلیغاتی به مناسبت روز قدس صورت بگیرد.

سپس در ادامه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با موضوع احداث پارک آبی پرداختند .

مهیار ابراهیمی که تنها موافق ایجاد احداث مجتمع آبی سرپوشیده در محل پارک فومن بود با توضیحی بر کلیت این ماجرا گفت : این طرح توسط شهردار برای تصویب به شورای شهر ارسال شد و گروهی 5 نفره از شورا از ضلع جنوبی پارک که محل احداث این پارک در نظر گرفته شده است بازدید کردند.

وی ادامه داد : سپس قرار شد این مسئله در شورا بررسی شود و نظرات لازم اعلام گردد.

او احداث مجتمع سرپوشیده آبی در پارک را فرصتی خوب برای زمین داران اطراف این پروژه خواند و اشاره داشت افرادی که در محوطه و اطراف این پروژه صاحب زمین باشند زمین آنها اگر متری یک میلیون باشد به متری ده میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

وی همچنین سود حاصل از احداث این مجتمع سرپوشیده آبی را در ازای 5000 هزار متر از زمین های پارک را بسیار قابل توجه خواند که میتواند کمک مالی خوبی برای نهاد شهرداری باشد.

وی سپس درباره مشکل ترافیک و نبود پارکینگ پس از احداث این پروژه گفت : طرف آلمانی پیشنهاداتی را درباره افتتاح یک پارکینگ مناسب برای توقف خودروها مرتبط با این مجتمع سرپوشیده آبی داده است.

او درباره ناکارآمد بودن ضلع جنوبی پارک همچنین به مسائلی نظیر نارضایتی مردم از اسکان های در نظر گرفته شده و یا برخی وسائل قدیمی در قسمت هایی از پارک اشاره کرد.

سپس در ادامه جلسه سید نورالدین نعمتی با اشاره به دروغ پردازی های صورت گرفته در رابطه با این ماجرا گفت : متاسفانه شاهد بوده ایم که برخی تهمت های ناروایی نظیر فروختن پارک و … را به شورا نسبت داده اند.

وی سپس با اشاره به نقدهایی که به عملکرد این دوره از شورای شهر میشود گفت : بهتر است اگر انتقادی به عملکرد اعضا وارد است همین حالا به ما گفته شود تا پس از پایان این دوره از شورا ماهم راهی دادگاه و زندان نشویم!

او در ادامه انتقادات خود را از نحوه عملکرد شهردار و شورای قبل را به صورت تند و تیز افشا و مسائلی را مطرح کرد که شما عزیزان میتوانید عین صحبت های این عضو شورای شهر را از طریق ویدئو زیر دریافت و مشاهده کنید.

دانلود ویدئو صحبت های سید نورالدین نعمتی

نعمتی سپس نظر خود در رابطه با احداث پارک آبی را اینگونه بیان میکند که موافق احداث پارک آبی در جایی به غیر از محل پارک فومن است.

در ادامه زهرا نظری عضو دیگر شورای شهر که نظرش را پیشتر با انتشار بیانیه ای به همراه سینا میری نرگسی مطرح کرده بود بار دیگر مخالفت خود را با احداث این مجتمع آبی در پارک فومن ابراز کرد.

اما در ادامه این جلسه رئیس شورا در اغاز صحبت های خود در رابطه با این موضوع در ابتدای سخنانش از همه کسانی که از طریف تلفن و ایمیل و حضوری ابراز نگرانی کرده بودند تقدیر کرد و این مسئله را باعث خوشحالی دانست که مردم شهر فومن تا این حد پیگیر مسائل مربوط به شهرشان هستند.

البته وی در ادامه با گلایه از اینکه چرا این پیگیری ها در شورای قبلی موجود نبوده است که باعث جلوگیری از برخی اتفاقات ناخوشایند شود اظهار کرد : اینکه میبینیم مردم مجدانه پیگیر مسائل هستند به دلیل فضایی است که این دوره از شورای شهر ایجاد کرده است.

شاهین علیزاده سپس از هفته نامه 4 دی که به طور ویژه برای برخی مسائل شهری دست به قلم میشود ابراز گلایه کرد و گفت : این هفته نامه به چه دلیل در زمان عملکرد شورای قبل هیچ واکنشی به مسائل و مشکلاتی که مطرح بود نمیپرداخت و سکوت میکرد!

وی سپس به موضوع احداث پارک میپردازد و میگوید :‌ برخی به ما گفته اند که این پارک حالت نوستالژیک برای ما دارد و باید از تخریب ان جلوگیری شود.

او سپس به این موضوع اشاره میکند که این قضیه تنها در حد یک طرح مطرح شده است و شورا هنوز تصمیم گیری درباره ان نکرده بودند که این گونه واکنش ها به ان نشان داده شد.

وی یکی از مشکلات اصلی این طرح را ایجاد ترافیک و پاسخگو نبودن میزان پارکینگ ها قلمداد کرد ؛ او در پایان رای منفی خود را به ایجاد این مجتمع در پارک فومن مطرح میکند.

دانلود ویدئو کامل صحبت های شاهین علیزاده

علیرضا علیدوست هم به عنوان سخنگوی این دوره از شورا طرحی جایگزین را پیشنهاد میکند تحت این عنوان که مردم را سهیم در ساخت این پروژه کنیم و اوراق مشارک برای احداث این مجتمع منتشر کنیم.

او پیشنهاد تاسیس یک شرکتی تحت عنوان ” شرکت سهامی پارک آبی فومن ” میدهد که البته پیشنهاد وی با لبخند برخی دیگر از اعضا در جلسه همراه بود گفتنی است که طرح وی از طرف سایر اعضا مورد پسند واقع نشد.

این عضو شورای شهر هم ایجاد مجتمع سرپوشیده آبی در پارک را برخلاف مصالح دانست و رای منفی به این طرح داد.

دانلود ویدئو کامل از صحبت های علیرضا علیدوست

در پایان جلسه طرح احداث مجتمع آبی در محل پارک فومن با 4 رای مخالف و 1 رای موافق به تصویب نرسید و قرار شد اعضا به دنبال یک مکان جدید برای پیشنهاد به طرف آلمانی این پروژه باشند.

(به دلیل زیاد بودن متن صحبت ها سعی کرده ایم تا خلاصه ای از صحبت های گفته شده را برای کسانی که دسترسی به ویدئوها نخواهند داشت نگارش کنیم)

 1. امیر گفت:

  امیدوارم پارک ابی احداث بشه

 2. مردنجیب گفت:

  حرکت جالبی بود
  بابت فیلم صحبت ها خیلی ممنونیم

 3. علی اکبر گفت:

  خداروشکراین مسئله اتفاق نیافتاده
  بایدازشورا تشکر کرد
  علت موافقت اقای ابراهیمی خیلی معلوم نبود

 4. فومنی گفت:

  ایندفعه به یه سری از اینها رای نمیدم

 5. فوشتوم گفت:

  چرا اینقدرخبر رو دیر گذاشتید- من دیروز غروب شنیدم که جلسه شروع شده جراااا؟

 6. برای شهردار متاسفام که چنین طرحی رو به شورای شهر پیشنهاد داده بود
  من توی اون کمپینی که ایجاد شده بود خوندم شورا میخواست زمین های پارک رو واگذاربکنه
  با دیدن این فیلم ها خیلی از جریانات برام معلوم شد

 7. ی گفت:

  چرا اقای میری نرگسی که از مخالفین اصلی بود در این طرح حضور نداشت؟؟؟
  و یه حرف مهم تر اخه چرا این شورا اینقدر اختلاف داره با خودشون؟
  تو بازار همش باید شاهد صحبت های پشت سرشون میزنند باشیم
  از شما هم بخاطر خبر متشکرم

 8. نام شما گفت:

  اصلاح طلبها همیشه در نظرات شورایی اختلاف ایجاد میکنن
  مثل شورا شهر اول تهران که بخاطر اختلافات شدید بوجود اومده توسط اصلاح طلبها منحل شد
  الان هم افرادی که گرایش اصلاح طابی دارن،کارشکنی میکنن

 9. امین گفت:

  معلومه چرا آقای ابراهیمی موافق طرحه چون از پارک خاطره ای نداره!!!

 10. پياده كردن طرحهاي مفيد وبازده وجذب سرمايه داربراي اجراي كردن آن نوع ابتكاراست واجراي كردن همه جوانبه سنجيدن و بي نقصش يك هنراست .كه عملكرد آعضاي محترم شوراي شهر را به همراه دارد . اعضاي محترم شورا بايد بدانند وناراحت نباشند ازاظهارنظرمردم فهيمي كه به آنها راي داده اند !؟دردورقبل خيلي طرحها مثل ساخت وسازدركمربندي وبعد ويران كردنش بطورخفا صورت گرفت بود كه چه زياني به همراه داشت .

 11. سجاد گفت:

  ممنون بابت پوشش خبری این موضوع
  به نظرم برای این طرح های باید اطلاع رسانی بیشتر بشه