کد خبر: 10395تاریخ انتشار : 14:00:55 - سه شنبه 20 مه 2014

وقتی رسانه های صومعه سرا دلسوز مردم فومن میشوند!/عکس

انتشار نامه ای در یکی از روزنامه های محلی شهرستان و بازتاب آن در چند سایت خبری شهرستان صومعه سرا از جمله اتفاقات جالب چند روز اخیر بود! بهجت نیوز ؛ با روی کار امدن دولت روحانی با شعار اعتدال و تب و تاب های به وجود آمده پس از آن باعث شد تا دندان […]

انتشار نامه ای در یکی از روزنامه های محلی شهرستان و بازتاب آن در چند سایت خبری شهرستان صومعه سرا از جمله اتفاقات جالب چند روز اخیر بود!

بهجت نیوز ؛ با روی کار امدن دولت روحانی با شعار اعتدال و تب و تاب های به وجود آمده پس از آن باعث شد تا دندان های بسیاری برای سواستفاده از این شعار اسلامی تیز شود.نفس‌ اعتدال‌ و عمل‌ به‌ آن ، فارغ‌ از نگاه به حاملین آن، امریست مبارک‌ و پسندیده که اولیای‌ الهی نیز همواره آمر به‌ آن بوده‌اند.

در هر حال اگر انتخاب یا انتصاب و اقداماتی‌ اعتدالی در دولت‌ اعتدال صورت‌ گرفته‌ باشد، حمل‌ بر تکلیفی‌ است‌ که دولت بر آن متعهد‌ بوده‌ است اما اگر به‌ نام اعتدال نقیض‌ آن محقق‌ شده‌ است باید چرایی‌ و چگونگی آن‌ را تکلیف‌ مدارانه فریاد زد.

در این میان اما برخی منتقدان دولت روحانی بر این باورند که تغییرات زیاد در بخش های مختلف باعث شخم زنی مدیریتی در نظام شده است اما در آنطرف ماجرا برخی دیگر هنوز از این تغییرات قانع نشده اند و تغییر تا آخرین فرد باقی مانده از دولت قبل ار خواستارند!

این هفته در یکی از روزنامه های محلی شهرستان نامه درخواستی جمعی که خود را از حامیان دولت معرفی کرده است خطاب به استاندار منتشر شد .

در متن این نامه درخواست هایی از طرف مردم فومن!! خطاب به استاندار برای ایجاد تغییرات در مدیران شهرستان مطرح شده است.

تحلیل مفاد این نامه و نسبت مردمی بودن!! آن به کنار ؛ مسئله ای که جالب تر به نظر میرسد بازتاب هماهنگ این نامه در برخی سایت های پرحاشیه شهرستان همجوارمان یعنی صومعه سرا میباشد که هر چند وقت یک بار اخبار عجیبی از برخورد های صورت گرفته با آنها از این شهرستان به گوشمان میرسد .

معلوم نیست که چرا در این زمان به یک بار این نامه بین این همه سایت و وبلاگ فعال در استان تنها در همین چند سایت منتشر شده است! بهرحال خطاب ما به این همکاران رسانه ای این است که مشکلات بزرگتر و جدی تری در شهر خودتان وجود دارد که بهتر است به آنها بپردازید.

وظیفه رسانه ای همه همکاران حکم میکند که به جای انتشار اخبار جهت دار که هرگز با نیازسنجی مخاطبین انها همخوانی ندارد به بازتاب مشکلات مردم و دغدغه هایشان بپردازند.

در آخر به سخنان رهبر انقلاب در جمع مسئولان موسسه اطلاعات دقت و تامل کنید:

وضع كشور را در گذشته ديديد كه چگونه بود، تمام چيزها در جهت اسلام‏زدايي بود خصوصا مطبوعات كه وضعي داشتند كه اگر مهلت پيدا مي‏كردند طولي نمي‏كشيد كه همه چيز را از بين مي‏بردند. اميدوارم با همت آقايان همه آن انحرافات از بين برود. مطبوعات بايد يك مدرسه سيّار باشند تا مردم را از همه مسايل به خصوص مسايل روز آگاه نمايند و به صورتي شايسته از انحرافات جلوگيري كنند و اگر كسي انحرافي ديد با آرامش در رفع آن بكوشد.

 1. نام شما گفت:

  اصلاح طلبان صومعه سرا برای فومن قصد تصمیم گیری دارند؟
  آخرالزمان شده

 2. احمد گفت:

  دوست عزيز.
  سلام
  اولا اين نامه اول بار در سايت استاني “گيلوند” چاپ شد. بعد هفته نامه 4 دي فومن آن را از آنجا برداشت و بدون ذكر منبع در نشريه خود چاپ كرد.
  دوما، در عصر ارتباطات انتقال خبرها باز سايتي به سايت ديگر به معناي تصميم گيري يك شهر براي شهر ديگر نيست.
  سوما، با بيان اين تيتر چرا اصل ماجرا را مي خواهيد زير سوال ببريد.
  جان برادر! حالا لطف كن اگر انصاف داري و اصول رسانه اي را مي داني، همين مطلب مرا روي سايت خودت بگذار.
  ممنون

 3. احمد گفت:

  سلام
  يادداشت «نسيم اعتدال در فومن» در سايت اعتدال شرق